Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

qdyn

Bony świąteczne

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Pytanie do osób obeznanych w prawie pracy.

Pracowałem w firmie X od sierpnia 2017, podobno okres rozliczeniowy bonów świątecznych obowiązuje od listopada, do listopada roku następnego. Pytałem się kierownika, który powiedział, że otrzymam bony oraz dla upewnienia w kadrach, tam pani powiedziała, że dostanę zapewne dodatek do wypłaty. Nie otrzymałem bonów, ani dodatku do wypłaty.

 

Planuję wysłać pismo do działu kadr, aby ustosunkowali się do tej sytuacji, w końcu 1000 zł piechota nie chodzi :E

 

Jakie dalsze kroki mógł bym podjąć, gdyby pismo niczego nie wyjaśniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat przyznawania bonów świątecznych okresla regulamin zfśs. Tam się dowiesz jakie są warunki aby bony otrzymać. W mojej firmie na przykład bony dostają wszyscy zatrudnieni - nieważne czy pracują pierwszy dzień czy są na okresie wypowiedzenia i kończą karierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze czy w firmie w której pracowałeś są związki zawodowe i fundusz socjalny ?

 

https://www.infor.pl/prawo/praca/pracownik/265809,Bony-swiateczne-dla-pracownikow.html

 

Bony świąteczne są dla PRACOWNIKÓW firmy ,jeśli przestałeś być pracownikiem firmy to i bony ci się nie należą

 

U mnie w firmie jest tak ze bony dostaję każdy kto jest zatrudniony ,nawet ten co zatrudni się przed 20 listopada br. roku , osoby na wypowiedzeniu które się kończy do 20 listopada .

Jeśli ktoś się zwolni przed 20 listopada to bonów nie dostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze czy w firmie w której pracowałeś są związki zawodowe i fundusz socjalny ?

 

https://www.infor.pl/prawo/praca/pracownik/265809,Bony-swiateczne-dla-pracownikow.html

 

Bony świąteczne są dla PRACOWNIKÓW firmy ,jeśli przestałeś być pracownikiem firmy to i bony ci się nie należą

 

U mnie w firmie jest tak ze bony dostaję każdy kto jest zatrudniony ,nawet ten co zatrudni się przed 20 listopada br. roku , osoby na wypowiedzeniu które się kończy do 20 listopada .

Jeśli ktoś się zwolni przed 20 listopada to bonów nie dostaje

Firma ma związki zawodowe i fundusz socjalny. Miałem wypowiedzenie do 30 listopada, więc przepracowałem pełen rok rozliczeniowy.

Kolega który się zwolnił miesiąc wcześniej niż ja, też nic nie dostał z firmy X, natomiast dostał bony z nowej firmy Y, gdzie ja przyjąłem się w Y dopiero 3 grudnia, lecz nie dostałem bonów.

Głupio tak nie dostać niczego, skoro cały rok opłacałem składki. Pozostaje czekać jak ustosunkują się do mojego pytania w X

 

dzięki za pomoc @cervandes i @raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie są zapisy w regulaminie

 

Może być np że musisz przepracować ten okres i dodatkowo być w zatrudnieniu na 1 grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymaga się 3 miesięcznego stażu (lub jest podana konkretna data) i zatrudnienia w dniu wejścia uchwały w życie.

 

Głupio tak nie dostać niczego, skoro cały rok opłacałem składki.

Z tego co wiem, to fundusze na ZFŚS pochodzą ze zwrotów podatku dla pracodawcy, a nie składek pracowników :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...