Skocz do zawartości
mateuszplex

Jaki procesor wybrać I5 9600k Czy I7 9700k

Rekomendowane odpowiedzi

Gość predatormax

Zwolnił byś ich bo jakby mówili ludziom prawdę to byś nic nie zarobił :) nie wiem dla kogo sprzedawca w sklepie jest obecnie wiarygodny... to nie lata 90te gdzie sklepy prowadzili entuzjaści komputerów. Teraz to zwykły biznes z wciskaniem nie kumatym tego co zalega na polkach albo tego na czym jest największa marże i bonusy. Intele poniżej I7-8700 6/12 można sobie w obecnych cenach w buty wsadzić, szczególnie w perspektywie nowych konsol. I7-9700k jest produktem czysto marketingowym Intela i jego płynność w grach skończy się w tym samym czasie co mojego I7-6700 tylko, ze maksymalne fpsy będzie miał zawsze sporo wyższe ale ścinki i dropy beda bardzo zbliżone. Tak jak teraz 2/4 i 4/4. Nie pamietam kiedy Intel poprzednim razem dał gorszego proca w I7 i sprzedawał go jako nowszego i lepszego, osiągneli chyba szczyt manipulacji.

A co to za różnica wciskać kit nie kumatym w sklepie czy na forum ? zazwyczaj nie kumaci nie trafiają na fora komp. :lol2: ale,skoro już trafią przypadkiem, to wychodzą często głupsi niż ze sklepu,bo tam sprzedawcy nie są uzależnieni od portali komp a na forum ile charakterów,tyle opini i zdań. :E

Kolejna sprawa jest taka,jak sobie pozwolisz prowadząc sklep na ściemy i wciskaniu kitu to rynek cię szybko zweryfikuje i skorzysta na tym konkurencja a jest tego w brud.Swoją drogą w sklepie nie musi ci nikt wciskać kitu bo już to nam serwują producenci jawnie w zaporowych cenach.

 

Mówicie na pewniaka jakby 8600k miał starczyć,a to jest totalna głupota bo nikt nie ma kryształowej kuli. Może nawet za rok wyjść gra na 12 wątków, a wtedy oddacie pieniądze autorowi? 12 wątków może być potrzebne, a może nie, to indywidualna decyzja czy ktoś chce się zabezpieczyć na przyszłość. Tak jak teraz jest pełno tematów na forum czy zmienić i5 na i7, czy kupić ryzena tak samo prawdopodobnie w przyszłości będzie pełno tematów czy zmienić 8600 na 8700.

:lol2: Komputery będą na ciebie czekały i na twój wybór 8600 czy 8700 :lol2:

 

Ta dyskusja trwa cały czas... od jedno rdzeniowców, poprzez dwa i dalej.Doskonale wiadomo, że procesory bardzo rzadko się psują, więc nie lepiej wybrać wydajniejszy używany procesor z gwarancją, niż nowy z mniejszą ilością wątków Identyczną sytuację miałem przy E8400 vs Q9550.O mało mnie nie zlinczowano, gdy napisałem swego czasu, że lepiej kupić 4 rdzenie na zapas, niż w podobnej cenie nowego E8400.No i kto na tym lepiej wyszedł ?Q9550@4.0GHZ ogrywałem parę lat, aż do 1155 socket.Obecnie miałem wybór (rok temu): 8600K lub 8700 nonKWybrałem niżej taktowany bez OC 8700 i to był dobry myk.

Ja wybrałem 8600K i to był dopiero dobry myk :)będę się chwalił tu i tam :E

 

Genialny przykład. Ci co kupili 7700k akurat grają we wszystkie gry płynnie, a ci co kupili 7600k tworzą tematy czy kupic 7700k czy zmieniać platforme :P

-a pozostali, Tu na razie jest ściernisko i cekamy na San Francisco.

 

Właśnie zamówiłem 9700K w Morelach za 1899 zł.A jak wejdą na rynek konsole PS5 z Ryzenem 8c/16t to... kupię sobie PS5 zamiast narzekać na konwersje :P

?? jesteś tym nie kumatym o którym pisał @xtn,nie musiałeś pójść do sklepu :lol2:

 

No tutaj się zgodzę. Ogólnie zależy jak często ktoś zmienia komputer. Jeśli i tak będziesz zmieniał np za 2 lata to 8600k starczy, ale z drugiej strony takiego i7 łatwiej i drożej sprzedasz i sporo z tej inwestycji odzyskasz. Jeśli 8600k zacznie się dusić to i cena bardzo spadnie. Tak samo jak jest teraz, i7 o wiele lepiej trzymają cenę bo dalej są użytecznymi prockami. Ja generalnie sam rozważałem 8600k, ale jak intel podrożał to wyrwałem używanego ryzena 1700 za 600zł i jestem zadowolony z zakupu. Fajnie mieć wysokie zegary, ale nie są konieczne do szczęścia mając monitor 60hz :P

Ceny rynku wtórnego dyktuje w tym przypadku intel,jego chore ceny za procesory nowe,obudz sie.Tak było z ssd,ram,gpu a teraz przyszła kolej na cpu i dwa ostatnie trzymają się razem jak wrzut na d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up nie rozumiem Twoich majaków. Nie wiem czy to ty jesteś pijany, czy ja już o tej godzinie słabo kontaktuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Nie zrozumiesz bo sie nie znasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7-8700 jest za 1650zl, wiec dobrego biznesu nie zrobiłeś. Serio nie patrz na to, ze nowa seria 9 powinna być lepsza, niestety nie jest.

1650zl? Gdzie? Aktualnie 9700k jest tanszy niz 8700k wiec kupowac starszego proca z wada fabryczna placac za niego wiecej? Nonsens. Ja kupujac niedawno mialem te 2 procki w praktycznie identycznej cenie, wybralem 9700k i jestem zadowolony - smiga spokojnie na 5Ghz, w stresie max 79 stopni. Fakt, ze w testach w grach wypadaja podobnie ale w grach mocno obciazajacych proca - juz 9700k wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym poszukał na Ceneo to bym kupił tego 9700K jeszcze taniej. Ale Morele mam po drodze z pracy, a poza tym chcę złożyć kompa na gwiazdkę a nie czekać na przesyłkę.Dlaczego nie 9900K? Bo mnie w tej chwili nie stać, a poza tym nie uważam aby Intel zasługiwał na dodatkowe 700 zł. za wgranie mikrokodu z HT. I tak przegiął z ceną.Gry które mam nie wykorzystują 16 wątków, więc 9700K mi wystarczy na następne kilka lat. Co do 8700K to 6 rdzeni z HT jest jednak trochę mniej wydajne niż 8 rdzeni bez HT (6 * 120% = 7.2 < 8). A poza tym ma gluta i więcej niezałatanych sprzętowo luk niż 9700K (a patche programowe pogarszają wydajność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze jeszcze nikt nie skrytykowal kupna i7 9700k argumentujac to 8 rdzeniami bez HT. Mam wrazenie ze na tym forum niektorzy sa odjechani od rzeczywistosci twierdzac np ze kupno 8600k czy 9600k to nonsens i tylko i7 sie nadaje do grania. Mam tylko nadzieje ze nikt nie wybiera i7 zamiast i5 kosztem np ramu. Wiecej watkow nie zawsze daje gwarancje nieskazitelnej plynnosci. Mialem i7 4790 z ramem 1600 mhz i dropy byly w niektorych grach takie same jak na i5 mimo karty gtx 1080. Zmienilem na 8600k i zestaw odzyl. 6/6 okazalo sie lepsze i stabilnilniejsze niz 4/8 a wg niektorych z was powinno byc odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to że ludzie wolą 8700K czyli 6r/12w zamiast 9700K 8r/8w . Zawsze mówiło się ze rdzeń jest dużo lepszy od wątku i lepiej brać więcej rdzeni niż wątków + taki dla 9700K że ma luta może mało udanego ale jednak to lut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9700K jest praktycznie taki sam zegar w zegar jak 8700K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

No nie znam się na majakach

- i sprzęcie komputerowym.

 

 

Dziwne ze jeszcze nikt nie skrytykowal kupna i7 9700k argumentujac to 8 rdzeniami bez HT. Mam wrazenie ze na tym forum niektorzy sa odjechani od rzeczywistosci twierdzac np ze kupno 8600k czy 9600k to nonsens i tylko i7 sie nadaje do grania. Mam tylko nadzieje ze nikt nie wybiera i7 zamiast i5 kosztem np ramu. Wiecej watkow nie zawsze daje gwarancje nieskazitelnej plynnosci. Mialem i7 4790 z ramem 1600 mhz i dropy byly w niektorych grach takie same jak na i5 mimo karty gtx 1080. Zmienilem na 8600k i zestaw odzyl. 6/6 okazalo sie lepsze i stabilnilniejsze niz 4/8 a wg niektorych z was powinno byc odwrotnie

Eltik nie wiesz ze część osób jest uzależniona od forum,jak nic się długo nie dzieje to cza wywołać burze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokkladnie a dosc latwo to zrobic. Wystarczy napisac ze 8600k sie dlawi w grach (widzialem juz takie wpisy) i dyskusja w takim watku jest bardzo goraca a wtedy ja bardzo chetnie krytykuje takie opinie ze az mi sie klawiatura pali z nerwow jak czytam cos takiego i nie tylko nie dlatego ze sam posiadam 8600k tylko dlatego iz tacy mysla ze wszyscy sa milionerami zeby kupowac wszytsko naj niezaleznie od realnego przyrostu mocy

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- i sprzęcie komputerowym.

 

 

Dobra bujaj się, nie tobie to oceniać.

 

Co do tematu:

 

Aktualnie 8700k i 9700k mają prawie identyczną wydajność wielowątkową więc to że 8700k ma więcej wątków nie wiele zmienia, a nawet jeśli to jakieś pomijalne różnice bo oglądając porównania raz wygrywa jeden, a raz drugi. Tak czy inaczej są to aktualnie dwa najlepsze procki do gier z zapasem na przyszłość i jestem pewien że obydwa starczą na parę lat. Bez sensu się licytować. Jak ktoś chce luta to bierze 9700k i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sie znajda tacy co napisza ze 9700k zdechnie i jest teraz na styk a 8700k bedzie sie trzymal bardzo dobrze i dluzej bo ma 12 watkow. Ja gdybym teraz zmienial no to na 9700k

 

Tak tylko dodam dla tych co bardzo chca uwypuklic procki z wieksza iloscia watkow

Ryzen 2600 ma ich 12 a 8600k ma 6 w grach typu Origins czy WD2 ten "smieszny" 6 watkowy intel deklasuje poteznego 12 watkowego ryzena przeciez te gry korzystaja z dobrodziejstw wielowatkowosci

Przegladajac testy widac ze wyzej wymienionych grach to 9700k jest lepszy bo ma wiecej fizycznych rdzeni i nawet jesli gra korzyssta ze wszystkich dostepnych zasobow procesora to i tak 8/8 bedzie lepsze niz 6/12

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladajac testy widac ze wyzej wymienionych grach to 9700k jest lepszy bo ma wiecej fizycznych rdzeni i nawet jesli gra korzyssta ze wszystkich dostepnych zasobow procesora to i tak 8/8 bedzie lepsze niz 6/12

 

Nadzieja umiera ostatnia chłopie :E

 

Poczytaj chłopie ten temat, może uda ci się przez to przebrnąć :E coś tam wtedy liźniesz by się móc wypowiadać w temacie

http://forum.pclab.pl/topic/1256791-Co-lepsze-do-gier-i7-8700k-612-czy-i7-9700k-88/

 

Tu taki morał tego tematu

Nie prawdopodobnie tylko na pewno 6C/12T będzie lepsze od 8C/8T, ale tylko w grach. W grach jednostki wykonawcze są mniej efektywnie wykorzystane, w grach wykorzystujących efektywnie 12 i więcej wątków to 8700k będzie optymalniej wykorzystany dzięki SMT i to da przewagę nad 9700k. Przewaga nie będzie wynikać z "zapychania" się 9700k.

 

Polecam także lekturę testu rdzenie kontra wątki i tak dalej

Pierwszy link jak coś

Mój link

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sie znajda tacy co napisza ze 9700k zdechnie i jest teraz na styk a 8700k bedzie sie trzymal bardzo dobrze i dluzej bo ma 12 watkow. Ja gdybym teraz zmienial no to na 9700k

 

Tak tylko dodam dla tych co bardzo chca uwypuklic procki z wieksza iloscia watkow

Ryzen 2600 ma ich 12 a 8600k ma 6 w grach typu Origins czy WD2 ten "smieszny" 6 watkowy intel deklasuje poteznego 12 watkowego ryzena przeciez te gry korzystaja z dobrodziejstw wielowatkowosci

Przegladajac testy widac ze wyzej wymienionych grach to 9700k jest lepszy bo ma wiecej fizycznych rdzeni i nawet jesli gra korzyssta ze wszystkich dostepnych zasobow procesora to i tak 8/8 bedzie lepsze niz 6/12

Też mi się tak wydaje,zawsze się powtarzało weź dopłać do i5 która ma 4/4 a nie będziesz brał i3 która ma 2/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujcie 9700k najwyżej będzie później łatwiej odsprzedać 8700k jak będzie więcej zwalowanego złomu na rynku.

 

 

A tak. Jakie dziury sprzętowe ma załatane 9700K? Oni nawet luta na nim skopali. Jest podatny tak samo na wszystko jak 6, 7 i 8 generacja. To wszystko jest jedno u to samo. Ta sama architektura, te same płyty, te same dziury.

 

8600K już się dławi. A jeżeli się nie dławi to sprawdźcie sobie testy na GrmersNexus i napiszcie jak wygląda na nim FPS vs ryzen 1600 czy i7 4790k na starszej architekturze. Nowa archi i o 50% więcej rdzeni nie pomogło w przetrwaniu na rynku rok czasu bez zwiechy.

 

Zresztą te 6c/6w dławi się nawet przy wciśnięciu alt+TAB między gra a chrome.

 

Miałem 8600k mam 8700k. Różnica jest. Dodatkowe wątki trzymają z dala wszelkie zatykanie i poprawiają responsywne systemu.

 

 

9700k to golenie jeleni. Jeśli ktoś myśli że to jest dobry procesor na lata to może się zdziwić. 8 watkow to nic nadzwyczajnego i dość wiekowa ilość sięgającą początków iCore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujcie 9700k najwyżej będzie później łatwiej odsprzedać 8700k jak będzie więcej zwalowanego złomu na rynku.

 

 

A tak. Jakie dziury sprzętowe ma załatane 9700K? Oni nawet luta na nim skopali. Jest podatny tak samo na wszystko jak 6, 7 i 8 generacja. To wszystko jest jedno u to samo. Ta sama architektura, te same płyty, te same dziury.

 

8600K już się dławi. A jeżeli się nie dławi to sprawdźcie sobie testy na GrmersNexus i napiszcie jak wygląda na nim FPS vs ryzen 1600 czy i7 4790k na starszej architekturze. Nowa archi i o 50% więcej rdzeni nie pomogło w przetrwaniu na rynku rok czasu bez zwiechy.

 

Zresztą te 6c/6w dławi się nawet przy wciśnięciu alt+TAB między gra a chrome.

 

Miałem 8600k mam 8700k. Różnica jest. Dodatkowe wątki trzymają z dala wszelkie zatykanie i poprawiają responsywne systemu.

 

 

9700k to golenie jeleni. Jeśli ktoś myśli że to jest dobry procesor na lata to może się zdziwić. 8 watkow to nic nadzwyczajnego i dość wiekowa ilość sięgającą początków iCore.

 

 

Ja sie z tym nie zgadzam. Wg Ciebie tylko posiadacze 8700k moga spokojnie graac??? Jedyne procki jakie sie dlawia w niektorych grach to sa 2/4, 4/4, i starsze 4/8 z wolnym ramem. Reszta chodzi elegancko. Na 6700k z ramem 2133 szalu nie bedzie i stalych 60 fps tez w Origins np wiec....

 

nie ma podanej szybkosci ramu ale jakis padzierz musi byc ze do 40 fps w wiosce schodzi. I co ty na to? Przeciez to 8 watkow. Podpowiem ze 8600k radzi sobie wyraznie lepiej Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz test GamesNexus i zobacz co się dławi a co nie. Wyciągnij wnioski co będzie następne w kolejności do czkawki.

 

Możesz się nie zgadzać. Możesz poszukać posty sprzed półtorej roku i starsze gdzie każdy pisał, że do gier więcej nie potrzeba.

 

 

Albo Pentium Aniversary, który według Intela też był super do celebrowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze poogladaj rzetelne testy i poczytaj to bedziesz wiedzial ze sie nie dlawi. 6/6 jest optymalnym wyborem aktualnie a co bedzie kiedys to bedzie kiedys. Ci co maja i5 zmienia sobie z niewielka doplata jak bedzie taka potrzeba. Np Pentium G4560 szybko zdechl ale...to taniuski procek ktorego kazdy mogl sobie zmienic w dowolnym momencie

 

https://www.youtube.com/watch?v=9VHu_lEqhOM. Jesli dla ciebie to sie dlawi to jestes chyba z innej planety niz wiekszosc bo jakos do rtx i5 jest bardzo dobrym wyborem.

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze poogladaj rzetelne testy i poczytaj to bedziesz wiedzial ze sie nie dlawi. 6/6 jest optymalnym wyborem aktualnie a co bedzie kiedys to bedzie kiedys. Ci co maja i5 zmienia sobie z niewielka doplata jak bedzie taka potrzeba. Np Pentium G4560 szybko zdechl ale...to taniuski procek ktorego kazdy mogl sobie zmienic w dowolnym momencie

 

https://www.youtube.com/watch?v=9VHu_lEqhOM. Jesli dla ciebie to sie dlawi to jestes chyba z innej planety niz wiekszosc bo jakos do rtx i5 jest bardzo dobrym wyborem.

 

Wiedza z YT bezcenne :E

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest niezły test 8700K vs 9700K.

Warto zwrócić uwagę na Shadow of the Tomb Rider, dziwi zaskakujący spadek wydajności 9700K przy przejściu z panoramowania gór do wioski, jest to jedyny przypadek gdy 8700K był wyraźnie lepszy. Ale jest to gra nowej generacji, w której wykorzystanie CPU 8700K chwilami przekracza 80%, czyli wykorzystywanych jest do 10 wątków (12 * 0,8 = 9,6).

Z pewnością w przyszłości z takimi sytuacjami będziemy się spotykać coraz częściej.

Może jednak kupię 9900K jak trochę stanieje po nowym roku :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony nawet nie mam tej gry więc co się będę przejmował. W tych co mam 9700K jest szybszy i mi powinien w zupełności wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wystarczy. Ten text słyszę chyba od 20lat jak ktoś tłumaczy swoją wtopę.

 

http://forum.pclab.pl/topic/1142745-Procesor-do-grania-i5-czy-i7/

 

Pozwólcie że wklejenie pierwszy lepszy link z procesorem bez HT który do gier wystarczy do 2020 roku. Tak wychodzi już z pierwszych postów.

 

G4560 też wystarczy do 2020roku. Dopiero 2c/2t nie wystarcza czasem bo się nie wszystko chce odpalić. No ale wtedy pojawia się jeszcze jeden słynny text., Wystarczy mi do wszystkiego w co gram. No to fakt.. takie zagadnienie z tematu jajka i kury. Błędne koło.. wystarcza bo nie gram. Nie gram bo nie wystarcza.

 

Ja sobie zdaje sprawę że mimo HT i 12 wątki najbliższe lata dla 8700K mogą być bardzo trudne.

 

Nieco słabsze IPC skutkuje zazwyczaj niższym stabilnym FPSem. Ale brak wątków to zacięcia w grach.

 

 

 

Ps. GamersNexus to bardzo nierzetelny portal. Debil po prostu na niczym się nie zna.

 

Ja u siebie w tle mam:

Jakiś soft z Corsaira do zarządzania wentylami.

GogleChrome z więcej niż jedną zakladeczka.

Origin

Steam

EpicGame

Oraz masę jeszcze jakiś innych pierdol.

 

Wszystko działa jak należy. Gram w FORTNITE wciskam alt+tab i ładnie przerzuca mnie tam gdzie chce. O nic się nie martwię. Zero przycinek. 8600K już tak różowe nie bylo.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

8600K już się dławi. A jeżeli się nie dławi to sprawdźcie sobie testy na GrmersNexus i napiszcie jak wygląda na nim FPS vs ryzen 1600 czy i7 4790k na starszej architekturze. Nowa archi i o 50% więcej rdzeni nie pomogło w przetrwaniu na rynku rok czasu bez zwiechy.Zresztą te 6c/6w dławi się nawet przy wciśnięciu alt+TAB między gra a chrome. Miałem 8600k mam 8700k. Różnica jest. Dodatkowe wątki trzymają z dala wszelkie zatykanie i poprawiają responsywne systemu.9700k to golenie jeleni. Jeśli ktoś myśli że to jest dobry procesor na lata to może się zdziwić. 8 watkow to nic nadzwyczajnego i dość wiekowa ilość sięgającą początków iCore.

 

 

Otwórz test GamesNexus i zobacz co się dławi a co nie. Wyciągnij wnioski co będzie następne w kolejności do czkawki.

 

 

Ps. GamersNexus to bardzo nierzetelny portal. Debil po prostu na niczym się nie zna.Ja u siebie w tle mam:Jakiś soft z Corsaira do zarządzania wentylami.GogleChrome z więcej niż jedną zakladeczka. OriginSteamEpicGameOraz masę jeszcze jakiś innych pierdol. Wszystko działa jak należy. Gram w FORTNITE wciskam alt+tab i ładnie przerzuca mnie tam gdzie chce. O nic się nie martwię. Zero przycinek. 8600K już tak różowe nie bylo.

 

W twoim wydaniu brzmi krótko: KŁAMSTWO I FAŁSZ - jak to w końcu jest ? GamersNexus jest rzetelnym portalem czy nie :lol2:

W 3 poście zapomniałeś dodać,że kopiesz równocześnie kryptowaluty :lol2:

Chłopie poproś moderatora o bana dla siebie.

 

 

Wiedza z YT bezcenne :E

Prawda boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...