Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ronin69

SSD 500GB

  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który dysk masz/polecasz i dlaczego?

    • ADATA SU 900 512GB
    • GOODRAM IRDM PRO (GEN2) 480GB
    • Crucial MX500 500GB
    • Samsung 860 EVO 500GB


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem SSD, przekopałem się przez dziesiątki postów i tematów na tym forum & innych i nie jestem zdecydowany. Wszystkie mają wady i zalety. Sam zakup planuję na styczeń/luty (cóż, na promocje pokroju jak na Black Friday w x-komie nie ma już co liczyć), biorę pod uwagę też o połowę mniejszą pojemność - mam u siebie HDD 1TB, który połączę przez StoreMI. Główne wymaganie z mojej strony: trwałość - nie jestem maniakiem walki o każde 10MB/s transferu :D Jeśli ktoś ma jakieś inne propozycje - proszę pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się intenso 512gb na MLC. Mam od kilku miesięcy i jestem zadowolony. Na moim kanale zrobiłem test tego dysku. Koszt 300zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IRDM > 860 Evo > MX500 > SU900

Intenso jest meh, ja bym nie kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IRDM > 860 Evo > MX500 > SU900

Intenso jest meh, ja bym nie kupował.

Co ty chcesz od intenso, używasz na codzień? Ja używam.

 

Mx500 bym nie brał. Goodram > Samsung > su900

 

Tylko nie zapominajcie ze z irdm Pro gen1 były problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze mozna napisac - a co masz do MX500? masz? uzywasz? a my uzywamy na co dzień :D co za logika. Jest róznica miedzy powszechnie polecanym na wszystkich kanałach nie tylko polskich MX500 a tą ,,niesamowita firmą" która wszyscy znaja i zaden z testerów nie poleca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intenso chyba tylko żólto-białe naklejki maja MLC.

 

Na minus to okres gwarancji. Ale cena jest niezła :)

 

Z drugiej strony za 30zl więcej (a nieraz w tej samej cenie) mamy 3D MLC w SU900 i 5 lat gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś się upierał przypamięciach MLC, to moim zdaniem lepsza od Goodrama będzie ADATA SU900. Tańsza i większa pojemność.

 

Jeśli nie masz problemu z TLC to Samsung EVO 960 bo: dysk bardzo wydajny, sprawdzony w niemal wszystkich konfiguracjach, dotychczas bezproblemowy. Po nim Crucial MX500 (też wydajny, nie słychać o jakichkolwiek problemach technicznych z nim, przy odrobinie szczęścia można go trafić w cenie poniżej 300 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już trzeciego Cruciala (nadal działa m64, MX200) i teraz MX500 więc polecam z czystem sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MX300 275GB. Ale dzisiaj mając taki wybór zdecydowanie wolałbym SU900 od MXa.

 

Mój MX300 275GB kosztował 350zł. SU900 kosztował 100zl więcej. Iridium Pro Goodrama ( z problemami ) 130zl więcej.. Tutaj wybór był tak samo oczywisty jak dzisiaj :D

 

Wtedy było więcej GB za wyraźnie mniej kasy. Dzisiaj taki mx500 jest mniejszy i na gorszych kościach od SU900 - cena taka sama, to jaki to ma sens?

 

 

Mam Cruciala i polecam. Ale nie w cenie 3D MLC. Przeczy to sensowi istnienia 3D TLC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MLC vs TLC to więcej mitów niż rzeczywistych, odczuwalnych różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spowalnianie przy zapełnieniu to nie mit, szczególnie odczuwalne przy słabych kontrolerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SU900 ma wolniejsze kości niż 860 Evo, mimo tego, że ten drugi jest na TLC, MLC nie oznacza od razu dobrego dysku.

Po zapełnieniu 50% zapis spadnie do ~120 MB/s. https://www.legitreviews.com/wp-content/uploads/2017/05/aida64-linear-write-645x439.jpg

Na 860 Evo po skończeniu się bufora zwalnia do ~290 MB/s. https://legitreviews.com/wp-content/uploads/2018/03/860evo-linear-write.jpg

Na IRDM Pro zapis nie spada, bo nie ma bufora SLC. https://gallery.dpcdn.pl/imgc/UGC/85735/g_-_-x-_-_-_x186666fd-d704-4339-9555-b1e7e851e4b6.png

Na MX500 zapis spada do ~260 MB/s. http://thessdreviewcdn2.thessdreview1.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2018/05/Crucial-MX500-M.2-500GB-HDTune.png

Zapis powinien spadać po zapełnieniu 1/3 dysku, tak jak w wersji 250 GB. http://img.danawa.com/images/descFiles/4/539/3538142_1516837379179.jpeg

Generalnie Crucial/Micron i Samsung robią najlepsze dyski, przeważnie bezproblemowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba postawię na Samsunga - przekonało mnie dołączone oprogramowanie, 5 lat gwarancji + duże TBW. Dzięki za opinie, może komuś też się przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie adata mi su900 padł po 50 godzinach i nie brakuje takich opinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 860 EVO 500GB jest znacznie lepszy od crucial bx500 480gb? Różnica w cenie w sklepach których zamierzam kupić to 80 zł. Ma być kupiony do laptopa który ma służyć do podstawowych czynności jak przeglądanie stron, rozmowy skype, aktualizacje systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o wiele lepszy, za to MX500 nie jest dużo gorszy od 860 Evo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...