Skocz do zawartości
mateuszplex

Jaki procesor wybrać I5 9600k Czy I7 9700k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje w styczniu wymienić procesor w komputerze z mojego obecnego I5 6600k na jakiś nowszy i myślę o I5 9600k albo o I7 9700k tylko nie wiem czy jest sens dopłacać do I7. Bo to różnica koło 700 zł a komputer głównie służy do gier. Wiem, że wiele ludzi poleca teraz procesory AMD ale jednak ja wole Intela. Kartę graficzną mam GTX 1070 TI

I chciałem też zapytać jaką płytę główną do 1000 zł polecilibyście pod któryś z tych CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłby i7, jest to trochę nowszy chipset i będzie dłużej wspierany na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje w styczniu wymienić procesor w komputerze z mojego obecnego I5 6600k na jakiś nowszy i myślę o I5 9600k albo o I7 9700k tylko nie wiem czy jest sens dopłacać do I7. Bo to różnica koło 700 zł a komputer głównie służy do gier. Wiem, że wiele ludzi poleca teraz procesory AMD ale jednak ja wole Intela. Kartę graficzną mam GTX 1070 TI

I chciałem też zapytać jaką płytę główną do 1000 zł polecilibyście pod któryś z tych CPU

 

9600K odpada.

9700K lub 8700K.

Do tego Z390 co najmniej średnio/górna półka.

 

https://cenowarka.pl/msi-mpg-z390-gaming-edge-ac-7b17-002r-a1901566.html?hloc=pl

 

lub

 

https://cenowarka.pl/asrock-z390-extreme4-90-mxb880-a0uayz-a1900711.html?hloc=pl

 

or

 

https://cenowarka.pl/asus-rog-strix-z390-f-gaming-90mb0yg0-m0eay0-a1899136.html?hloc=pl

 

Wszystkie będą OK.

 

Która ? kwestia gustu i zasobności portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7-8700, K lub i9-9900k wszystkie inne Intele są w tej chwili nieopłacalne.

 

6/6 czy 8/8 to pułapki od Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7-8700, K lub i9-9900k wszystkie inne Intele są w tej chwili nieopłacalne.

 

6/6 czy 8/8 to pułapki od Intela.

No z tego co czytałem to np. i5 8600k a i5 9600k to prawie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7-8700, K lub i9-9900k wszystkie inne Intele są w tej chwili nieopłacalne.

 

6/6 czy 8/8 to pułapki od Intela.

Będą pułapkami, jak wejdą na rynek konsole z Ryzenem 8/16, bo dopiero wtedy twórcy gier będą efektywnie wykorzystywać 12-16 wątków (pewnie ze dwa wątki będą jak zwykle przeznaczone na obsługę systemu i nagrywania gameplay'u).Jednak różnica w cenie między i7-9700K a i9-9900K to 680 zł. (właśnie sprawdziłem w Morelach). A gry rzadko wykorzystują więcej niż 8 wątków.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie było: Jaki procesor wybrać I5 9600k Czy I7 9700k ?

 

Osobiście wybrałbym 8700K i OC ile wlezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC "ile wlezie" na 8700K? Na glucie daleko nie zajedziesz, tu trzeba delida z zastąpieniem gluta przez Coollaboratory Liquid, zastosowania wysokowydajnego chłodzenia wodnego (co i tak mnie czeka, bo mój Fortis 3 ledwo schładza mojego czterordzeniowego 6600K @ 4400 MHz) i montażu mocnego nawiewu lub chłodzenia wodnego na sekcję zasilania płyty głównej (takiej za ok. 1000 zł.).

Jak chcesz się w to bawić, to proszę bardzo, ale racz uprzedzić czytelników z czym się wiąże to "ile wlezie" - z utratą gwarancji na procesor (lepiej zlecić delida fachowcowi) i z postawieniem chłodnicy w.w. kosztownego chłodzenia wodnego obok kompa. Moja obudowa Eurocase Monster ma nawet gumowe przepusty w tylnej ściance na węże chłodzenia wodnego!Dlatego wolę 9700K, bo ma lut zamiast gluta (więc nie trzeba delida) i w wielu grach jest szybszy. A ten filmik to nieporozumienie, bo w testach gier z ray-tracingiem lub w 4K wszystko zależy od karty graficznej, rozsądny gracz do 9700K kupuje monitor 2560x1400 @ 144 Hz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłby i7, jest to trochę nowszy chipset i będzie dłużej wspierany na pewno.

 

 

9600K odpada.9700K lub 8700K.Do tego Z390 co najmniej średnio/górna półka.https://cenowarka.pl/msi-mpg-z390-gaming-edge-ac-7b17-002r-a1901566.html?hloc=pllubhttps://cenowarka.pl/asrock-z390-extreme4-90-mxb880-a0uayz-a1900711.html?hloc=plorhttps://cenowarka.pl/asus-rog-strix-z390-f-gaming-90mb0yg0-m0eay0-a1899136.html?hloc=plWszystkie będą OK.Która ? kwestia gustu i zasobności portfela.

 

 

I7-8700, K lub i9-9900k wszystkie inne Intele są w tej chwili nieopłacalne.6/6 czy 8/8 to pułapki od Intela.

:lol2:

-pseudoznawcy co wiedzieli to napisali.Jak inne intele są nie opłacalne to i7 za to jest mega okazją yhy :lol2:

 

No z tego co czytałem to np. i5 8600k a i5 9600k to prawie to samo

Kup zestaw który jest tańszy bo wydajność mają równą praktycznie z370/z390 i śmiało kupuj 8600k jak jest tańszy lub 9 bo i7 SZKODA KASY.Nic nie zyskasz w nowym nazewnictwie i cyfrach.Gdybym miał w sklepie takich doradców jak wyżej to bym z miejsca ich zwolnił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

-pseudoznawcy co wiedzieli to napisali.Jak inne intele są nie opłacalne to i7 za to jest mega okazją yhy :lol2:

 

 

Kup zestaw który jest tańszy bo wydajność mają równą praktycznie z370/z390 i śmiało kupuj 8600k jak jest tańszy lub 9 bo i7 SZKODA KASY.Nic nie zyskasz w nowym nazewnictwie i cyfrach.Gdybym miał w sklepie takich doradców jak wyżej to bym z miejsca ich zwolnił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram prawie wszystkie Z370 mają obsługę 9tej generacji więc pakowanie dodatkowo 200zł-300zł do Z390 mija się z celem. I5 9600K można spokojnie podkręcić i będzie szybszy niż I7 8700 bez K, ale w przyszłości role mogą się odwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

-pseudoznawcy co wiedzieli to napisali.Jak inne intele są nie opłacalne to i7 za to jest mega okazją yhy :lol2:

 

 

Kup zestaw który jest tańszy bo wydajność mają równą praktycznie z370/z390 i śmiało kupuj 8600k jak jest tańszy lub 9 bo i7 SZKODA KASY.Nic nie zyskasz w nowym nazewnictwie i cyfrach.Gdybym miał w sklepie takich doradców jak wyżej to bym z miejsca ich zwolnił.

Zwolnił byś ich bo jakby mówili ludziom prawdę to byś nic nie zarobił :) nie wiem dla kogo sprzedawca w sklepie jest obecnie wiarygodny... to nie lata 90te gdzie sklepy prowadzili entuzjaści komputerów. Teraz to zwykły biznes z wciskaniem nie kumatym tego co zalega na polkach albo tego na czym jest największa marże i bonusy. Intele poniżej I7-8700 6/12 można sobie w obecnych cenach w buty wsadzić, szczególnie w perspektywie nowych konsol. I7-9700k jest produktem czysto marketingowym Intela i jego płynność w grach skończy się w tym samym czasie co mojego I7-6700 tylko, ze maksymalne fpsy będzie miał zawsze sporo wyższe ale ścinki i dropy beda bardzo zbliżone. Tak jak teraz 2/4 i 4/4.

Nie pamietam kiedy Intel poprzednim razem dał gorszego proca w I7 i sprzedawał go jako nowszego i lepszego, osiągneli chyba szczyt manipulacji.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie na pewniaka jakby 8600k miał starczyć,a to jest totalna głupota bo nikt nie ma kryształowej kuli. Może nawet za rok wyjść gra na 12 wątków, a wtedy oddacie pieniądze autorowi?

 

12 wątków może być potrzebne, a może nie, to indywidualna decyzja czy ktoś chce się zabezpieczyć na przyszłość. Tak jak teraz jest pełno tematów na forum czy zmienić i5 na i7, czy kupić ryzena tak samo prawdopodobnie w przyszłości będzie pełno tematów czy zmienić 8600 na 8700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja trwa cały czas... od jedno rdzeniowców, poprzez dwa i dalej.

Doskonale wiadomo, że procesory bardzo rzadko się psują, więc nie lepiej wybrać wydajniejszy używany procesor z gwarancją, niż nowy z mniejszą ilością wątków

Identyczną sytuację miałem przy E8400 vs Q9550.

O mało mnie nie zlinczowano, gdy napisałem swego czasu, że lepiej kupić 4 rdzenie na zapas, niż w podobnej cenie nowego E8400.

No i kto na tym lepiej wyszedł ?

Q9550@4.0GHZ ogrywałem parę lat, aż do 1155 socket.

 

Obecnie miałem wybór (rok temu): 8600K lub 8700 nonK

Wybrałem niżej taktowany bez OC 8700 i to był dobry myk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem już gry obsługują 12 wątków albo i więcej np w BF V gdy koło mnie walnie V1 a jest dużo budynków i się rozsypują obciążenie CPU jest 100%. Nikt nie testuje tej gry w multi. Silnik na prawdę ładnie rozkłada pracę na rdzenie. Ciekawe jak w takim momencie zachował by się i5 8400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłby zapchany, GPU spadłoby i lag w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trafić na taki przypadek w grze jest trudno mam przegrane 25 godzin zdarzyło mi się to 3 razy FPS mi wtedy spadł na 57FPS a mam locka na 60 FPS. Normalnie średnio mam obciążenie około 40-60% CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja trwa cały czas... od jedno rdzeniowców, poprzez dwa i dalej.

Doskonale wiadomo, że procesory bardzo rzadko się psują, więc nie lepiej wybrać wydajniejszy używany procesor z gwarancją, niż nowy z mniejszą ilością wątków

Identyczną sytuację miałem przy E8400 vs Q9550.

O mało mnie nie zlinczowano, gdy napisałem swego czasu, że lepiej kupić 4 rdzenie na zapas, niż w podobnej cenie nowego E8400.

No i kto na tym lepiej wyszedł ?

Q9550@4.0GHZ ogrywałem parę lat, aż do 1155 socket.

 

Obecnie miałem wybór (rok temu): 8600K lub 8700 nonK

Wybrałem niżej taktowany bez OC 8700 i to był dobry myk.

Q9300 @3,5ghz tez mi działał kilka ładnych lat, zmieniłem dopiero na 1151 ale to były inne czasy, kiedy AMD w żaden sposób nie potrafiło zagrozić intelowi i zmusić go do konkretnego ruchu. Dopiero Ryzen 1600 6/12 coś ruszył ale Intel nadal tylko udaje ze daje graczom coś nowego, a tak naprawdę idzie po najmniejszej lini oporu i zamiast w i5 8gen dać 4/8 to dał 6/6, a w 9gen dać w I7 8/16 to stworzył i9 z chora cena, a do I7 dał kastrata 8/8. Mam nadzieje ze plotki o Ryzen 3 w 7nm się potwierdza, a Intel zostanie z ręka w nocniku, bo robią ludzi w wala od conajmniej 10 lat. Dziury w CPU, poblokowane mnożniki, poblokowane wątki, poblokowane chipsety, poblokowane oc ram, gowniame boxowe wentylatorki. Ich sztuczny wizerunek ratują tylko maksymalne fpsy w grach i nich więcej. Nie jestem fanbojem AMD, używam od wielu(od Duron) lat tylko intela ale mam dosyć polityki cenowej i produktowej tej firmy. Trzymam kciuki za AMD i Ryzena 3600 8/16, którego może da się podkręcić w okolice 5ghz i wtedy zmieniam platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600k czy 8600k zapewniaja aktualnie bardzo dobra wydajnosc. na ten moment niewiele zyskasz dokladajac kilkaset pln do i7. Po drugie kompa sie nie kupuje na przyszlosc bo to sie dosc dynamicznie zmienia. Popatrz na tych co kupili i7 7700k za 1,5 k gdzie rok pozniej taka sama wydajnosc mozna bylo miec za 1k pod postacia 8600k. Kup i5 i ciesz sie wydajnoscia a kase odkladaj na nowego kompa albo jak bedzie malo to np za 3 lata sprzedaz i5 i sobie wtedy kupisz i7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600k czy 8600k zapewniaja aktualnie bardzo dobra wydajnosc. na ten moment niewiele zyskasz dokladajac kilkaset pln do i7. Po drugie kompa sie nie kupuje na przyszlosc bo to sie dosc dynamicznie zmienia. Popatrz na tych co kupili i7 7700k za 1,5 k gdzie rok pozniej taka sama wydajnosc mozna bylo miec za 1k pod postacia 8600k. Kup i5 i ciesz sie wydajnoscia a kase odkladaj na nowego kompa albo jak bedzie malo to np za 3 lata sprzedaz i5 i sobie wtedy kupisz i7

 

Genialny przykład. Ci co kupili 7700k akurat grają we wszystkie gry płynnie, a ci co kupili 7600k tworzą tematy czy kupic 7700k czy zmieniać platforme :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem 9700K w Morelach za 1899 zł.A jak wejdą na rynek konsole PS5 z Ryzenem 8c/16t to... kupię sobie PS5 zamiast narzekać na konwersje :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7-8700 jest za 1650zl, wiec dobrego biznesu nie zrobiłeś. Serio nie patrz na to, ze nowa seria 9 powinna być lepsza, niestety nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialny przykład. Ci co kupili 7700k akurat grają we wszystkie gry płynnie, a ci co kupili 7600k tworzą tematy czy kupic 7700k czy zmieniać platforme :P

 

 

O cos innego mi chodzilo. W sensie taki ze kupujacv teraz i7 za 2k moze sie okazac ze np za 2 lata procek o takiej wydajnosci bedzie mozna kupic kilkaset zl taniej wiec kupowanie na przyszlosc/zapas jest w przypadku komputerow troche bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cos innego mi chodzilo. W sensie taki ze kupujacv teraz i7 za 2k moze sie okazac ze np za 2 lata procek o takiej wydajnosci bedzie mozna kupic kilkaset zl taniej wiec kupowanie na przyszlosc/zapas jest w przypadku komputerow troche bez sensu

 

No tutaj się zgodzę. Ogólnie zależy jak często ktoś zmienia komputer. Jeśli i tak będziesz zmieniał np za 2 lata to 8600k starczy, ale z drugiej strony takiego i7 łatwiej i drożej sprzedasz i sporo z tej inwestycji odzyskasz. Jeśli 8600k zacznie się dusić to i cena bardzo spadnie. Tak samo jak jest teraz, i7 o wiele lepiej trzymają cenę bo dalej są użytecznymi prockami. Ja generalnie sam rozważałem 8600k, ale jak intel podrożał to wyrwałem używanego ryzena 1700 za 600zł i jestem zadowolony z zakupu. Fajnie mieć wysokie zegary, ale nie są konieczne do szczęścia mając monitor 60hz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam monitor 60 Hz i kupilem 8600k jeszcze przed skokiem cen. jestem zadowolony. jak przyjdzie czas ze bedzie za malo wtedy zmienie na i7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...