Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vvyczesany

Miniaturka do ~3200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

chciałbym złożyć mały PC do pracy (Visual Studio Code, Android Studio, lightroom). Przede wszystkim zależy mi na niewielkich rozmiarach sprzętu, jednakże nie chciałbym żeby rozmiary były okupione znacznie krótszą żywotnością spowodowaną przegrzewaniem, z drugiej strony mam świadomość, że obecnie nie da się przewidzieć ile czasu posłuży nam sprzęt (w najbliższy piątek będę reklamował laptopa, który przyszedł do mnie uszkodzony od nowości...). Wstępnie złożyłem coś takiego:

Ryzen 5 1600X

Biostar X370GTN lub ASRock Fatal1ty X370 Gaming-ITX/ac

ASUS Radeon RX 570 4GB GDDR5

G.SKILL Pamięć DDR4 16GB Aegis 3000MHz CL16

WD 250GB M.2 2280 PCI-E SSD Black (dysk na magazyn mam)

be quiet! 500W Pure Power

Riotoro CR280 lub Sharkoon QB One

 

Gram bardzo sporadycznie, pewnie max 3 godziny tygodniowo w takie tytuły jak: FIFA, Wiedźmin 3, CS:GO, Dirt.

 

Z góry dzięki za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD lepiej ADATA X8200

 

Poza tym może być ale jakiś cooler na proca jest potrzebny - do 1600X nie dodają. Albo dopłać do Ryzena 2600 i płyty B450 / X470, np. MSI B450I GAMING PLUS AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD lepiej ADATA X8200

 

Poza tym może być ale jakiś cooler na proca jest potrzebny - do 1600X nie dodają. Albo dopłać do Ryzena 2600 i płyty B450 / X470, np. MSI B450I GAMING PLUS AC

Dzięki za info, nie miałem pojęcia, że proc byłby bez chłodzenia, ale to nawet dobrze, bo oryginalne chłodzenie nie kojarzyło mi się nigdy z ciszą i niską temperaturą. Btw. jaki zysk poza nieco większą wydajnością będę miał z kompletu Ryzen + płyta na B450 lub x470 (nie chcę robić OC)? Z tego co czytałem nowy chipset pozwala na używanie "amdowskiej" wersji optane. Pytam bo kolejna modyfikacja czeka mnie dopiero jak komp zacznie być awaryjny, a do tego czasu pojawią się nowe wersje ramu, podstawek itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No owszem można że StoreMi skorzystać. Do tego biorąc Ryzena 2600 i nowszy chipset masz kilka poprawek (m.in. szybszy dostęp do pamięci) czy nowości, jak Precision Boost 2 i XFR2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...