Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

NyTeR

Problem z inicjacją SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem ssdka GOODRAM 120GB 2,5'' SATA SSD MLC IRDM (GEN2) i występuje problem taki, iż zarządzaniu dyskami nie wykazuje go kompletnie, jakby go nie było. Co jest abstrakcją, gdyż i BIOS go czyta, jak i również w menedżerze urządzeń także jest on odczytywany więc problem z podłączeniem można chyba odrzucić. Próbowałem innymi programami go zainicjować, ale jest taka sama sytuacja jak z poziomu "zarządzanie dyskami". W diskpart dysku nie odnajduje. BIOS zaktualizowałem i nic to nie zmieniło. Ma ktoś jakiś pomysł gdzie może leżeć pies pogrzebany? Czy to wina samego dysku jest? Dorzucam screena jak wygląda przedstawiony opis https://imgur.com/a/Tp7qA1t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahci w biosie włączone ???

SATA Mode Selection:AHCI, włączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SATA Mode Selection:AHCI, włączone

Nie żeby miało to znaczenie, na IDE dysk SSD też powinien zadziałać.

Próbowałeś innego złącza SATA? Inny kabel? Ostatecznie podłączyć dysk do innego kompa?

Nieczęsto się to zdarza, ale możliwe jest, że dysk nówka sztuka ale "fabrycznie" niesprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinalem go w różne wejścia sata. Sam kabel również kupiłem nowy. Opcje z podłączeniem do innego kompa zostawiłem na ostateczność bo muszę iść do kogoś gdyż w domu nie mam drugiej takiej możliwości. Spróbuję teraz na IDE, może to coś zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal linux live boot jezeli bedzie ten sam efekt = dysk na gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odepnij wszystkie dyski prócz tego SSD, włącz kompa przy pomocy dysku/pełna instalacyjnego windowsa i sprawdź czy instalator widzi dysk.

Druga opcja to np. aomei partition assistant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na drugi komputerze, był ten sam problem. Wymieniłem na nowy i wszystko działa. Dzięki wszystkim za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To akurat wiemy. Liniowy wzrost stężenia gazów cieplarnianych powoduje wykładniczy wzrost przeciętnych temperatur a także wariancji temperatur. Termodynamika i nic poza tym. A jak rośnie wariancja temperatur to i rośnie szybkość wiatrów itd.
    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...