Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ciulyk

Głosnik za 150-200zł do komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Potrzebuje waszej pomocy zebyscie mi doradzili jaki glosnik kupic w przedziale 150-200zł MAKS. Będzie to glosnik do komputera podlaczany przez kabel. Glosnik na prezent. Jestem zielony w te sprawy. Dzieki z gory za pomoc i doradzenie :)

Modelu plyty glownej nie znam tak wiec nie wiem jaki tam jest zintegrowana karta dzwiekowa, ale jest tam proc ryzen 2600.

@edit: Poszukalem troche na necie i znalazlem takie:

1. Microlab FC-330

2. Microlab B77

3. Genius SP-HF1800A

4. Genius SP-HF800A

5. Modecom MC-MSF15

6. Fenda R25BT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko doradzić, jeśli nie wiadomo chociażby jaki dźwięk preferuje osoba obdarowywana. Wymieniłeś modele zarówno 2.0, jak i 2.1 (z subwooferem) i różnice w brzmieniu mogą być spore. Może napiszę w taki sposób - jeśli to mają być głośniki 2.0, to wybrałbym Microlab B77, a jeśli zestaw 2.1, to Microlab FC-330.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod uwagę brałbym tylko FC330 i B77, reszta to raczej lipa, chociaż nie wiem jak radzi sobie Fenda. 2.0 powinny dać lepszą jakość dźwięku tj przestrzeń, detale, ładniejszy wokal, za to w tej cenie będą miały dość mało basu. Do rapu czy innej popularnej muzyki raczej brałbym 2.1 tj. FC330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz male biurko i brak mozliwosci dobrego umieszczenia subwoofera to bierz 2.0 np b77 allbo fende- FENDE mialem sam kupowac :)

 

A jak masz dobre miejsce pod sub to 2.1

Ja mam takie

https://allegro.pl/glosniki-2-1-do-komputera-genesis-helium-600-60w-i6836925427.html

 

i moge polecic do malego pokoju idealne - baardzo glosne i bas jest przyjemny- wizualnie sa lekkie i wydaja sie takie sobie a glosniczki maja tez lipne stopki- gabki zamiast gumek jak jest w duzym.Sub jest w nieco cienkim pudeleczku tez i glosnik sie marnuje nieco ale nie ma tragedii

 

Nie wiem jak FC-330 ale moze byc lepszy niz moja chinszczyzna :D i pewnie bedzie ale w swoich mam wygodny pilot a to czasem sie przydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A ja zdecydowanie odradzam takie wynalazki, nawet gdyby kosztowały 50 zł :) To brzmi jak kartonowe, dudniące pudło. Co z tego, że jest głośne i ma dużo basu, jeśli jakość tego basu jest bardzo słaba, w dodatku zalewa resztę pasma. Microlab FC-330 będzie na pewno lepszym wyborem, ale też nie oczekujmy cudów 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydowanie odradzam takie wynalazki, nawet gdyby kosztowały 50 zł :) To brzmi jak kartonowe, dudniące pudło. Co z tego, że jest głośne i ma dużo basu, jeśli jakość tego basu jest bardzo słaba, w dodatku zalewa resztę pasma. Microlab FC-330 będzie na pewno lepszym wyborem, ale też nie oczekujmy cudów 200 zł.

 

JAKBYM NIE MIAL ICH Natec to bym uwierzyl moze :)

Przesadzasz , nie sa to glosniki 20W RMS zeby tak jak karton graly :D

Glosnosc ma znaczenie bo czasem 'trafi sie' film z dosc cichymi dialogami i wtedy jest ok a same filmy brzmia ponadprzecietnie wg mojej oceny

 

 

Microlab FC330 sa lepiej wykonane i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

only Microlab, jako jedyni to producent fakt ze z CHin ale producent, reszta to popierdułki, albo oem producenci, co Microlab robi dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AdRjiaN

Swego czasu miałem okazję testować sporo tanich głośników (do 300 zł) z subwooferem. Przewinęło się tego u mnie naprawdę dużo, zarówno no-name'y, jak i te bardziej markowe Logitech'y i Creative'y. Według mnie takie tanie zestawy nie mają prawa zagrać dobrze. Bas oczywiście jest, i to nawet jest go sporo, ale w 90% zalewa resztę pasma. Tak naprawdę, żeby mieć w miarę dobry, niedudniący bas trzeba by tylko na sam subwoofer wyłożyć przynajmniej 500 zł. Oczywiście piszę to z punktu widzenia osoby, która liznęła trochę lepszego audio i nie podnieca się byle "bassem" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy ma wymagania jak Ty a autor szuka do 200zl glosniczkow.

Duzo ludzi uzywa 2.0 po 50zl i mniej itd i im wystarczy a takie 2.1 albo b77 / fenda w porownaniu z nimi to przepasc.

Sam mam najnizszy model chyba integry w mobo i teoretycznie do muzyki/filmow wystarczy i mam potrzeby wydawac 500zl na dedykowane dzwiekowki i glosniki po 500-1000zl i raczej autor komus jesli kupuje to takie glosniczki beda az nadto .

 

 

Niech auto wybierze miedzy Microlab B77/ R25BT - zaleznie czy bt bedzie uzywane >? a Microlab FC-330 i nie ma co dalej dyskutowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest forum dyskusyjne, żeby dyskutować :) Ja nikogo nie namawiam do kupowania głośników za 500-1000 zł. Ale jeśli autor tematu ma do wydania 200, to też nie będę przekonywał, że zestaw 2.1 w tej cenie zagra dobrze. Za takie pieniądze lepiej kupić 2.0, np. wspomniane wcześniej Microlab B77. Są to fajne i tanie głośniki, a brak subwoofera w tym przypadku wychodzi tylko na plus (tani subwoofer = marnej jakości, dudniący bas).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom MC-HF50.2 lub Microlab B77. Tylko B77 jest tańsze i lepsze, a powinno być odwrotnie. Pomaga to w podjęciu jedynej słusznej decyzji B77 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Był, był, zwłaszcza po wprowadzeniu stawek na mieszkańca i po wprowadzeniu 5 grup segregacji, ogólnie bylo lepiej jak temat się przewijał. Później był COVID, modne zaczęły być wędrówki po lasach i górach, ale u wielu kultura została w domu. ROD też nie są objęte opłatą i wielu działkowiczow nie chce zwozic swojego pierdolnika do domu, więc wyrzucają po drodze. No i oczywiście jak wspomniales kultura naszych wschodnich sąsiadów szkodzi najbardziej.
    • Odświeżam  6399zl + kw Bez allegro 6299zł    https://allegrolokalnie.pl/oferta/asus-rog-strix-g16-i5-13450hx-32gb-4070-win11
    • A mi się też już tam nie chciało odpowiadać bo wkleiłem bez żadnego podtekstu i dorabiania tezy że jeśli oni mogą to my też.    W Polsce / na zachodzie i tak społeczeństwo w 90%+ jest świadome o dbanie o środowisko w jakimś stopniu. Azja czy Afryka są dosłownie 200 lat za nami cywilizacyjnie w tej kwestii. Ja bym prędzej tą kasę na ochronę klimatu z poziomu UE (mówimy o ok 20% całego budżetu UE) w jakimś sensownym stopniu przeznaczył na edukację oraz jakieś efektywne rozwiązania dla zacofanych krajów Azji/Afryki i zacząć od jakiś podstaw a nie robienie z siebie zbawców świata. Tylko w ten sposób nie można przy okazji nakraść pieniędzy do własnej kieszeni i tutaj jest spory problem.  Powiem na przykładzie RPA bo mam jakąś wiedze (nawet praktyczną) jak to wygląda: rząd wprowadza naprawdę spore dopłaty / subwencje dla organizacji oraz firm, które segregują śmieci lub przeznaczają je do recyklingu. Naprawdę jest to wielokrotnie bardziej opłacalne niż w Europie. Powiem więcej - opłaca się zakładać firmy aby skupić się wyłącznie na recyklingu / segregacji śmieci itp - wszystko w celach zachęty do dbania o środowisko. Oczywiście mały % społeczeństwa jest tego w pełni świadomy i trzeba zacząć od uświadamiania społeczeństwa oraz odpowiedniej edukacji. Uważam, że ten sposób długoterminowo jest dużo bardziej efektywny niż to co robi UE - nałożyć mnóstwo podatków i robić ekologię siłą a nie zachętą - gdy cała reszta świata nie robi prawie nic lub robi to z głową.    
    • Ustaw sobie czas 0 minut w opóźnieniu i zobaczysz, że Ci nie zrobi  Na niektórych wyższych czasami działa. Więc dla mnie nie działa wcale, bo co to za robota, że mam szukać kiedy działa, a kiedy nie. No i sprawdzaj licznik. Bo przy wyłączonym ekranie nie wyrzuci błędu nieukończenia. Po prostu nie nabije licznika i pozwoli znowu zrobić. Wada mocno wkurwiająca, ale jakością ekranu wygrywa z MSI. O Asus nawet nie ma co pisać, bo ten kto dopuścił do sprzedaży Asus powinien zostać wyjebany z roboty w trybie natychmiastowym. Wczoraj gość zmierzył scene śnieżną w HDR w jakiejś grze na reddit. Asus niecałe 130 nit, Gigabyte niecałe 270.
    • monitor też mam wqhd mój poprzedni  ale wiesz jak jest kuhwa, proplayerzy wśród młodzieży heh więc musi być fhd i w ciul Hz a w ogóle to fhd też za dużo  może kupię mu kineskopowy bardzo wam dziękuję za opinię i podpowiedzi, kupię tą kartę 4060 ti 16gb i zobaczę jak będzie latać. Jeszcze o jedno zapytam, czy jakbym wskoczył na AMD to płyta i proc wyjdzie taniej? przy podobnej wydajności jak i5 14500?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...