Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BartoszKwiatkowski

Arctis 3, Steelseries Engine i dźwięk przestrzenny

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kupiłem słuchawki Arctis 3 wersję 2019. Na stronie slepu(Media Expert) był opis tych z 2018 i dopiero po ich otwarciu ze zdziwieniem odkryłem, że w pudełku nie ma żadnej instrukcji oraz kodu do rejesstracji ich w Steelseries Engine. Na stronie Steelseries przeczytałem, że modele 2019 nie są już obsługiwane w tym programie ze względu na opcje włączenia dźwięku przestrzennego w windowsie. Tylko że, po pierwsze, oprócz ustawień dźwięku przestrzennego były tam jeszcze ustawienia mikrofonu i equalizer, a po drugie, dźwięku przestrzennego i tak nie mogę włączyć. Po kliknięciu prawym w głośniczek w prawym dolnym rogu jest opcja dźwięk przestrzenny domyślnie wyłaczona, a pozostałe wyszarzone. Kiedy wchodzę do ustawień dźwięku, opcja dźwięku przestrzennego jest wyszarzona i jest napisane "dźwięk przestrzenny nie jest dostępny na tym urządzeniu", a poniżej "Aby go używać, musisz wybrać słuchawki obsługujące format Dolby Atmos for Home Theater. Wyłącz też wszystkie ulepszenia dżwięku mogące zakłócać działanie tej funkcji." Żadnych ulepszeń o ile wiem nie mam, a na słuchawkach wyraźnie jest napisane o możliwości używania Windows Sonic Ready. Jak więc mam włączyć tą opcję? I czy jest jakaś możliwosc uzyskania dostępu do oprogramowania. Zależy mi na tym, a w słuchawkach za prawie 300 zł brak dostepu do podstawowych ustawień oraz brak jakich kolwiek informacji o tym na stronie sklepu uważam za śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie słuchawki podłączone do PC kablem z dwoma jackami. Nie instalowałem nigdy sterowników specjalnych ani nic takiego. Jak mi powiedziałeś o tej opcji wszedłem we właściwości karty dźwiękowej, zmieniłem tryb ze Stereo na 5.1 i zrestartowałem przeglądarkę. Po odpaleniu filmu na Netflixie wydaje mi się, że słyszę teraz ten dźwięk przestrzenny, więc pewnie żaden kod ani soft nie są potrzebne. Windows 8.1 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem do supportu Steelseries i wysłali mi kod. Jednak po bezproblemowym zalogowaniu sie do programu działały ustawienia mikrofonu, ale gdy zmieniałem jakie kolwiek opcje equalizera lub właczyłem dzwiek przestrzenny(te słuchawki obsługują 7.1) nie słyszałem kompletmie żadnej różnicy. Tak jakby wogóle te opcje u mnie nie działały. Nie wiem czy to błąd mojego oprogramowania, sterowników czy może oprogramowanie słuchawek, ale nie mogę włączyć tych opcji. Gdy sprawdzałem na innym komputerze mogłem włączyc dźwięk przestrzenny z windowsa, ale również nie słyszałem żadnej róznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...