Skocz do zawartości
Viking

Wyciek danych osobowych z Morele

Rekomendowane odpowiedzi

Taki mail:

 

Drogi Kliencie,

 

doszło do nieuprawnionego dostępu do danych osobowych naszych Klientów: adresu e-mail, numeru telefonu, imienia i nazwiska (jeśli zostało podane) oraz hasła w postaci zaszyfrowanego ciągu znaków (hash). Istnieje ryzyko, że dotyczy to również Twoich danych. Dostęp został wykryty i zablokowany.

 

Nieuprawniony dostęp nie dotyczył informacji o kartach płatniczych, loginów do banków czy informacji podawanych we wnioskach ratalnych. Grupa Morele nie gromadzi tych danych (dane podawane na naszej stronie są gromadzone w bazach operatora płatności i banku).

 

Jakie są zagrożenia?

Twoje dane osobowe mogą być wykorzystywane do prób wyłudzeń m.in. za pośrednictwem fałszywych wiadomości sms lub dostarczania na Twój adres e-mail informacji (w tym m.in. handlowych), na które nie wyraziłeś/aś zgody. Istnieje również ryzyko rozkodowania hasła.

 

Co należy zrobić?

● zmień hasło do swojego konta Grupy Morele. Ponadto, jeśli takie samo hasło było używane w innych miejscach w Internecie - również rekomendujemy jego zmianę w tych miejscach.

 

● nie odpowiadaj na wiadomości email i smsy wysyłane przez spamerów. Zalecamy najwyższą ostrożność zwłaszcza gdy takie wiadomości dotyczą płatności. Nigdy nie przekierowujemy na strony płatności bezpośrednio z e-maili oraz SMSów.

 

Jakie podjęliśmy kroki?

Wdrażając w trybie natychmiastowym nowe procedury i środki bezpieczeństwa uniemożliwiliśmy dokonania ponownego nieuprawnionego dostępu do danych osobowych.

 

Zawiadomiliśmy o nieuprawnionym uzyskaniu dostępu do danych Urząd Ochrony Danych Osobowych i złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

 

Przykro nam, że nasza znajomość, przyjaźń, a może i długoletni związek zostały wystawione na taką próbę. Ta kwestia jest dla nas absolutnym priorytetem i dużym wyzwaniem dlatego zapewniamy o pełnym zaangażowaniu całego zespołu w wyjaśnienie sytuacji i wprowadzeniu działań zapobiegawczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem pocztę. Nie mam takiego powiadomienia, choć od lat jestem klientem Morele.

Przynajmniej zachowali się profesjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak hasła były haszowane SHA-1 to pozdro dla nich. Na szczęście używałem "mało-ważnego" hasła więc tylko w jednym miejscu musiałem zmienić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, niebezpiecznik trąbił miesiąc temu a morele nic. "Śledztwo" im tyle zajęło? ! I co to RODO dało?, nic. Partacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up RODO dało tyle że mają cię obowiązek poinformować...

 

EDIT: Możemy sobie uchwalić jutro zniknięcie głodu na świecie, ale to nie znaczy że głód zniknie :E

Edytowane przez adnem84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, niebezpiecznik trąbił miesiąc temu a morele nic. "Śledztwo" im tyle zajęło? ! I co to RODO dało?, nic. Partacze.

RODO to tylko dodatkowa atrakcja i utrudnienie życie dla szarego człowieka, złodzieje jak szastali danymi osobowymi tak robią to dalej.

 

Zrobiłem ostatnio drobny test, anulowałem wszelkie subskrypcje reklamowe na mailu poświęciłem na to czas, po miesiącu pojawiły się nowe ścierwa choć nigdzie nie wyraziłem zgodny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem o 03:23 emaila od nich

 

Naturalnie hasło zmienione

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co zrobić, zdarza się, zdarzać będzie, hasło w keepasie zmienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem maila. W sumie dobrze, że mam u nich konto na śmieciowym mailu. Teraz tylko czekać, ile syfu będzie przychodziło znowu :D

Ok, zdarza się, ale nie powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisał niebezpiecznik to nie wyglądało jak typowe włamanie. Albo zostawili sobie backdoora, albo mieli kreta wśród pracowników, bo ataki były mocno targetowane. SMS-y o dopłacie dostawali ludzie, którzy właśnie złożyli zamówienie, żeby uprawdopodobnić wyłudzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie wiadomość od morele to bym nawet nie wiedział, że mam u nich konto :E

Zmieniłem hasło, sprawdziłem co tam kupiłem kiedyś, jedyny zakup to ssd w 2012 i usunąłem konto, bo i tak nic nie zamierzam od nich zamawiać.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mail przyszedł w zakładce oferty.

Sprawdziłem hasło no i cóż i tak dawno temu mi je już wykradli więc mam spokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi doszedl o 2;36 mail ale w zaskladce oferty na gmaila :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ktoś wkurzy na morele to może zrobić niezłą troll-akcje na sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij tego linka na główny adres morele. Ciekawe co się stanie 33_8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij tego linka na główny adres morele. Ciekawe co się stanie 33_8.png

 

A tu bam... morele skasowało swoją stronę i brak kopii zapasowej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem maila o 1:30 ..... żenada ze niby taki pro sklep a tak wpadka ..ale u nich to chyba już norma .

Zaufanie (moje ) do sklepu spada do zera ...

 

I nie przyjmuje tłumaczenia ze każdemu może się przytrafić ,ochrona danych klientów to priorytet w każdej poważnej firmie nie ma nic bardziej godzącego w wizerunek niż utrata danych klientów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za debil tam odpowiada za zabezpieczenia itp :E

 

Dzban-Bolek-0-7-l-kolor-piaskowy.jpg

 

8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponieważ Wysrele nie są w stanie potwierdzić bądź zaprzeczyć czy dana osoba została objęta problemem wycieku danych pytanie jakie są sposoby aby móc to stwierdzić ?

- więcej spamu i prób phisingu na poczcie przypisanej do konta

- dziwne smsy i telefony z nietypowych numerów

- w listopadzie w tygodniu Black Friday wysyłka informacji, iż brakuje 1PLN do złożonego zamówienia

 

Jeszcze jakieś pomysły ? Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...