Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mero

Ideapad 330 czy coś innego do 2100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znajoma chce kupić laptopa do 2000(+/-100zł), głowne zastosowanie internet/film/praca(word) , nie jestem, aż tak na bieżąco z laptopami dlatego proszę o nakierowanie. Laptop ma być na kilka lat dlatego w grę wchodzi wyłącznie 8GB ram, dysk SSD(240GB), matryca 15,6.

 

Ewentualnie coś w stylu Lenovo yogi, zeby laptop miał matryce 360' oraz dotyk - ale nie wysokim kosztem wydajności

 

Mój typ to:

https://www.x-kom.pl/p/458252-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-330-15-i3-8130u-8gb-240-win10-szary.html

 

Widziałem wcześniej, że ktoś polecał w tematach laptopa z Huawei ale go nie biorę pod uwagę. Najlepiej jakby to było Lenovo/Dell/HP

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrej cenie masz:

Acer Aspire 3 Ryzen 3/8GB/240/Win10 FHD za 2099zł

Z matową matrycą FHD, Procesorem AMD Ryzen 3 2200U i 256GB dyskiem. Wolny slot m.2 pozwoli w razie potrzeby na montaż kolejnego nośnika SSD. Zintegrowana karta będzie wydajniejsza od integry Intela, tym bardziej że pamięć ram działa w trybie dwukanałowym. W cenie jest system operacyjny Windows 10.

 

Ewentualnie nieco drozej jest wersja z dwoma dyskami- 240GB SSD i 1TB HDD:

Acer Aspire 3 Ryzen 3/8GB/240+1000/Win10 FHD za 2199zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega 3 w Ryzenie 2200u lepsza niz 620 w 8130u? cos masz słabe informacje, bo jest akurat na odwrót. I dwukanałowy ram to tyle da ze hoho. Wystrzeli jąw kosmos. Tak samo jak 8130u jest lepszy od tego Ryzena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega 3 w Ryzenie 2200u lepsza niz 620 w 8130u? cos masz słabe informacje, bo jest akurat na odwrót. I dwukanałowy ram to tyle da ze hoho. Wystrzeli jąw kosmos. Tak samo jak 8130u jest lepszy od tego Ryzena

Wiadomo że różnice nie będą spektakularne bo obie karty nie są przeznaczone do gier. I3-8130U i Ryzen 2 2200U prezentują podobny poziom wydajności, a dwukanałowy ram przecież nie zaszkodzi. Poza tym przynajmniej w Acerze jest matryca FHD, a nie HD jak w podanym przez autora Lenovo, do tego w Aspire 3 możliwe jest posiadanie dwóch dysków "obok" siebie (bo są złącza m.2 i SATA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, również szukam laptopa do podstawowych zadań, wyłącznie przeglądarka, yt, czasem jakiś film i word.

Jest jeszcze jakaś alternatywa w kwocie do około 2100zł? Zależy mi żeby laptop był cichy, najlepiej gdyby przy samej przeglądarce wgl nie załączał wentylatora.

Nie wiem czy postawić na Intel czy Amd, i czy warto inwestować w 8GB Ram przy takim użytkowaniu.

 

Zastanawiam się nad tym, z tego co widze jest jeszcze jeden wolny slot ram

Lenovo Ideapad 330-15 i3-8130U/4GB/240/Win10

 

Albo:

ASUS VivoBook R520UA i3-8130U/4GB/256SSD/Win10

 

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomas załóż własny temat.

 

I3-8130U jest trochę wydajniejszy od Ryzena lecz w domowym użytkowaniu nie odczujesz tej różnicy.

 

Lenovo Ideapad 330s-15 i3-8130U/4GB/1TB/Win10 Szary 2199 zł

Model droższy lecz z zdecydowanie lepszym wyposażeniem i wykonaniem. Matryca FULL HD IPS lepsze kąty widzenia, miejsce na dodatkowy dysk PCIe wydajniejszy od zwykłych dysków SSD koszt to około 200 zł, aluminiowa obudowa, lekki mobilny, niezłe głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnego tematu nie będę już zakładał, właściwie wybór tylko pomiędzy Asus R520 a Lenovo 330s (tutaj na plus obudowa oraz ekran ips)

Mam tylko pytanie, czy można dołożyć w tym lenovo kość ram/dysk m.2 ssd bez utraty gwarancji?

I drugie czy nie ma problemu z ewentualnym zwrotem laptopa do x-kom po rozpakowaniu i uruchomieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lenovo masz wolny slot na ram, maksymalna rozbudowa to 20 GB choć moim zdaniem dołożyć kolejne 8 GB w przyszłości i 12 GB będzie optymalne.

Dysk również na PCIe wydajniejszy od tradycyjnych koszt około 250 zł za 250 GB. Gwarancja trzeba pytać w sklepie/producenta lecz z informacji co różne osoby pisały nie ma z tym problemu.

Z zwrotem również nie ma problemu. Ja oddawałem podkładkę chłodząca mniej kosztowna lecz od ręku przyjęli w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnego tematu nie będę już zakładał, właściwie wybór tylko pomiędzy Asus R520 a Lenovo 330s (tutaj na plus obudowa oraz ekran ips)

Mam tylko pytanie, czy można dołożyć w tym lenovo kość ram/dysk m.2 ssd bez utraty gwarancji?

I drugie czy nie ma problemu z ewentualnym zwrotem laptopa do x-kom po rozpakowaniu i uruchomieniu?

Są to elementy wymienne więc raczej nie powinno z tym być problemu.

Pamiętaj jedynie, że 330s obsługuje tylko dyski SSD na interfejsie PCIe-na szczęście obecnie nie są one aż tak drogie i za ~250zł można mieć całkiem sensowny dysk np.: ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200 za 259zł. Co ciekawe wychodzi na to, że jest to lepszy wybór niż nowszy model z dopiskiem PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewnie że posługuje tylko dyski PCIe? Z tą informacją bym się tak nie wyrywał.

 

Taka informacja jest na stronie X-kom, również producent w dostępnej specyfikacji podaje tylko dyski SSD na PCIe.

Lenovo już nie raz pokazało, że potrafi ograniczyć obsługę tylko do dysków PCIe (np. Y520) więc taka informacja mnie nie dziwi. Ten Samsung to tak średnio opłacalny na tle ADATA SX8200, główne ze względu na wyższą o 70zł cenę.  Aktualnie ceny dysków na PCIe nie są jakoś przesadnie wysokie więc nawet gdyby laptop obsłużył SSD na  SATA, to co najwyżej przepłaci 20-30zł, a otrzyma jednak znacznie szybszy dysk.

 

https://www.lenovo.com/pl/pl/laptops/ideapad/300-series/Ideapad-330S-15-Intel/p/88IP30S0988

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...