Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

HekateRiiX

Jaki rysik do tabletu graficznego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupiłam niedawno na aukcji tablet graficzny Aiptek 14000U, bez rysika. Tablet ten posiada ekran pojemnościowy.

Miałam już do czynienia z podobnym sprzętem, jednak tam rysiki miały wymienną baterię z tego względu, że miały wbudowane przyciski funkcyjne.

Do tabletu dokupiłam rysik "noname" do ekranów pojemnościowych. Rysik ten jeszcze nie dotarł. Skleiłam sobie sama rysik ze starego długopisa i gąbki nasączonej słoną wodą.

Rysik ten działa z moim telefonem, który także ma ekran pojemnościowy. Jednak nie działa na tablecie.

Czy rysik musi być dedykowany? Musi połączyć się z tabletem? Albo może musi wytwarzać większe napięcie, czyli być zasilany, żeby mógł zadziałać na takim ekranie? I w jaki sposób działają te przyciski funkcyjne, łączą się z tabletem, czy z komputerem?

 

Update: Rysik dotarł, działa z telefonem, z tabletem nie. Tablet był podobno sprawdzany i działa jak powinien. Nie mogę znaleźć nigdzie rysika do tego właśnie modelu. Też nie chcę wydawać fortuny jeśli tablet jednak nie działa. No i szczerze nie mam pojęcia co dalej, ale to z pewnością właśnie dlatego, normalnie kosztuje około 400 zł, podczas gdy ja nie wydałam nawet 60zł na tab i 40zł na pen. Pozostaje mi chyba czekać, aż ktoś znajdzie i wystawi na sprzedaż oryginalny rysik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...