Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

parcu

Urządz. wielofunk. - kolor, tanie tusze, +/- 500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :P.

Poszukuje urządzenia wielofunkcyjnego, najlepiej do 500zł:

- najważniejsze - możliwie jak najtańsze tusze (zarówno oryginalne jak i zamienniki)

- dobre ksero i dobrej jakości drukowany tekst to priorytety

- stosunkowo małe wymiary

 

Ważne dla mnie jest, aby tusze długo wytrzymywały, tzn. nie zasychały dość szybko bo b.rzadko drukuję.... Wiem, że lepszym wyborem w tej sytuacji byłaby drukarka laserowa, ale czasami potrzebuje wydrukować coś w kolorze, a kolorowy laser już ładnie kosztuje.

Miłą dodatkową funkcją byłby automatyczny druk dwustronny, ale nie jest to obowiązek.

 

Z góry dziękuję za pomoc :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tanią eksploatację to polecam drukarki Epson tusze do nich to koszt kilku złotych. Oczywiście jeżeli chodzi o zamienniki.

Myśle ze spełnią one wszystkie twoje wymagania no i jeszcze raz tusze są za groszę np w tym sklepie xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx mają dobrej jakości w fajniej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tanią eksploatację to polecam drukarki Epson

 

A ja właśnie słyszałem na odwrót, że do Epsona tusze są drogie a w dodatku firma blokuje zamienniki.

 

Słyszałem też że tanie w esploatacji są Brothery.

 

Ktoś coś poleci jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tamto konto to raczej reklama tej strony z tuszami.

 

Mam Epsona XP-630. Ile tusz do niego kosztuje możesz sam sprawdzić, drukarka pokazuje komunikat że ma nieoryginalny tusz, ale drukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dniach zamawiam Epson ECOTANK ITS L3050. Tusz wlewa się samemu do pojemników w drukarce, a koszt kompletu oryginalnych to jakieś 120-130 zł. Z tym, że są duże jeśli chodzi o pojemność więc eksploatacja wychodzi tanio. Brałem pod uwagę jeszcze Brother InkBenefit Plus DCP-T510W. Podobne parametry i cena. Jednak teraz Epson ma cashback więc wychodzi taniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dniach zamawiam Epson ECOTANK ITS L3050. Tusz wlewa się samemu do pojemników w drukarce, a koszt kompletu oryginalnych to jakieś 120-130 zł. Z tym, że są duże jeśli chodzi o pojemność więc eksploatacja wychodzi tanio. Brałem pod uwagę jeszcze Brother InkBenefit Plus DCP-T510W. Podobne parametry i cena. Jednak teraz Epson ma cashback więc wychodzi taniej...

 

Tusze idzie kupić oryginalne nawet za 100zł komplet.

Obie drukarki są ok, jednak ani jedna ani druga nie ma duplexu, a wydaje mi się że za te pieniądze już mieć powinny..

 

Koniecznie chcesz mieć Wi-Fi?

Ja się zacząłem zastanawiać nad "DCP-T300"..

Może jeszcze ktoś coś doradzi to będe wdzięczny :x

 

Zobacz na DCP-J572DW, tusze 20 pln z komplet tuszy.

Wolałbym coś nowego, tzn aktualnie dostępnego..

Bo tą co podałeś to idzie kupić tylko jako używaną albo "teoretycznie nową" tzn. z niepewnego źródła z allegro.. Jeśli już miałbym brać takowe pod uwagę to tylko jeśli mają zarówno tusze na butelki, wifi i duplex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie niemieckim masz do kupienia tą drukarkę, tusz na butelką lub duplex inaczej nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :P..

Na dniach będę zamawiał drukarkę tzn. urz. wielofunkcyjne (najprawdopodobniej jutro już) i mam swojego faworyta, którym jest BROTHER DCP-T300. (aktualna jego cena to 550zł)

Przemyślałem sprawę i to chyba najlepszy wybór w tej cenie (do 600zł), chyba że jest jeszcze coś bardziej opłacalnego??

 

Moje wymagania:

- fabrycznie nowa, żadna powystawowa etc.

- tanie tusze

- możliwie jak najmniej awaryjna

- kolor

 

Kolorowego laseru nie kupie za te pieniądze.

Atramentówka z dolewanymi tuszami w butelkach spełnia za to wszystkie warunki bo tusze są tanie, a po dolaniu kropelki płynu do udrażniania głowic raczej mało prawdopodobne że coś zaschnie (nawet przy sporadycznym drukowaniu, pod warunkiem nieodłączania z gniazdka a odłączać nie mam zamiaru).

 

Więc chyba nic lepszego nie będzie w tej cenie?

Wi-Fi jest mi zbędne raczej; fajny byłby automatyczny duplex no ale chyba nie znajdę w tej cenie z butelkami i duplexem.

Co o tym sądzicie? Dobre rozumowanie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też że tanie w esploatacji są Brothery.

 

Ktoś coś poleci jeszcze?

 

Dobry trop, moim zdaniem najbardziej ekonomiczne rozwiązanie na dłuższą metę, nie ma żadnych problemów ze znalezieniem tanich zamienników i ich współpracą z urządzeniem. DCP-T300 to bardzo dobry wybór, oryginalne tusze znajdziesz po 20 zł, zamienniki (polecam Activejet lub Actis) znajdziesz jeszcze taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem DCP-T300.

 

Poleci ktoś jakiś płyn do udrażniania głowic? Jakiegoś mało inwazyjnego. Chcę wlać po kropelce do każdego kartridża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...