Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

raydal

Ocena - zestaw z monitorem 9k [B-OC]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Wymyśliłem sobie taki komp, generalnie raczej nie widzę u siebie potrzeby podkręcania. Chciałbym mieć raczej cicho, chłodno i stabilnie na najbliższe pewnie ze 3-4 lata.

Oczywiście patrzę na gry, reszta rzeczy do, które używam pracy nie wymaga niczego wielkiego.

 

AMD Ryzen 7 2700X - patrząc na obecne ceny to za intela podziękuję.

ASUS PRIME X470-PRO / MSI X470 GAMING PLUS lub PRO (różnica niby nie duża, jakby kiedyś była potrzebna lepsza sekcja zasilania do chyba jednak Asus, ale czy to ma sens, może lepiej oszczędzić kilka pln?)

Samsung 500GB 970 EVO M.2 2280 NVMe - chyba optymalny wybór vs cena

G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB) - wydaje mi się optymalnym stosunkiem cena/jakość

Palit GeForce RTX 2070 DUAL 8GB GDDR6 - tu nie mam pojęcia, w każdym razie celuje w niższą półkę 2070

be quiet! Silent Base 801 srebrna z oknem / PHANTEKS ENTHOO EVOLV SHIFT X (ta druga bardzo mi się podoba, ale nie wiem czy ma sens)

be quiet! Dark Rock Pro 4 (a może zostać na stockowym?)

be quiet! 750W Straight Power 11 (za mocny?, generalnie założyłem, ze zgodnie z tym co wiem powinien mieć spory zapas do komfortowej pracy)

Windows 10

 

do tego monitor: BenQ ZOWIE XL2411P czarny

 

Całosć w x-kom ok 8880 pln. Mam wątpliwości co do wyboru przede wszystkim płyty głównej i konkretnego modelu/producenta grafiki.

 

Z góry dzięki za poradę jak sensownie zoptymalizować ten wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

1. Plyty wybrales dobre, lecz jesli nie planujesz podkrecania, to b450 wystarczy.

2. Do obudowy PHANTEKS ENTHOO EVOLV SHIFT X wchodzi wylacznie plyta w formacie m-itx, wiec odpada.

3. Ponownie, jesli nie planujesz podkrecac, to wymiane chlodzenia mozesz pominac.

4. Zasilacz mocno przesadzony jesli chodzi o moc. Tutaj 550W wystarczy ze sprawnoscia na poziomie gold.

5. Pamiec i dysk wybrales rozsadnie, o monitorze napisze tylko tyle, ze 24" to juz lekka pomylka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

1.Co do płyty to zwracałem też uwagę na układ audio.Jeśli też za jakiś czas zmienię zdanie co do OC to nie będę musiał wymieniać mobo. Tutaj ta potencjalna oszczędność nie wydaje mi się w tym układzie specjalnie konieczna. Choć ok 800 pln konkurencja już spora i wątpliwości nie mało;)

2. Dzięki, nie zwróciłem uwagę. Zatem chyba padnie na tego be quieta.

3. Chłodzenie - masz rację, zawsze można potem cooler zmienić.

4. Racja, zasilacz wrzucę nieco słabszy.

 

Co do monitora to przemyślę i pomierzę jak z miejscem na biurku. Wezmę chyba iiyama G-Master GB2760HSU Red Eagle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier brał bym zestaw na intelu i5-8600K plus jakaś dobra płyta Z370 typu SLI Plus, lub Extreme 4. Monitor większy lepszy. Miałem podobną iiyamę, tylko 24" cale, to miała bardzo dobre kolory jak na TN i trochę za wysoką jasność. Musiał byś ustawić low blue light i dać niską jasność, oraz niski kontrast. Benq 2411 mniej daje po oczach, ale ma gorsze kolory. W cenie obudowy SB 801 otrzymasz Fractala R6. Zasilacz w tym budżecie wybrał bym Seasonic 550w w platynie. Ma 10 lat gwarancji. Z chłodzeń zobacz zwykłego Dark Rocka 3 bez dopisku pro. Moim zdaniem niklowane ciepłowody lepiej wyglądają od czarnych w Dark Rocku 4 a technicznie to ten sam metal o podobnych gabarytach, tylko w innym kolorze i ten sam wentylator Silent Wing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o procek to postanowione, idę w AMD.

Zasilacz to już drugorzędna kwestia w tej chwili. Kupie to co będzie na stanie w lepszej cenie.

 

Co do budy to w czym ten R6 jest lepszy od 801? Patrzyłem jeszcze na Nzxt H440 (choc jest dużo komentarzy, że się bardzo rysuje) i PHANTEKS Luxe.

 

Jest jakiś monitor, który byś polecił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę lepiej MSI B450 Pro Carbon AC.

Jedyna zaleta X470 to SLI nie warte dopłaty.

 

Co do budy to w czym ten R6 jest lepszy od 801?

Przepływ powietrza. Lepszej jakości wentylatory - silent Base ma zwykłe Pure Wingsy które szału nie robią.

W tej cenie zdecydowanie lepiej brać Fractala według mnie. Lub dopłacić trochę do Dark Base 700 (którą samemu posiadam i mogę śmiało polecić ;), choć też jest zabudowana )

 

G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB) - wydaje mi się optymalnym stosunkiem cena/jakość

Można dorzucić trochę do CL15 - jest spora szansa na moduły samsunga B-Die, które są już zauważalnie lepsze od Hynixów.

 

Zobacz zwykłego Dark Rocka 3 bez dopisku pro.

3 nie ma w zestawie zapinki do AM4, dopiero 4 ma.

4 Pro jest bardzo spoko. Duży, wydajny, 2 Silent Wingsy. Wygląda nieźle.

 

Za 5 stówek jeśli chodzi o zasilacz to jest:

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-plus-platinum-750-ssr-750px-80plus-platinum-750w-p1106922

lub

https://www.x-kom.pl/p/284868-zasilacz-do-komputera-corsair-rm750x-750w-gold-box.html

Oba równie dobre, 10 lat gwarancji etc.

Jeśli chodzi o moc 550W/650W dobrego wystarczy na luzie. Po prostu część tych lepszych płyt B450/X470 ma po dwie wtyczki EPS - te są zwykle dodawane dopiero w wersjach 750. No i próg działania półpasywnego jest też w nich wyżej watowo. Dlatego dorzuciłem do 750, żeby mi się nawet w stresie nie włączał wentyl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejną porcję uwag.

 

Zatem właściwie:

 

1) Utwierdziłem swoje przekonania co do zasilacza i zapasu mocy. Zostanie pewnie 650.

2) RAM update:ewentualnie: G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V CL15 Red , nic innego w tych cenach i CL15 nie widzę.

3) buda update > Fractal R6

4) Monitor > trochę drogo, ale może warto > ASUS MG279Q? Wolałbym jednak tańszą, ale co wybrać...przy każdym modelu widzę opisy usterek i wad;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile same gry, to zakup 2700X na tle 2600X nie ma sensu. Na teraz. Ale znów taki CPU przy wydatku prawie 10000 zł nie każdemu będzie się podobać.

Druga sprawa, że jak bierzesz podkręcone modele, to już tam nie przesadzaj z dopłatami płyt pod OC bo i tam i tak dużo nie wyciągniesz.

RTX 2070 bierz w wersji AMROR albo Palit Jetstream. Obydwa z cichymi chłodzeniami.

Buda R6, zasilacz Focus 650W. Na allegro przy 100 zł dopłaty względem 970EVO masz 970 Pro. Jak będzie kilka złotych, to dopłata do pamięci na B-Die. Ciche i wydajne chłodzenie to i tutaj wystarczy Macho HR02 revb.

 

Jeżeli chodzi o monitor, to po części wszystko zależy od tego w co grasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zasilacz o mocy 650w wystarczy z zapasem niezależnie od tego czy wybierzesz Straigt Powera, czy Focusa. Oba zasilacze są bardzo dobre. Focus ma dłuższą gwarancję i jedną linię 12v a Straight Power 4.

 

2. Patrzyłem też na ramy 3600mhz, ale w budżecie do max 700zł są tylko z cl19, więc 3200mhz będą przy obecnych cenach dobrym wyborem.

 

3. Kwestia gustu. Jak SB 801 podoba Ci się z wyglądu bardziej od R6, to wybierz 801. Osobiście brał bym coś z drzwiczkami z powodu łatwego dostępu do przedniego filtra przeciwkurzowego, ale moim zdaniem najważniejsze jest, aby komputer się tobie podobał.

 

4. Asus MG279Q to wysokiej jakości monitor pod szybkie gry fps i pracę, ale jak oglądasz filmy a gry stawiasz na drugim miejscu, to przyszłościowo lepszym wyborem będzie monitor o rozdzielczości 4K UHD. Ceny takich monitorów z odświeżaniem powyżej 60Hz są kosmiczne i tutaj niestety nie ma kompromisu monitora do gier, oraz pod oglądanie filmów i pozostaje 4k@60Hz, które z kolei w wymagających tytułach ciężko będzie na karcie 2070 ogarnąć. Każdy film w rozdzielczości 3840 x 2160p będzie skalowany do rozdzielczości 2560 x 1440p. Ew. z tańszych 27" cali FullHD 1920x1080p 144Hz 1ms zobacz G2790PX. Napisz w jakie gry chcesz grać, to postaram się coś polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer służy do pracy i gier. Do filmów mam drugi większy ekran.

Gry różne, od killku lat world of warships, a tak to w zależności od chęci w dark souls, hots, bioshock. Jak zmienie sprzęt to pomyślę nad jakimś fps pewnie także.

Przesiadam się z lapka (alienware r417 z radeonem 7970m) znów na desktop bo potrzebuje więcej mocy i komfortu.

 

Wygląd kompa to sprawa drugorzędna. Do wyglądu Fractala R6 nie mam większych uwag tak naprawdę. Na wygląd to chyba phanteksy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do pierwszych dwóch tytułów wystarczy monitor na matrycy IPS 2560x1440@75Hz. Raczej 144fps nie osiągniesz na RTX 2070 i pod tytuły które wymieniłeś nie ma sensu kupna monitora 144Hz. Bioshocka nie znam. W Heroes off the Storm ogarniesz spokojnie 144fps przy rozdzielczości 1440p, ale pytanie czy jest sens zakupu monitora 144Hz pod jedną i to nie jakąś super szybką grę. Zobacz monitor BenQ EW2770QZ 27" 2560x1440@75Hz. Jak chodzi o model karty RTX 2070 brał bym Armora, albo jakiegoś GTX-a 1070 po przecenie. Z 2080-tek dopłacił bym do modelu Duke, bo ma lepsze chłodzenie od Ventusa, chociaż to drugorzędna kwestia i Ventus też może być. Jak zdecydujesz się na RTX-a 2080, to można pomyśleć o monitorze WQHD 2K 2560x1440@144Hz, lub 4K UHD 3840x2160p@60Hz, ale są to już znacznie większe koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie myślę też o nowych tytułach. Mam różne perspektywy jeśli chodzi o pracę i zainteresowania stąd też pewne wybory.

 

Obecnie jestem niemal zdecydowany na konfiguracje:

 

Fractal Design Define R6 TG

AMD Ryzen 7 2700X

be quiet! Dark Rock Pro 4

G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V CL15 Red (2x8GB)

Samsung 500GB 970 EVO M.2 2280 NVMe

Palit GeForce RTX 2070 DUAL 8GB GDDR6

Seasonic 750W Focus+ 80 Plus Platinum BOX

 

Generalnie zamiast dokladać do 2080 (co niby nie jest wykluczone, ale się na to nie spinam zupełnie, więc po co...) wolę zainwestować w lepszy monitor typu właśnie 27" WQHD 2560x1440 / 144H / g-sync / VA . Problem w tym, ze takich nie ma ;)

Jest LG 32GK850G-B i Acer Predator Z321QUBMIPHZX, ale to już 31,5". Może to jest jakaś opcja. Ewentualnie rezygnacja z g-synca lub z VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciszana obudowa, dobre i ciche chłodzenie CPU, półpasywne chłodzenie PSU i straszne chłodzenie na GPU. Zmień GPU.

 

Zasilacz na miękko to i 550W czy 650W. Masz wtedy na ARMOR od MSI. W proline ARMOR MSI za 2299zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Od siebie chciałbym dodać żebyś brał bankowo płytę ASUS. Ja miałem na ryzenie 2600X te pamięci które chcesz kupić (czyli G-Skill 3200 CL15 na Samsung B-die) i nie dość że działały stabilnie na XMP to jeszcze po ustawieniu 3400 Mhz działały stabilnie i bezproblemowo (po zmianie na XMP zmieniłem tylko częstotliwość czyli wszystkie timingi były na poziomie z profilu XMP). Na MSI B350 Gaming Pro Carbon wyciągnąłem max 2933 Mhz .... Płyta na której to działało to ASUS ROG Strix B350-I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...