Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

idek211

Problem z lte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam internet z t mobile lte prędkość maksymalna 60 mbit. Wczoraj zamontowalem antenę zewnętrzna :

 

https://www.dipol.com.pl/antena_atk-log_alp_lte_mimo_2x2_10m_przew_wtyk_sma_800-3000_mhz_A7054_10.htm

 

I wszystko ładnie pięknie tylko ze, gdy wziąłem router w to samo miejsce gdzie jest antena miałem 4 kreski czasami 3 zasięgu i działało to w miarę stabilnie ok 50 mbit download a na antenie ta prędkość strasznie faluje, tzn raz jest 50 a raz nawet 15, dodam że jak miałem router w tym samym miejscu to parametry łączą były lepsze mianowicie siła sygnału była lepsza a RSSI I RSSQ mniej więcej podobna. Dodam Jeszce że router testowałem w dni powszednie a te z antena w weekend. Zrobiłem test w nocy koło 4 to było ponad 50 dl i ok 20 Up. Mam JesVze pytanie bo mniej więcej na drodze tych anten jest antena od telewizora, czy ona by mogła robić zakłócenia? Dodam że jest to bts oddalony o mniej więcej 8 km w Lini prostej i działa na agregacji 1800 MHz i 2600. Pytanie dlaczego ta prędkość jest tak różna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy o której godz testowałeś?,wiesz że pod wieczór Bts-y są zapchane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem koło 13:10. Dzisiaj rano koło 6 speed test pokazuje 55 dl i 15 Up. A sam router gdy byłem na dachu miał ponad 20 Up.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dobrze je ukierunkowales? wkoncu to anteny kierunkowe, pokrec masztem, moze bedzie lepiej, poza tym zainstalowales je wedlug instrukcji? roznica katow to 90 stopni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, wszystko założone według instrukcji. Przesunąłem antenę od telewizji i teraz jest lepiej łapie 4 kreski zasięgu i działa już ok. Tylko pytanie dlaczego RSRP wynosi - 105 gdy jest to przez antenę a gdy wjede z routerem na dach wynosi - 97?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na drodze tych anten jest antena od telewizora, czy ona by mogła robić zakłócenia?
Oczywiście, ale zależy od poziomu przegięcia, a ludzie mają różne głupie pomysły: odbieranie telewizji sat przez ścianę, marudzenie gdy połowa czaszy jest zasłonięta przez drzewo, antena "naziemna" skierowana w drzewo (gdy tuż obok można tego uniknąć).

 

Routery mają anteny dookólne więc lepiej sobie radzą, silnie kierunkowe nie powinny mieć przeszkód (szczególnie tuż przed nosem).

 

bts oddalony o mniej więcej 8 km w Lini prostej i działa na agregacji 1800 MHz i 2600.
Tak, tak, akurat :) Pokaż dowody. Niemal na pewno nie masz 2600 (a jeśli już to dużo bliżej), choć widoczność optyczna anten na nadajniku bardzo pomaga. Co powoduje ryzyko, że być może kierujesz antenę nie tam gdzie trzeba (dla kierunkowej krytyczne).

 

PS. zaś RSRP sprawdź na różnych pasmach. Albo coś anteną lub jej ustawieniem nie tak albo pokazuje dane z agregacji z wyższego pasma, a na gołym routerze z niższego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

router to b525? jesli tak to sciagni hmanager i pokaz jak sie laczysz (hmanager to apka na androida ktora pozwala na sterowanie b525)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się wkoncu uruchomić hmanager. Gdybym nie miał takiej częstotliwości bym nie Pisal ale sprawdziłem i mam i nawet się agreguje z 1800 co udowodni jak wrócę do domu no hmm co do odległości bts napewno jest daleko min 6 km w Lini prostej, tylko jest na budynku cukrowni który jest no dość wysoki. Wrócę do domu nagram film z hmanager.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa inne btsy które sa bliżej, lecz jeden nie obsługuje lte a, drugi z którym się zawsze łączyłem ma mniejsze prędkości i nie ma chyba agregacji. Z tym bts którym się łączę mam dokładnie 7,5km w linia prostej bo sprawdziłem na mapie no po drodze raczej drzew nie ma, powiem tak nie ma lasu ale jakieś drzewa budynki czy nawet górki występują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikomu się nie chce oglądać filmiku i to aż 20 minut, napisz to.

 

Z tym bts którym się łączę mam dokładnie 7,5km w linia prostej
Bardzo mało realne, może niemożliwe. Takie RSRP ludzie mają 1 km od nadajnika w miastach na 2600 (i przy routerze ustawionym rozsądnie). Wiadomo widoczność optyczna dużo pomoże, ale nie na tyle, bardziej bym liczył na RSRP -120 do -130 (na antenie o wysokim zysku na 2600). A już szczególnie -97 na gołym routerze to utopia.

 

Jeśli jednak piszesz prawdę to masz super genialnie cudowne parametry i nie ma co liczyć na więcej. Podobnie jest z innymi antenami jak do TV, na bardzo dalekich zasięgach odbiór podlega wahaniom, sygnał mocniej się zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać realne, będę miał chwilę wrzucę screen jak to wygląda na mapie, wczoraj sprawdzałem odległość. Na samym początku filmu masz pokazana agregacje pasm, nie trzeba oglądać 20 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w hmanager masz mozliwosc sprawdzenia do ktorego btsa sie laczysz, wrzuc to moze masz blizej nadajnik i nie wiesz o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mowie ze mam bliżej ale ma słabsze parametry bo ma pasmo 800 MHz i bez ageragcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...