Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

akomos1

Nadawanie wifi z PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odbieram hot spot Wifi-Free na PC z windows 7 przez adapter wifi. Moja konsola (XBOX ONE) niestety nie może się połączyć, wyskakuje jakiś błąd o złym protokole (musze mieć WPA lub WPA 2), żebym zmienił ustawienia routera itd. Czy da rade jakoś wysyłać sygnał internetowy z PC do konsoli przez ethernet/wifi mając do dyspozycji stary router wifi i modem? Czy jest to możliwe? Włączenie hot spotu z telefonu działa jbc ale wolałbym tego nie robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz komputer z kartą WiFi, która połączona jest z siecią UPC Wi-Free. Do tej sieci dostajesz się poprzez login i hasło (EAP), a nie tak jak w zwykłej domowej tylko przez hasło. Widocznie konsola tego nie potrafi i chyba nic z tym nie zrobisz. Ale możesz podpiąć konsolę kablem i udostępnić to połączenie i będzie działać. To samo można zrobić na WiFi, ale musiałbyś mieć drugą kartę WiFi w komputerze.

 

Ja mam w jednej lokalizacji router TP-Linka z OpenWRT, którym łączę się z siecią UPC Wi-Free i już dalej kablem rozsyłam internet. Można też zrobić rozgłaszanie sygnału dalej przez WiFi, ale akurat ten router jest za słaby do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to kogoś interesuje to poradziłem sobie programem Connectify Hotspot, bardzo łatwy w obsłudze, polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to kogoś interesuje to poradziłem sobie programem Connectify Hotspot, bardzo łatwy w obsłudze, polecam :D

A jak ktoś chce troszkę trudniej, ale bez dodatkowego oprograowania, to tu jest na pclabie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...