Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Matizzo_1992

Laptop do pracy , nauki programowania, użytek codzienny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym prosić Was o polecenie jakiegoś dobrego laptopa w dobrej cenie.

Zainteresowały mnie modele Dell Vostro, Latitude , Asus Vivobook, Hp Elitebook ,Lenovo Thinkpad , bo podobną są solidne , wydajne i bateria długo trzyma.

Prosiłbym również o wskazanie różnic/cech charatkerystycznych dla laptopów biznesowych jak Thinkpad/Latitude/Elitebook i czy jest warto je kupować.

Budżet : 4000-5000 zł brutto

Moja wymagania odnośnie sprzętu :

procesor: Intel serii 8xxxx lub AMD Ryzen 5

dysk : SSD (fajnie jakby był 500GB lub 1TB) + opcjonalnie HDD 1-2 TB

RAM: 16GB ,

rozmiar : 15"+

 

Nie zależy mi za bardzo na kartach graficznych typu 1050Ti, chciałbym żeby bateria trzymała raczej dłużej. Zależy mi także na klawiaturze numerycznej ( bez tego szczegółu bym zwariował :P). Laptop głównie do codziennego użytkowania, przeglądania neta ,programowania(nauki programowania), autocad, czasem amatorska obróbka video lub zdjęc (4fun). Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 720s-15 i7/16GB/256/Win10 GTX1050Ti Szary - 5349zł

W tym budżecie godny polecenia jest laptop Lenovo 720s na dobrej matrycy IPS FullHD o przekątnej 15,6" cala, która cechuje się dobrym odwzorowaniem kolorów i idealnymi kątami widzenia. Wykonanie laptopa jest w mojej prywatnej opinii perfekcyjne. Aluminiowe wnętrze, oraz obudowa i cienkie obramowanie ekranu sprawiają, że laptop prezentuje się znakomicie. Warto wspomnieć o podświetlanej klawiaturze i szybkim dysku SSD 256GB zamontowanym w slocie M.2 PCIe NVMe. Masa laptopa to 1,86kg ( z baterią 4-komorową, 5185 mAh, Li-Ion). Laptop posiada system operacyjny Windows 10 wliczony w cenę.

 

ASUS VivoBook Pro 17 N705UD i7-8550U/16GB/512SSD/Win10 - 4999zł

Alternatywnie większy Asus VivoBook Pro 17 N705UD. Laptop ma matową matrycę FullHD EWV 17,3" cala z dobrymi kolorami i kątami widzenia. Jest dosyć dobrze wykonany (aluminiowa obudowa). Ma również podświetlaną klawiaturę. Masa laptopa to 2,27 kg (z baterią 3-komorową, 3653 mAh, Li-Ion). Wyposażenie laptopa to procesor i7-8550u, 16GB RAM, SSD 512GB, Windows 10 w cenie.

 

Jeżeli interesują cię dotykowe ekrany, to warto zerknąć na laptop Lenovo YOGA 730-15. Laptopy z dotykowymi ekranami są wygodne do kanapowego przeglądania internetu. Wracając do Lenovo 720s brakuje mu jedynie dysku o większej pojemności, ale dysk można w przyszłości dokupić i ten seryjnie montowany 256GB zamienić na większy, oraz przeinstalować system. Właściwie jedyne do czego można się w tym laptopie przyczepić, to brak możliwości zamontowania drugiego wewnętrznego dysku SSD/HDD. Za to malutki minus dla 720s. Jest też wersja z procesorem i5-7300HQ, który również powinien do twoich zastosowań wystarczyć, ale myślę, że lepszym wyborem będzie procesor i7-7700HQ, bo ma prawie taką samą wydajność jak i5-8300H. Karta graficzna 1050Ti jest, bo jest tak zaprojektowali. W większym Asusie nie ma dedykowanej karty graficznej i dlatego wystarczy mniej pojemna bateria, aby zapewnić podobny czas pracy jak w laptopie z dedykowaną grafiką i pojemniejszą baterią. Mniejszemu zużyciu energii sprzyja również niskonapięciowy procesor i7-8550U, który wydajnościowo stoi na poziomie Core i5-7300HQ. 720s w wersji z CPU i5-7300HQ kosztuje 4899zł, co jest dobrą alternatywą, jeżeli nie masz możliwości przekroczenia budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obróbki video przyda się wydajniejszy procesor

Dell Latitude 5591 i5-8400H/8GB/256/10Pro FHD 5 249 zł

Matryca FULL HD IPS, solidne wykonanie, model biznesowy klasyczna stylistyka, całkiem niska waga 2,16 kg, część portów z tyłu obudowy, długi czas pracy na baterii, 3 letnia gwarancja.

 

Ewentualnie model konsumencki

ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i5-8300/16GB/256SSD+1TB/W10 4 499 zł

Matryca FULL HD matowa, procesor pełny i5H 8 generacji 4 rdzeniowy, aluminiowa obudowa przy tym lekki mobilny, podświetlana klawiatura, pełna konfiguracja z 16 GB ram i dwoma dyskami wewnątrz laptopa, system w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 720s-15 i5/16GB/256/Win10 GTX1050Ti Szary za 4899zł

Moim zdaniem spokojnie wystarczy do Twoich zastosowań nawet i5-7300HQ. Ten model Lenovo jest dobrze wykonany i ma wydajne podzespoły, do tego jest stosunkowo lekki i posiada dobrą matową matrycę IPS. Akumulator jest pojemny więc czasy pracy na nim są b.dobre. Zaletą jest też cichy układ chłodzenia. jest tu 256GB dysk SSD więc można by go wymienić na większy-np. 480-500GB dysk.

 

Co do pytania o laptopy biznesowe, to ich cechą charakterystyczną jest po prostu lepsze wykonanie i lepszy serwis, niestety coś za coś, dobre modele zaczynają się od 5k zł, a i tak ich specyfikacja w tej cenie nie zachwyca .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy model konsumencki, więc chyba trochę zmieniłeś założenia z biznesowych. Lecz druga sprawa to procesor 7 generacji przy kwocie 3,5k dla mnie jest zdecydowanie zły wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy model konsumencki, więc chyba trochę zmieniłeś założenia z biznesowych. Lecz druga sprawa to procesor 7 generacji przy kwocie 3,5k dla mnie jest zdecydowanie zły wybór.

 

Czy możesz uzasadnić odpowiedź ? :)

Wiem, że ten co podałem, to coś za tani jak na takie bebechy.

Jest również model Aspire z procesorem i5-8250u , czy z tym bedzie lepszy ?

Ale tak chciałbym konkretne jakieś argumenty :)

Ogólnie w gry grać nie będę na nim, więc kwestia grzania się chyba odpada. Ewentualnie sporadycznie odpale jakąś strategię typu total war warhammer 2 czy xcom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu w tym przedziale cenowym brać w ciemno wersje biznesowe typu Lenovo Thinkpad, Dell Vostro czy Latitude(mimo , że statystycznie mają słabszą konfigurację) i będzię po prostu setup hulał lepiej tak ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model też będzie hulał choć jest mniej wydajny od zaproponowanych. Do programowania a tym bardziej obróbki video lepiej wybrać pełny procesor H.

Trochę inne miałeś preferencję a inny model wybrałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model też będzie hulał choć jest mniej wydajny od zaproponowanych. Do programowania a tym bardziej obróbki video lepiej wybrać pełny procesor H.

Trochę inne miałeś preferencję a inny model wybrałeś.

Obróbka to tak jak pisałem amatorska (czasem coś przyciąć połączyć, bez jakiejś specjalnej zabawy). A czy procesor i5-8250u byłby w porządku ? Bo są też konfiguracje wlasnie z nim. Thinkpady też go mają, nie jest to procek H, ale też jest polecany przy THinkpadzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek z H, lub HQ jest z reguły wydajniejszy od procka z U. Jak chodzi o wydajność i5-7200U<i5-8250U<i7-8550U<i5-7300HQ<i7-7700HQ<i5-8300H. Procesor 7-generacji jest jak najbardziej dobrą opcją, ale opłacalność zakupu procesora dwu-rdzeniowego 7 generacji w kwocie 3,5k stoi dla mnie pod znakiem zapytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek z H, lub HQ jest z reguły wydajniejszy od procka z U. Jak chodzi o wydajność i5-7200U<i5-8250U<i7-8550U<i5-7300HQ<i7-7700HQ<i5-8300H. Procesor 7-generacji jest jak najbardziej dobrą opcją, ale opłacalność zakupu procesora dwu-rdzeniowego 7 generacji w kwocie 3,5k stoi dla mnie pod znakiem zapytania.

 

Zgadzam się z @pabloesc, i5-7200U w tej cenie to jednak przesada, tym bardziej że w tej samej kwocie jest np.: Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/240SSD+1000/Win10 FHD MX150za 3499zł

Nowszy model względem tego co podałeś, z 4-ro rdzeniowym procesorem, wydajniejszą kartą graficzną (MX150), niższą wagą i cienkimi ramkami ekranu. W/w model w przeciwieństwie do starszej wersji obsługuje do 32GB pamięci ram montowanego w dwóch slotach pamięci-Acer ten co podałeś obsłuży max. 12GB ram'u). W Aspire z i5-8265U jest co prawda mniejszy dysk SSD, ale ten element przecież w każdej chwili możesz wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek z H, lub HQ jest z reguły wydajniejszy od procka z U. Jak chodzi o wydajność i5-7200U<i5-8250U<i7-8550U<i5-7300HQ<i7-7700HQ<i5-8300H. Procesor 7-generacji jest jak najbardziej dobrą opcją, ale opłacalność zakupu procesora dwu-rdzeniowego 7 generacji w kwocie 3,5k stoi dla mnie pod znakiem zapytania.

 

https://www.x-kom.pl/p/458263-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-i5-8265u-8gb-240ssd1000-win10-fhd-mx150.html?partnerid=100497834&sm12=Mzk=&ts=1545421559&token=a3bf1fbd09021205afb6fc311fafc836&108

https://www.x-kom.pl/p/434859-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i5-8300h-16g-2401000-win10-gtx1050-fhd.html

https://www.x-kom.pl/p/443570-notebook-laptop-156-asus-vivobook-pro-15-n580gd-i5-8300-16gb-256ssd1tb-w10.html

https://www.x-kom.pl/p/461601-notebook-laptop-156-hp-pavilion-power-i5-8300h-16gb-2401tb-w10-gtx1050.html

https://www.x-kom.pl/p/415432-notebook-laptop-156-lenovo-thinkpad-e580-i5-8250u-16gb-2401000-win10p.html

https://www.x-kom.pl/p/457549-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-330-15-i5-8300h-20gb-480-win10x-gtx1050.html

https://www.x-kom.pl/p/408240-notebook-laptop-156-dell-vostro-3578-i5-8250u-16gb-256-10pro-r5-fhd.html

https://www.x-kom.pl/p/406090-notebook-laptop-141-dell-vostro-5471-i5-8250u-8gb-256-10pro-r530-fhd.html

 

Dobrze powiedzmy , że rozumiem.

Wyżej załączylem kilka linków do lapków , ktore mnie interesuja. Mógłbyś mi doradzić , który powinienem wybrac. Czy warto dopłacić kosztem podzespołów do serii biznesowej typu Thinkpad czy Vostro ? Czy jest to tylko ściema i laptopy o tych samych podzespołach bedą tak samo zapierdzielać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi Acer jest dosyć rozsądną cenowo propozycją, ponieważ ma podzespoły o zbliżonej wydajności do Lenovo 330s z mojej propozycji. Lenovo ma cieńsze obramowanie ekranu i jest lżejszy, oraz posiada głośniki JBL. Ma też szybszy dysk SSD M.2 na PCIe. Asus jest też dosyć dobrze wykonany. Vostro i ThinkPad to też dobre biznesowe laptopy idealnie nadające się do miejsca pracy typu biuro itp. Do domowego użytku brał bym coś na matrycy IPS, która ma lepsze kąty widzenia od TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi Acer jest dosyć rozsądną cenowo propozycją, ponieważ ma podzespoły o zbliżonej wydajności do Lenovo 330s z mojej propozycji. Lenovo ma cieńsze obramowanie ekranu i jest lżejszy, oraz posiada głośniki JBL. Ma też szybszy dysk SSD M.2 na PCIe. Asus jest też dosyć dobrze wykonany. Vostro i ThinkPad to też dobre biznesowe laptopy idealnie nadające się do miejsca pracy typu biuro itp. Do domowego użytku brał bym coś na matrycy IPS, która ma lepsze kąty widzenia od TN.

Głośniki mało mnie interesują , bo w każdym lapku są badziewne. Jak słucham czegoś to i tak na słuchawkach. Vostro i thinkpad tez podobno są na matrycyIPS. Tylko jaki jest czas pracy przy procku H, gdyż ma zdecydowanie 3 razy wiekszy pobor mocy niz U , (U ma 15W, H ma 45W). Wolałbym raczej dluzszy czas pracy baterii. Nie ukrywam ze obecnie korzystam z Dell Latitude E6220, ktory kupilem jako poleasingowy , ma i5 2th gen , brak klawiatury numerycznej, tylko godzina czasu pracy na baterii przy przegladarkowym uzytkowaniu, no i bardzo tragiczny wyswietlacz .... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Latitude 5591 posiada procesor H za to wytrzymuje około 9-10h na baterii przy użytkowaniu z internecie, to bardzo dobry wynik przy takiej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Latitude 5591 posiada procesor H za to wytrzymuje około 9-10h na baterii przy użytkowaniu z internecie, to bardzo dobry wynik przy takiej konfiguracji.

Niestety nie na moją kieszeń :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trollujesz czy piszesz serio? :d 
    • - Navis ma przede wszystkim standardowy rozmiar (grubość) chłodnicy dzięki czemu nie trzeba się zastanawiać czy zmieści się w obudowie. Jesli wygrzebiesz że Liquid Freezer wejdzie na górę do tej obudowy to jak najbardziej możesz go wziąć. Tyle że z innego sklepu bo z Proline wyszedł. - T700 jest szybszy w zastosowaniach sekwencyjnych (przewalanie dużej ilości jednolitych danych), w pozostałych różnice będą śladowe, na pewno nie uświadczysz ponaddwukrotnej różnicy a o tyle Crucial jest droższy od Kingstona. - moc zasilacza zależy od prądożerności podzespołów. 14700 ciągnie ok. 250W, 4070 ti super nieco poniżej 300w, razem mamy 550W, jakieś 50W na resztę podzespołów i 150W zapasu. - ramka jest opcjonalna ale potrafi wyraźnie obniżyć temperatury. Liquid Freezer III przychodzi z ramką i to jedyna opcja montażu. Nie zaszkodzi ciut szybszy RAM: https://proline.pl/pamiec-g-skill-trident-z5-rgb-ddr5-64gb-2x32gb-6400mhz-cl32-xmp3-f5-6400j3239g32gx2-tz5rk-p8118735   Lista z reddita jest średnia, jest tam procesor starszej generacji, bardzo drogie w Polsce dyski Cruciala, kartę w wersji Ventus czyli najgorszy model od MSI, niepotrzebnie dużo wentylatorów itp.
    • Wykupienie ekskluzywności a finansowanie całego projektu to są dwie zupełnie inne rzeczy, ale też uważam że nie ma się co bać o kasę, przynajmniej jeśli chodzi o Sony. Nie wiadomo jednak, jak do tego podejdzie SE, u nich excel to podstawa. Nie interesują mnie pierdoły, opinie youtuberów czy influencerów (wiem że ludzie masowo wrzucają ten badziew w tematy, ja można z 3 takie obejrzałem od początku roku), a także tematy stworzone stricte pod clickbait, a recenzji już od dawna nie biorę na poważnie, mało które w ogóle jeszcze czytam. Jeden wielki festiwal przerzucania się dyszkami dla ping-pongów i rzucania GOTY dla co drugiej gry. Jak ktoś to lubi jego sprawa, ja wolę opinie graczy ale z nimi też jest ciężko, szczególnie gdy ktoś wychwala słabe motywy albo bez powodu miażdży te dobre. Rebirth ogram, jeśli ogarną tryb 60fps, jeśli nie poczekam na wersję PC; moja lista śmiechu jest tak długa (a wszystkiego jeszcze w nią nie wrzuciłem) że na luzie mam w co grać co najmniej do lata 2025.  To jest pewien problem, bo gra nie ma realnie contentu na tyle grania (mówię biorąc pod uwagę to co grałem w oryginale), więc nie dziwi mnie że potem ktoś pisze że No jest. Tyle że fabułę główną można rozciągnąć dobrze, oferując ciekawe questy czy aktywności poboczne, które są serwowane sensownie, by nie "rozpraszać" gracza i trzymać go w ryzach, albo zrobić to źle i zaserwować tyle badziewia pomiędzy głównymi motywami fabularnymi, że gracz w pewnym momencie traci rozeznanie, w którym momencie fabuły głównej w ogóle się znajduje. Grałem i jedne i drugie, nie mam pojęcia w którym miejscu jest Rebirth, opinie są podzielone w zależności od forum które się czyta, z lekką przewagą na "rozwleczenie" i "niepotrzebne przedłużanie". No ale wiadomo każdy lubi co innego, jeden robi tylko fabułę, inny robi grę na setkę. 
    • Słabo bo BF V był fajny do testowania, na zasadzie ze sobie odpalałeś spectacta i gierka sobie testowała PC a ty mogłeś się zając czymś innym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...