Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jaycob87

System nie widzi karty graficznej RX 570

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z zainstalowaniem karty graficznej. Mianowicie system nie widzi karty graficznej (tylko zintegrowana).

Mój sprzęt:

Procesor Intel Core i5-2320

Płyta główna MSI B75MA-E33

Pamięć GoodRAM 2 x 2 GB

Karta Gigabyte RX 570 4 GB

Zasilacz be quiet! Pure Power L7-530W

Monitor BenQ GW2270

Ustawiłem w uefi w opcjach karty zintegrowanej "PEG" oraz IGD Multi-monitor jako wyłączony. Wgrałem najnowszy BIOS 1.7 do tej płyty. Karta RX 570 podłączona kablem DVI do monitora. Wiatraki chodzą, podświetlenie działa, wtyczka 8 pin podpięta i brak sygnału. Sygnał mam po kablu vga z karty zintegrowanej i po sprawdzeniu w menedżerze pokazuje tylko kartę zintegrowaną a tego RX-a już nie. Podpiąłem nawet telewizor do kompa po kablu hdmi i też nie wyświetlało obrazu. Proszę o pomoc i pomysły jak to rozwiązać. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź może czy nie masz uwalonych pinów w slocie PCI-E, przedmuchaj slot, Karta sprawdzana na innym PC? Spróbuj Integrę w menadżerze wyłączyć i zresetować PC, to trochę głupie ale może załapie dedyka, w biosie ustaw PCI-e jako główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Dziś nie mam czym przeczyścić slot więc wyjąłem i włożyłem ponownie kartę oraz wyłączyłem integrę. Bez zmian. Jutro zobaczę czy będę miał jak sprawdzić kartę w innym pc.

 

Dobra, temat można zamknąć. Wróciłem dziś z pracy i odpaliłem kompa - o dziwo uruchomił się na tym RXie. Nie wiem gdzie zrobiłem błąd ale teraz już wszystko działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...