Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MixMag

Wymiana podzespołów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów :) ponad 3 lata temu pomogliście mi w złożeniu zestawu, teraz czas go troszkę odnowić.

Aktualnie posiadam:

Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache

Pamięć Ballistix DDR3, 8 GB, 1600MHz, CL 9

Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H

Zasilacz Cooler Master 550W

Procesor Intel Core i5-4590, 3.3GHz, 6MB, BOX

Używany GTX 460 który wtedy kupiłem za niecałe 300zł chyba...

Wszystko to spakowane w zalmanie z3 plus

 

Jako, że nie chce wydawać zbyt dużej kasy od razu, to chcę wymienić tylko to co niezbędne... Z tego co się orientuje to płyta główna i grafika potrzebują szczególnej uwagi, co sądzicie?

Budżet to ok 800/900 zł na te 2 podzespoły i używki jak najbardziej wchodzą w grę. Co polecacie? Chodzi mi o to żeby wytrzymało z 3 lata a przy okazji żeby to był jakiś fajny wstęp do wymiany innych komponentów za jakiś czas(chociaż procka to chyba nie ma sensu wymieniać ;) Czasem gram w jakieś gierki jak czas pozwala, głównie fifa ale zdarzają się i battlefieldy czy inne mass effecty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lpyte bedziesz muaisl wymienic z prockiem i ramem jak cos wiec braknie z pewnoscia. jak cos to grafika plus dysk SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa jak najbardziej do wymiany ale po co chcesz wymieniać płytę główną?? Procek i tak niepodkręcalny więc wymiana płyty mija się z celem... Sprzedaj GTX-a 460 i kup nową grafikę. Za 619 niedawno były radeony RX570 4 GB, to chyba najtańsza opcja w kwestii cena/wydajność jeśli bierzesz pod uwagę nowe karty. Do tego dwie przyzwoite gry które możesz wykorzystać lub sprzedać obniżając cenę karty... Do tego dołóż SSD 500 GB i będzie zestaw sporo lepszy i w budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 rdzenie to obecnie maja i3

płyta się zaczęła dymić że chcesz ja zmieniać?

za 850 zeta możesz mieć rx 580 z 3 latami gwarancji

https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?string=rx%20580&stan=nowe&order=p&bmatch=baseline-n-dict-ele-1-3-1130

procek bez wymiany plyty i ramu na DDR4 możesz jedynie zmienić na i7 4xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić nową 570 i używać. Przeskok z 460 będzie i tak bardzo duży. A jeśli nadal będziesz czuł niedosyt to masz do wymiany CPU+MOBO+RAM (lub kupno i7 do aktualnej płyty ale tutaj na forum to dosyć "hejtowane" rozwiązanie).

 

No i widzę że nie masz SSD, wg mnei musowy zakup szczególnie przy aktualnych ich cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście masz tutaj rację. Za to bardzo pozytywnie wpłynie nawet na zwykłe przeglądanie neta i przy okazji kilkukrotnie przyspieszy włączanie pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD nie zwiększy fpsów, ale może pomóc z mikro-dropami i zwiększy znacznie komfort w codziennych zastosowaniach. Z 8-9 stówami nie poszalejesz i nie ma co się z takim budżetem lądować w zmianę platformy. Ja bym to widział tak RX 570 4GB GDDR5 + dwie gry z nowych kart, lub używany GTX1060. Powiedzmy ze z 9stówek zostaje 3, sprzedajesz I5tke za 4 stówki, dorzucasz wcześniej wspomniane 3 i masz 7stówek. W sam raz na zakup i7-4770, za miesiąc, dwa, kupujesz sobie SSD i masz na jakiś czas spokój :E (albo taniej xenona z) alliexpres)

 

Opcja numer 2 więcej paprania. Sprzedajesz i5+ płyta +ram = 700-750 zł + twoje 900 = 1650

 

r5 1600 -550zł

MSI B350M GAMING PRO 250zł

HyperX 8GB (2x4GB) DDR4-3000 325zł

 

Zostaje 525 zł na używaną kartę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie! :) W takim razie wolał bym się nie rozdrabniać i raczej wymienię samą grafikę, za kilka miesięcy może SSD dołożę, a za rok/dwa będzie trzeba sięgnąć głębiej do kieszeni i zaktualizować resztę... Ale przynajmniej grafa i ssd zostanie. A warto używaną grafikę w okolicach 800/900zł kupować? czy lepiej tego rx980? Bo to i tak w styczniu jakoś dopiero będę się tym zajmował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...