Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AdeKixX

Skoki FPS / Lagi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowy i przychodzę z problemem dotyczącym skaczących fps oraz lagów w grze Fortnite. Oraz ogólnym działaniem laptopa.

Laptop kupiony około miesiąc temu problem był od początku stopniowo nasilający się.

Normalnie FPS wynosi 120-150 spadki do około 20 oraz przycinająca się gra.

Mój sprzęt:

Dell inspiron 15 7577

procesor i5-7300HQ

8GB ram

karta GTX 1050 4GB

 

Nie wiem już co robić miałem nadzieje że kupie w miare dobry sprzet i pogram sobie bez problemów a tu jak sie okazuje ustawienia gry max rozdzielczość reszta minimum a laptop nie działa jak powienien przy takich parametrach. Co można z tym zrobić? oddać na reklamację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperatury podzespołów podczas grania (np programem HWMonitor, niech działa w tle).

Przeskanuj dysk na błędy (np programem HDTune).

RAM masz w jednej kości? Sprawdzałeś inne wersje sterowników do GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw plan zasilania w Panel sterowania/system/opcje zasilania -na wysoką wydajność to samo zrób w panelu Nvidia/ustawiania 3d/zarządzanie energią -Maksymalna wydajność(lub optymalna)

 

Dodatkowo lapek się może przegrzewać i zbijać taktowania (choć miesięczny laptop teoretycznie nie powinien być zakurzony itd. by się zbyt mocno grzał)

podstaw pod niego 2 widelce zwiększysz mu przewiew :E

b58f391f46a19.jpg

 

Dobra bo widzę ze on ma wylot powietrz z tyłu, to widelce za dożo nie pomogą. (BTW, procek w tym lapku, to tylko 4 gołe radzenie, które powoli odchodzą na zasłużona emeryturę, wiec w momentach wymagających sporo od procesora i wielowątkowości, może się dusić i powodować właśnie spadki fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@P.U.

Zainstalowałem HWMonitor gdzie wczoraj mialem sytuacje ze po wlaczeniu owego programu i działania w tle właczam gre i dosłownie jak ręką odjął zero lagów zero spadków fps aż się fajnie grało :) ale dzisiaj już troche gorzej ale nie tak jak już miewałem. Wartości temperatur w mieszczą się w zakresach więc jest chyba dobrze

Błedów na dysku nie wykazało

RAM jedna kość

 

@Czekoladka2

Kupiony około miesiąc temu a sterowniki wszystkie aktualne

 

@Sary

Mam kupiona dość sporą podkładkę chłodzącą więc przewiew ma :)

Wydajność ustawiona na wysoką

HWMonitor.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić jeszcze starsza wersje sterowników do GPU (serii 399.xx), bo te nowsze sprawiały problemy na laptopach:

[Notebook][3D games]: Frame rate of 3D games may drop to under 30 fps on notebooks. [2456653]

Niby te najnowsze miały to naprawić, ale czytałem opinie że problem nadal występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapewne to leżak magazynowy. Gdzie kupiony?

 

W media expert jak była akurat wielka akcja na ten model z powodu dodatkowych korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...