Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pandusia

Upgrade PC'ta do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zauważyłem ostatnio ze mój PC już niestety nie domaga najnowszym grom typu bf1/5 czy tez AC: Odyssey i chciałbym tak totalnie go ulepszyć. Aktualnie komp wygląda następująco:

 

- i5-4590

- GTX 950

- H81M-P33

- 8gb ram 1600 mhz

 

Mógłby mi ktoś zorientowany w temacie powiedzieć, w co lepiej iść? Może lepszą grafikę i procesor na tej genie co jestem? A może nowsza gena intela? A może ryzen?

 

Budżet powiedzmy -+2000 zł + to co dostałbym ze sprzedaży komponentów wyżej. Zalezy mi tylko iwylacznie na stabilnych 60'ciu fpsach na srednich ustawieniach w rozdzielczosci 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przykładowo kupić i7 4770/4790 i RX570/580 lub GTX1060 wysokie detale w 1080p60fps będą w zasięgu.

Albo R5 2600+B450+2x4GB 3000mhz+RX570/580

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale czy ten cpu starczy mi na kilka lat? W sensie, jest tak dobry ze da rade "przyszłosciowo"? Pozatym, i jak mialbym kupic i7'ke to chyba nie do tej plyty, wiec i tak musialbym ja wymienic. Wiec czy nie lepiej odrazu na nowa gene?

 

Wsumie ten ryżen 2600 to naprawde kozak procesor ;o

 

Czy kupienie taniej plyty do amd to dobry pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tania to zalezy za ile, jakieś konstrukcje A320 to zły pomysł. Najlepiej wziąć MSI B450-A Pro. Pamiętaj też że Ryzen to wymiana RAM na DDR4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to załóżmy ze komputer będzie wyglądał tak:

 

ryż 2600

8gb ddr4 3000mhz

plyta b450 (nie chcialbym wydawac za duzo na plyte. Tylko tyle ile trzeba)

rx 580 8gb

 

razem wyjdzie okolo 2 tysiaki jezeli mialbym kupowac wszystko z nowych części.

 

Czy taki zestaw jest wporzadku na MINIMUM 2 lata? (ram oczywiscie powieksze bo juz wiem ze 8gb to malo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram to lepiej kupić zaraz 2x8 jedna kość zabije Ci wydajność. a później mieć 4x4 to taki strzał w stopę. Bierz 1600x a za resztę 2x8gb ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to załóżmy ze komputer będzie wyglądał tak:

 

ryż 2600

8gb ddr4 3000mhz

plyta b450 (nie chcialbym wydawac za duzo na plyte. Tylko tyle ile trzeba)

rx 580 8gb

 

razem wyjdzie okolo 2 tysiaki jezeli mialbym kupowac wszystko z nowych części.

 

Czy taki zestaw jest wporzadku na MINIMUM 2 lata? (ram oczywiscie powieksze bo juz wiem ze 8gb to malo)

Powinien dawać radę choć wiadomo, że z czasem trzeba będzie zjechac do srednich detali (przez karte graficzna).

 

Z płyt tanszych MSI B450M PRO-VDH ewentualnie Gigabyte B450M DS3H, ale Gigabyte to kręcenie procka raczej odpada (sekcja zasilania mocno przeciętna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chciałbym kupić uywaną karte graficzna? Takiego GTX'a 980TI? Bo cena nie przeraża a może będzie lepiej/wydajniej niż rx 580.

 

A moze lepiej już uzywke 1070?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...