Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DirtySouth

Wiedźmin 3 - Problem z artefaktami graficznymi (prawdopodobnie)

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Zanim zaczniecie po mnie cisnąć, że jest już temat z Wiedźminem 3, w którym są rozwiązywane problemy, musicie wiedzieć, że założyłem nowy po to, aby aby jak najszybciej otrzymać pomoc. Kiedy już będę wiedział, co to jest, będziecie mogli zamknąć bez problemu temat. Przechodząc jednak do sedna problemu... Od jakiegoś czasu zauważyłem, że podczas rozmowy z npc textury/modele okien dziwnie migoczą i podskakują. Też się z czymś takim spotkaliście? Mógłbym przysiąc, że wcześniej czegoś takiego nie miałem, nawet po aktualizacji sterowników. Problem zaczął występować kilka dni temu. Podczas wizyty Geralta w Novigradzkim burdelu zanikały też textury i modele (tego akurat nie nagrałem). Jeśli wiecie, jaka może być przyczyna tego... czegoś, dajcie koniecznie znać.

 

Mam tylko nadzieję, że nie są to tzw. artefakty graficzne, karta jest nowiuteńka, dopiero co ją kupiłem. Łapcie filmik:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj sygnaturkę obstawiam ze to normalne jeśli chodzi o te migotania textur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wyjdę na durnia, ale o jaką sygnaturkę chodzi? xD

 

Jeżeli chodzi o procek i kartę, to śmigam na Ryzenie 5 2600 i GTX 1060 6GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie wygląda na arty, po prostu powierzchnia w tym miejscu nie do końca udanie imituje odbicia.

 

@edit

 

Nie widziałem postu, czyli jakiś problem był caleb59 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak testowałem GTX 1070 u siebie po jego kupnie to nie spotkałem się z takim problemem ale chyba na tym forum ktoś narzekał na problem ze specyficznym renderowaniem kałuży w kasztelu Barona, co prawda nie wyglądało to na typowe artefakty ale był screen, gdzie wyglądało to co najmniej dziwnie.

 

U siebie nie zauważyłem żadnych problemów.

 

Poza tym padało na zewnątrz w tym czasie? Wygląda na jakiś glitch związany z deszczem w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie są to chyba artefakty graficzne, prawda? Nie ma chyba sensu reklamować karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, chyba, że coś dziwnego dzieje się w innych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę musiał obadać jak zachowuje się karta w innych grach. Dam wam znać, jak tylko się czegoś dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności zainstaluj starsze sterowniki Nvidia 399.24 - niektórzy twierdzą, że to ostatnie godne zaufania sterowniki dla Pascali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pobieram na szybkości Assasin's Creed IV, żeby obadać, czy tam też występują jakieś problemy. Nic innego nie przyszło mi w tej chwili do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry które dobrze kopią po grafice to np. Crysis 1-3, Assassin's Creed Unity/Origins/Odyssey, GTA 5, Batman Arkham Knight...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam żadnej z powyższych, ale zamierzam w najbliższym czasie zakupić GTA V. Jak tylko sprawdzę, jak radzi sobie moja karta, dam znać. Dzięki za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności zainstaluj starsze sterowniki Nvidia 399.24 - niektórzy twierdzą, że to ostatnie godne zaufania sterowniki dla Pascali.

 

Postąpiłem według Twojego zalecenia i zainstalowałem starsze sterowniki i niestety, problem nadal występuję. Nie wiem już, o co tutaj chodzi. xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym pomieszczeniu to normalne. Wszystko działa tak jak powinno. A jak chcesz to wyłącz głębię ostrości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Z tym, że ten problem występuję wszędzie, gdzie są takie okna (w Novigradzie). Za każdym razem tak dziwnie się iskrzą.

 

Myślisz, że to nie są artefakty? Też tak miałeś w innych pomieszczeniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie mam zainstalowanego Wiedźmina 3 to nawet nie sprawdzę ale jeśli nie widzisz innych przekłamań graficznych podróżując po świecie gry to nie ma czym się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem wyskoczy jakieś losowe gówno w kanałach albo Novigradzkim burdelu, a tak to raczej nic nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa wygląda w Assassin's Creed 4 i innych grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Z tym, że ten problem występuję wszędzie, gdzie są takie okna (w Novigradzie). Za każdym razem tak dziwnie się iskrzą.

 

Myślisz, że to nie są artefakty? Też tak miałeś w innych pomieszczeniach?

To jest shimmering wpisz sobie w google lub youtube

 

Zaobserwujesz to w wielu miejscach, na oknach, na drobnych liniach, drobnych elementach zbroi wiedźmina, nawet na twoim filmiku widać jak miga jego amulet na szyi, krawędzie miecza czy klamra zapinająca zbroje, a raczej jej krawędzie itd.

 

https://www.youtube.com/results?search_query=shimmering+witcher+3

 

 

W większości gier to w jakimś stopniu występuje, no chyba, że dana gra wykorzystuje jakąś bardziej agresywną metodę wygładzania krawędzi jak TAA to mniej.

 

Ogólnie na to w wieśku 3 pomoże(po części) tylko wyższa rozdzielczość 4k lub DSR 4k, ewentualnie możesz w sterowniku nvidii podkręcić na wysoką jakość filtrowanie textur minimalnie może pomóc. Ogólnie czym niższa rozdzielczość tym bardziej będzie migać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Z tym, że ten problem występuję wszędzie, gdzie są takie okna (w Novigradzie). Za każdym razem tak dziwnie się iskrzą.

 

Myślisz, że to nie są artefakty? Też tak miałeś w innych pomieszczeniach?

 

Tak to nie są artefakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

 

A spadek fps w Novigradzie do 53 to normalne? Śmigam na GTX 1060 6GB i Ryzenie 5 2600. Na jednym filmie widziałem, jak facet spokojnie wyciskał na takim sprzęcie 70 klatek i to na wysokich ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norma, ja mam co chwilę na gtx 1080 i core i5 4690k :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...