Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ZdiW

Windows wiesza się po uruchomieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu mój laptop ma bardzo wolny rozruch. W zeszłym roku wymieniłem pastę termoprzewodzącą i wyczyściłem go z kurzu, w tym roku zrobiłem format, dysk czysty, system, sterowniki, aktualizacje i potrzebne mi do pracy programy zainstalowane, a komputer nadal ma bardzo wolny rozruch, co więcej nie można wręcz na nic nacisnąć przez jakieś 8minut po pokazaniu się pulpitu, bo albo skończy się to całkowitym zawieszeniem, gdzie żadne skróty klawiszowe nie działają (nawet przycisk power) i trzeba odłączyć zasilanie, po ponownym uruchomieniu, choć mozolnym i długim problem zwykle ustępuje.

Specyfikacja sprzętowa:

Laptop Lenovo IdeaPad z580

RAM: 8GB

Karta Graficzna: Geeforce GT640M

Procesor: Intel Core i5 3210 2.50GHz

System: Windows 7 Home Premium 64-bit

Dysk HDD 1TB

 

Do komputera podłączone w trakcie rozruchu: mysz, klawiatura zewnętrzna, słuchawki/głośniki pod gniazdo jack.

 

Programy które muszą uruchomić się wraz ze startem: Antywirus Bitdefender Free Edition (teraz Kaspersky Free i nadal to samo), oprócz tego w tle działają programy które przyszły wraz z laptopem: Dolby Home Theater, OnekeyTheather, zarządzanie zużyciem energii.

 

Komputer regularnie skanowany Bitdefenderem, oprócz tego regularnie czyszczony za pomocą Glary Utilities, oraz myślę że z dobry miesiąc temu AdwCleaner+Malwarebytes. Sterowniki raczej aktualne, aktualizowane za pomocą dwóch programów (nazw nie pamiętam)

 

Laptop ma już swoje lata bo w tym roku chyba strzela mu 7, ale to chyba nie zwalnia go z dalszej służby, używam go raczej do przeglądania internetu, czasem pogram w jakieś niewymagające tytuły, ale to rzadkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokup mu SSD, które są teraz dość tanie, a dasz mu nowe życie. Rok czasu temu był czyszczony, chyba najwyższa pora przeczyścić go z kurzu ponownie(pasty raczej zmieniać nie musisz)No i staraj się mieć ja najmniej programów w tle, ja w ogóle nie używam antywirusa i żyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój laptop ma bardzo wolny rozruch.

 

powodują to:

 

 

aktualizacje

 

 

Antywirus Bitdefender Free Edition (teraz Kaspersky Free

 

Dolby Home Theater,

 

OnekeyTheather, zarządzanie zużyciem energii.

 

 

Komputer regularnie skanowany Bitdefenderem,

 

Glary Utilities,

 

AdwCleaner+Malwarebytes.

 

Sterowniki raczej aktualne, aktualizowane za pomocą dwóch programów (nazw nie pamiętam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgadzam się z Bartoszem. Napisz autorze ile masz uruchomionych procesów (w menedżerze zadań) po całkowitym załadowaniu systemu, czyli jak już można normalnie korzystać z laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba procesów: ok. 88,

Wracając, bo chyba nie do końca się zrozumieliśmy, wszelkie automatyczne aktualizacje są raczej wyłączone, miałem tutaj na myśli że są zrobione i wszystko jest aktualne, z rozruchu antywirusa ze startem systemu raczej nie zrezygnuję, co ma systematyczne manualne skanowanie do wolnego rozruchu? Robię to sam raz na jakiś czas w pełni manualnie, tak samo używam Glary Utilities - manualnie i wtedy gdy sam zdecyduję (nie działa w tle), adwcleaner i malwarebytes nawet nie mam na komputerze, instaluję te programy tylko wtedy gdy chcę zrobić porządne skanowanie, tak samo programy do aktualizacji sterowników. Może podrzucić jakieś screeny aplikacji w tle i innych aplikacji które uruchamiają się z systemem wg Glary Utilities, a nie mam pojęcia co robią? A co do dysku SSD to zastanawiałem się nad tym, być może jak tylko finanse pozwolą zainwestuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uruchom narzędzie msconfig, czyli klawisz Windows + R. Wpisz w okienku msconfig i Ok. Podaj screeny z zakładek Usługi (zaznacz Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft) oraz Uruchamianie. Najlepiej jakby były widoczne wszystkie pozycje w tych zakładkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba procesów: ok. 88,

Wracając, bo chyba nie do końca się zrozumieliśmy, wszelkie automatyczne aktualizacje są raczej wyłączone, miałem tutaj na myśli że są zrobione i wszystko jest aktualne, z rozruchu antywirusa ze startem systemu raczej nie zrezygnuję, co ma systematyczne manualne skanowanie do wolnego rozruchu? Robię to sam raz na jakiś czas w pełni manualnie, tak samo używam Glary Utilities - manualnie i wtedy gdy sam zdecyduję (nie działa w tle), adwcleaner i malwarebytes nawet nie mam na komputerze, instaluję te programy tylko wtedy gdy chcę zrobić porządne skanowanie, tak samo programy do aktualizacji sterowników. Może podrzucić jakieś screeny aplikacji w tle i innych aplikacji które uruchamiają się z systemem wg Glary Utilities, a nie mam pojęcia co robią? A co do dysku SSD to zastanawiałem się nad tym, być może jak tylko finanse pozwolą zainwestuję.

Najtańsze SSD kupisz już w okolicach 80zł, po postawieniu systemu na takim dysku, różnicę zobaczysz od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screeny z msconfig:

 

Usługi:

http://ifotos.pl/zobacz/1png_qwxarqh.png

http://ifotos.pl/zobacz/2png_qwxarqr.png

http://ifotos.pl/zobacz/3png_qwxarqx.png

 

Uruchamianie:

http://ifotos.pl/zobacz/11png_qwxarqn.png

http://ifotos.pl/zobacz/12png_qwxarqe.png

 

 

Jaki dysk do tych 100zł byście polecili w takim razie i w jaki eposób zamontować go w laptopie, bo widziałem adapter zamiast odtwarzacza płyt, czy takie coś się nada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom narzędzie msconfig, czyli klawisz Windows + R. Wpisz w okienku msconfig i Ok. Podaj screeny z zakładek Usługi (zaznacz Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft) oraz Uruchamianie. Najlepiej jakby były widoczne wszystkie pozycje w tych zakładkach.

Screeny dałem wyżej, przepraszam za zamieszanie ale rzadko używam for :)

 

Najtańsze SSD kupisz już w okolicach 80zł, po postawieniu systemu na takim dysku, różnicę zobaczysz od razu

Jaki SSD do tych 100zł byś polecił i w jaki sposób zamontować go w laptopie? Widziałem jakieś przejściówki na SSD zamiast napędu DVD, który mi jest także zbędny, a z dysku HDD jako dodatek na inne pliki nie chciałbym rezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zrobić diagnostykę dysku i wygląda to tak jak na screenach poniżej. Zauważyłem też, że niektóre rozruchy systemu z góry są skazane na niepowodzenie, bo choćbym odczekał nawet parę godzin to i tak na komputerze nic nie zrobię i konieczne jest odłączenie zasilania i ponowne uruchomienie, ponadto bardziej wymagające programy czasami w ten sam sposób zetną komputer, że nawet przycisk power nie działa.

 

Screenshooty:

 

CrystalDiskMark:

http://ifotos.pl/zobacz/Screensho_qwnphhr.png

 

txt:

-----------------------------------------------------------------------

CrystalDiskMark 6.0.2 x64 © 2007-2018 hiyohiyo

Crystal Dew World : https://crystalmark.info/

-----------------------------------------------------------------------

* MB/s = 1,000,000 bytes/s [sATA/600 = 600,000,000 bytes/s]

* KB = 1000 bytes, KiB = 1024 bytes

 

Sequential Read (Q= 32,T= 1) : 99.557 MB/s

Sequential Write (Q= 32,T= 1) : 94.375 MB/s

Random Read 4KiB (Q= 8,T= 8) : 0.724 MB/s [ 176.8 IOPS]

Random Write 4KiB (Q= 8,T= 8) : 0.781 MB/s [ 190.7 IOPS]

Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) : 0.723 MB/s [ 176.5 IOPS]

Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) : 0.683 MB/s [ 166.7 IOPS]

Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) : 0.352 MB/s [ 85.9 IOPS]

Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) : 0.657 MB/s [ 160.4 IOPS]

 

Test : 1024 MiB [C: 15.8% (140.2/886.3 GiB)] (x5) [interval=5 sec]

Date : 2018/12/22 11:22:38

OS : Windows 7 Home Premium SP1 [6.1 Build 7601] (x64)

 

 

CrystalDiskInfo:

http://ifotos.pl/zobacz/Screensho_qwnphhx.png

http://ifotos.pl/zobacz/Screensho_qwnphhn.png

http://ifotos.pl/zobacz/Screensho_qwnphhe.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Temat na redicie ogarnia gość, który atakował Asusa za HDR, dostał firmware na testy, a teraz "męczy" Aorusa. I to nie jest tak, że miliard much nie może się mylić, bo przecież są pomiary. Ustawisz HDR Gaming, windows i kalibrator pokaże Ci 465 nit. A potem wyświetlasz okno 1% i masz 1000 nit, mimo tego co pokazuje Windows. Pomijam, czy jest to przepalone 1000 nit czy nie, ale jest to niespójne z kalibratorem.  I żeby było jeszcze śmieszniej, ustawiasz HDR default, kalibrator Windows pokazuje 1000 nit, a realnie wyświetlane okienko 1% 450 nit.  Gigabyte, why?
    • jaką płytę zamówiłeś i jaki procesor? I może lepiej niech Ci to ktoś poskłada, patrząc po Twoich postach to wybacz, ale narobisz sobie więcej strat  
    • Jakos tak, ja chwilowo wylaczylem update w steamie, gram od tygodnia ze spora iloscia modow i nie chce sobie tego popsuc. Poczekam z updejtem na jakies jego recenzje/sprawozdania czy wogole warto no i co wlasciwie popraili nim.
    • Para wodna jest najobficiej występującym gazem cieplarnianym, mieszkam w Borach, często mamy tu silne anomalie, wiatrołomy, tromby, wysokoenergetyczne burze... A to wszystko z powodu lasu. Można to potraktować jako ciekawostkę ale gdyby zalesić 90% kraju to dopiero klimat by nam się zmienił  Lasy akumulują wilgoć, zatem wedle logiki UE zalesianie spowoduje wzrost ilości gazów cieplarnianych... Wzrost termodynamiki itd...  Ja też wysiadam
    • No wybaczcie, ale jestem tutaj od 2008 r. i właśnie widzę jak się forum zmieniło. W zasadzie sami entuzjaści zostali. Jeszcze kilka lat temu tak nie było. Natomiast w przypadku sprzętu jest zastój w niższych segmentach. Spójrzcie ile kilkuletnich kart jest do tysiąca złotych. Nadal są sprzedawane GTX-y 1650 po 700 - 800 zł! Najtańszą sensowną kartą jest RX 6600, a więc również już nie najnowsza generacja za ok. 900 - 1000 zł. Nie ma dzisiaj czegoś takiego jak i3 HSW + GTX 750 Ti. Ceny każdego segmentu są co jakiś czas przesuwane do góry. Niższe są olewane w ogóle przez producentów. O cenach płyt głównych nawet nie będę wspominał, bo czasy kiedy przyzwoitą "zetkę" kupowało się za 400 - 500 zł już chyba dawno temu minęły. Ja wiem, inflacje i cała masa innych rzeczy, ale rynek komputerów żyje obecnie wyłącznie od kart x600 wzwyż oraz procesorów i5/R5 wzwyż (AMD nawet nie wypuszcza już R3...), wszystko co poniżej zostało praktycznie zaorane. I tak, entuzjaści, którzy właśnie głównie zostali tutaj na forum, nie dostrzegają tych zmian, że komputer robi się powoli wyłącznie dla nich. Baaa... nawet im nie przeszkadza, że nawet ich najwyższe segmenty co chwilę drożeją. Przejrzyjcie testy, co się testuje i co jest w sklepach, a nie mówcie ślepo, że niższe segmenty super się trzymają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...