Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

R9 290 w 2018 roku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam, zamierzam kupić używaną kartę graficzną. Ogólnie od kilku dni poluję na R9 290 i pytanie czy się opłaca. Bo jak patrzę na osiągi w grach, to wypada trochę lepiej niż GTX 970. Chodzi mi głównie o to czy ma jakieś inne minusy oprócz tego że jest strasznie prądożerna i się cholernie grzeje. I czy opłacił by mi się zakup za 400-450 zł? Lepszego GTX 970 kupimy dopiero od 600 zł, a budżet mam niestety ograniczony, więc zależy mi na tym żeby kupić opłacalną kartę za tanie pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary układ. emeryt w zasadzie. mógł przeżyć 3 górki na kryptowaluty więc może być bardzo doświadczny. ale to wciąż całkiem solidna karta i w noowych grach na średnich i średnio-wysokich pociągnie w 60 klatkach.

na prądożerność i grzanie bardzo pomaga undervolting. bardzo prawdopodobnie trzeba byłoby dorzucić 35 złotych do nowej pasty bo z fabrycznej mogła zostać jedynie skorupa.

no i jak tam u ciebie z zasilaczem? to bydle trudno jest nakramić. jaki procesor?

 

970 sobie odpuść bo za 50 złotych masz lepszego RX 570 prosto ze sklepu. i gdybym był na twoim miejscu t jednak zacisnąłbym pasa i uzbierał na 570. ta karta jest w takiej cenie że w zasadzie wyrzuca z rynku większość starych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Procek to R5 2600, a zasilacz ma 750W. Ale chyba jednak lepiej dozbierac do tej 570

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w tym momencie RX570 4GB z xkom za 619 zl pff..zamiata wszytskie karty ponizej 6gb 1060. Uzywane kilkuletnie za 600 zl tez nie maja racji bytu w tej chwili, 1050 ti zostal zmiazdzony bo najtansza wersja tego Pascala jest 80 zl drozsza od najtanszego rx 570 a wydajnosciow radeon baaardzo mocno wygrywa z gtx najczesciej z przewaga 20 fps i wiecej.

 

RX 570 aktualnie jest BEZKONKURENCYJNY w tym budzecie

 

Naprawde jesli 450 zl to lepiej dolozyc te 170 zl jakos dozbierac i miec porzadna karte niz kupic pazdzierza za 450 albo cos starego co bedzie widocznie slabsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tego tematu, odnośnie tej promocji w xkomie. Za te 619 zł jest Rx 570, za 650 jest ta karta z podbitymi fabrycznie zegarami - rozumiem, że nie ma sensu dopłacać? A co z kartą za 739 zł, która ma 8gb vramu, jak duża jest różnica w opłacalności, opłaca się dopłacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili do wielu gier 4GB to mało dlatego mogą pojawiać się denerwujące szarpania, załamania płynności i ewidentne spadki wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili do wielu gier 4GB to mało dlatego mogą pojawiać się denerwujące szarpania, załamania płynności i ewidentne spadki wydajności.

 

 

no fakt ale akurat rx 570 4gb oceniam pod katem ceny i wydajnosci w odniesieniu do 1050 ti. Doplata do 8gb ...niektorzy twierdza ze tak karta jest za slaba zeby te 8gb wykorzystac. To jest tak jak bylo z 3gb wersja 1060. Niby po co doplacac ale jak sie pojawil np Wolfenstein to sie okazalo ze te 3gb wiecej ma w tej grze kluczowe znaczenie. Wieksza ilosc pamieci zawsze sie moze przydac chocby po to by ustawic tesktury na ultra i elementy ktore zabieraja vram a niekoniecznie fpsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tego tematu, odnośnie tej promocji w xkomie. Za te 619 zł jest Rx 570, za 650 jest ta karta z podbitymi fabrycznie zegarami - rozumiem, że nie ma sensu dopłacać? A co z kartą za 739 zł, która ma 8gb vramu, jak duża jest różnica w opłacalności, opłaca się dopłacić?

 

jak najbardziej warto dorzucic te 120zl do wiekszej ilosci pamieci karty +4gb(8gb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie warto chyba że akurat grasz w jakąś jedną grę której 4 GB to mało. 570 to jest karta do fhd do detali oczko poniżej max, 4 GB jej styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma 1050ti forza 4 mu działa około 40-50 fps ale co chwilę dostawała czkawki co się okazało ram GPU zapchany, musiał zmniejszyć tekstury terenu obciążenie ramu spadło do 3gb i jak ręką odjął. Wiec myślę warto kupić wersje 8gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili to 4GB Vram na karcie jest mało i 8GB pamięci to mało ostatnio zmieniłem na 16GB i taki Far Cry 5 z texturami HD wcina ponad 10gb wsumie nie tylko on tomb raidery to samo.... w Rise of the tomb raider nie mogę używać w DX12 textur na Very High przy 6GB pamięci na karcie bo jest zapchana i losowe scinki, w DX11 z texturami VH nie ma tego problemu ale za to fps mniejszy z racji na slabszy procesor, załatwiłem na test 1070 z 8GB na pokładzie i bez problemu mogłem uruchomić w ROTR textury Very High na DX12. Wniosek dla mnie z tego taki aby nie pchać się w karty 4GB dozbierać i kupić raz i porządnie aby posłużyła dłużej kartę z 8GB pamięci, wymagania gier są jakieś chore taki wiedzmin 3 z modami lepszy graficznie od nie jednego gwna za przeproszeniem chodzi elegancko na 8GB ram i 3GB pamięci na karcie na ultra z configiem HD od hogana itp. Przeginają pałke z z zapotrzebowaniem VRAM i RAM.... Ostatnio się na allegro sprzedała RX 580 8GB za 650zł z gwarancją ponad rok :E może warto zapolować na podobną ofertę zastanów się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ROTR u mnie zjadł całą pamięć karty 6GB i obraz zamrożony na chwilkę.

Resident Evil 7 tez potrafi zjeść 6GB na karcie.

Ratunkiem jest obniżenie odpowiednich ficzerów graficznych w opcjach gry, tylko ja pisze o 1080p :lol2:

A gdzie teraz 2K i wyżej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ROTR u mnie zjadł całą pamięć karty 6GB i obraz zamrożony na chwilkę.

Resident Evil 7 tez potrafi zjeść 6GB na karcie.

Ratunkiem jest obniżenie odpowiednich ficzerów graficznych w opcjach gry, tylko ja pisze o 1080p :lol2:

A gdzie teraz 2K i wyżej ?

Raczej Karta do 1k to tylko raczej tylko do Full HD :D zresztą jak mówimy o kartach typu 1050ti/570 4gb to chyba nie opłaca się iść w wersje 8gb. Lepiej tą różnice włożyć do skarbonki i zbierać na coś nowszego żeby nastepnym razem za rok/dwa/trzy mieć większy budżet jeśli jest taka potrzeba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...