Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vaxitp

ASUS ZenBook UX430UA vs UX433FN

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu nowego laptopa, przy czym ma on służyć głównie do pracy a nie grania. Po dłuższym researchu postanowiłem wybrać pomiędzy:

 

ASUS ZenBook UX430UA i7-7500U/8GB/512SSD

lub

ASUS ZenBook UX433FN i7-8565U/16GB/512PCIe

 

są one chyba w miarę podobne, drugi ma trochę lepsze parametry. Jednak w sklepie okazało się, że ten pierwszy mogę mieć od ręki a drugi trzeba zamówić i trzeba będzie trochę na niego poczekać. Chciałbym wiedzieć, czy według was ten drugi jest z jakichś powodów istotnie lepszy i warto na niego poczekać, czy też spokojnie można brać ten 1.?

 

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi to nowość dlatego może być jeszcze niedostępny w sklepach, chociaż w tym przypadku wersja z i5U jest dostępna

ASUS ZenBook UX433FN i5-8265U/8GB/512PCIe/Win10 4 699 zł

Ja bardziej stawiałbym na nowość choć poprzednia wersja jest również udana. Łatwiej byłoby jeżeli określiłbyś na czym polega Twoja praca oraz jakie masz preferencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UX430UA posiada dwurdzeniowy procesor i7, UX433FN ma 4-ro rdzeniowy więc różnica będzie całkiem duża. Poza tym pamięć w tych laptopach jest wlutowana więc zarówno w przypadku UX430UA jak i w wersji UX433FN z i5 nie będzie możliwości jej dołożenia (wersja z i7 ma też wlutowaną pamięć, ale jest to już 16GB ).

Odpowiednikiem UX433FN w wersji z i7 będzie: ASUS ZenBook UX430UN i7-8550U/16GB/512SSD/Win10P MX150 za 5399zł, w tym wypadku różnice pomiędzy tymi laptopami nie będą takie duże, choć ten model ma Windowsa w wersji PRO.

Ze zwykłym Windowsem jest wersja złota: ASUS ZenBook UX430UN i7-8550U/16GB/512SSD/Win10 Złoty za 5099zł, która jest dzięki temu nieco tańsza.

Obie w/w wersje UX430UN są dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...