Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bulletproof

Upgrade PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szykuje sie do ulepszenia mojego leciwego już PCta. Aktualnie jest :

Asrock p67 Pro3

I5 2500k

gtx 1060

12 GB ram

Corsair RM550X

 

Do wymiany idzie cpu + mb + ram

 

Moje aktualne typy:

i7 9700K

AsRock Z390 Extreme4

G.Skill DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL 16

 

Aktualnie mam chłodzenie Thermalright Ultra-120 eXtreme. Chciałbym go użyć w nowym zestawie. Czy będzie to możliwe ? :hmm:

 

Proszę o ocenę zestawu, czy wszystko będzie grało :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko cacy. kupowac i cieszyc sie wydajnoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, tylko zostając przy tej karce to nie widzę zbyt dużego sensu. Lepiej kupić Ryśka 2600/X, a różnicę w cenie (sporą) włożyć w nową kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przy tej karcie wymiana na ryśka też nic nie da raczej, sięgnąć ewent. po dodatkowe 4 wątki w postaci 2600K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przy tej karcie wymiana na ryśka też nic nie da raczej, sięgnąć ewent. po dodatkowe 4 wątki w postaci 2600K.

Tylko ze kupując, Ryzena zamiast i7-9700K, jest jakieś 1100zł do przodu, + ze 300zł na płycie, daje to razem już 1400zł+ kasa z GTX1060 = Ryzen 2600+ RTX2070.

Dobra nie policzyłem Ramu, ale tak czy siak starczy na jakąś używaną 1080 + ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic takiego nie zasugerowałem, żeby wymienił na 9700K. Jeśli nie wymienia karty, to wymiana platformy nie ma sensuk, czy to r5 czy i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic takiego nie zasugerowałem, żeby wymienił na 9700K. Jeśli nie wymienia karty, to wymiana platformy nie ma sensuk, czy to r5 czy i7.

No właśnie a wymieniając zamiast na i7, na ryzena, zostanie jeszcze na kartę (zapomniałem ze ram i tak liczony osobno :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Z wymianą karty poczekam jeszcze, ale włąsnie temu chcę kupić coś wydajniejszego bo nie czesto zmieniam graty.

Więc reasumując wszystko ok? a co z chłodzeniem? POdpasuje pod nowy zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróć jak będziesz wymieniał kartę. Aktualnie nie ma sensu zmieniać platformy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no dzięki za radę xD pytasz o jedno a kolega o czym innym. Nie będe zmieniał teraz karty i koniec. Chyba że ty wykładasz hajs dla mnie na graty to wtedy decyduj :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no dzięki za radę xD pytasz o jedno a kolega o czym innym. Nie będe zmieniał teraz karty i koniec. Chyba że ty wykładasz hajs dla mnie na graty to wtedy decyduj :lol2:

Chodzi o to ze choć byś kupił nieistniejącego Intela core i15-1000 to z tą kartą różnicy nie będzie. Za to jak bys zdecydował się na procek od AMD, to Ci starczy i na kartę i różnica będzie widoczna gołym okiem.

 

Kupno teraz samego procka? Po co? jak różnicy nie będzie, a procek będzie się w twoim PC nudząc starzał, Juz lepiej, jak się upierasz na intela, poczekać aż będziesz miał pieniądze na jedno i drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...