Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czorcik696

LG 32GK850G-B czy ASUS ROG PG279Q ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyborem monitora, a w grę wchodzą prawdopodobnie już tylko te dwa modele ze względu na różne typy matryc i rozmiary. Chodzi mi głównie o to, że ten ROG to podobno książkowy przykład BLB i IPS Glow, a i tak w recenzjach wypada lepiej niż LG. Przesiadam się z TN'ki w której denerwują mnie wyblakłe kolory, szare czernie i marne kąty widzenia. Co Waszym zdaniem łatwiej przełknąć, trochę gorsze kolory (ale za to lepszy kontrast), kąty widzenia, gorszy (chociaż z tego co widzę to niewiele w tym konkretnym przypadku) czas reakcji matrycy VA, czy IPS GLOW, BLB i mniejszą matrycę? Dodam, że gram w gry typu CS, battlefield, ale bez większych ambicji, głównie ze względu na brak czasu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast jest najważniejszy, więc weź LG, jak będzie za mocno smużył to zamienisz na coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz pod uwagę gry, jak cs czy battlefield, to tak jak wyżej - kontrast jest super ważny. LG 32GK850G-B będzie dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CS i battlefield to akurat co innego jest ważne i do takiego grania to sobie zostawię TN. Rada LG - bierz LG :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CS i battlefield to akurat co innego jest ważne i do takiego grania to sobie zostawię TN. Rada LG - bierz LG :/

 

dokładnie, debilowaty wpis jakieś idioty od LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to troll, który tylko robi czarny PR'u tej firmie, i nie ma żadnego związku z nią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadome jest, że jest wiele czynników wpływających na to, czy monitor jest dobry. Pytanie było o kontrast, do tego się odnieśliśmy.

Wracając do tematu, najlepiej jest sprawdzić na własne oczy oba monitory – dopiero wtedy dostrzeżesz ewentualne różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, to nie jest forum na takie kryptoreklamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest kryptoreklama :E przeciez on sie nie kryje z tym, ze jest z LG i tej firmy produkty zachwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam firmy, która sprzedaje min lodówki, tostery i inne takie.

Monitory tylko od firmy specjalizujących się w produkcji konkretnego rodzaju sprzętu - jest z czego wybierać, a nie firmy krzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michaelred

Ok, to ja sobie za chwilę zrobię konto "samsung cośtam", wstawię do avatara logo samsunga, a do sygny link do głównej strony albo innej kampanii marketingowej.

Czy nagle czyni mnie to człowiekiem pracującym dla samsunga?

 

Bez rzetelnego potwierdzenia nie wiesz, czy to faktycznie jakieś autoryzowane konto, czy trolololo znudzonego człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam na tym lg. Mam obecnie 27cali wqhd i monitor jest mały. Ma go ktoś z forum ? Wolałbym przeczytać opinię jakiegoś użytkownika niż recenzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego LG. Używam go od niedzieli i muszę powiedzieć, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczył i raczej zostanie ze mną na dłużej. Miałem pewne obawy co do ghostingu, ale na trybie fastest i 120hz niczego nie zauważyłem (nawet w cs go). Największą zaletą tego monitora jest kontrast, brak BLB (przynajmniej w moim egzemplarzu), rozmiar (24' -> 27' to nie jest taki odczuwalny przeskok jak 24' -> 32'), całkiem niezłe kolory (projektuję w InteriCad i na tym monitorze w końcu biel RAL9003 różni się od RAL9010, lub 9015 i nie mam niespodzianki przy wydruku :) ), nie ma IPS glowa, którego ja nie cierpię, i przez którego nie kupię nigdy żadnego IPSa. Kąty widzenia, tak demonizowane przez niektórych są zdecydowanie lepsze niż w TN. Jedyne minusy jakie udało mi się zauważyć w tak krótkim czasie użytkowania tego monitora to wysoka cena (chora biorąc pod uwagę to co oferują obecnie TV za tę kasę), wysoka temperatura pracy głównie u dołu ekranu (na oko 45 stopni), i znikające pod bardzo mocnym kątem i w ciemności 3-4mm ekranu po bokach (wygląda to jak zagięty ekran w telefonach), które i tak nie umywają się do IPS glowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym LG zastanawiałem ale jednak doszedłem do wsniosku że 32 cale to trochę za dużo, szczególnie do sieciowych fps-ów. Azgan w jakimś temacie tutaj najpierw go zachwalał a później skrytykował i go oddał. Ja kupiłem AOC Agon ag271qg i jestem zadowolony mimo, że wcześniej tez miałem 27 cali. Żadnego glowa nie ma a podświetlenie jak najbardziej akceptowalne. Ten Agon to ta sama matryca co w tym Asusie z tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glowa musi mieć bo każdy IPS ma. W dzień to nie przeszkadza, ale w nocy przy oglądaniu filmów z wieloma ciemnymi scenami widać to bardzo dobrze. 32 cale to nie jest za dużo do sieciowych FPSów. W CSa i tak gram na rozdzielczości 1024x768 w 4:3 a w battlefieldzie jest mi się łatwiej "wstrzelić"

ze względu na wielkość ekranu. Myślałem że w grach typu cs będę odczuwał czasy reakcji, ale nie zauważyłem żadnej zmiany. Może gdybym grał zawodowo, to miałoby jakieś znaczenie, ale na poziomie LEMa - Suprema nie ma to moim zdaniem znaczenia. Jeśli jesteś zadowolony ze swojego AOCa i nie widzisz potrzeby posiadania 32 to znaczy, że wybrałeś dobrze i trzeba się cieszyć z monitora. Ja ze swojego jestem bardzo zadowolony :) Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy, jeżeli ma polaryzator to nie ma IPS glow. Oczywiście takie bajery są tylko w monitorach Eizo oraz NEC i to tych z wysokiej półki.

polarizer.jpg

 

Dla kowalskich istnieje inne rozwiązanie, czyli biased light.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glowa musi mieć bo każdy IPS ma. W dzień to nie przeszkadza, ale w nocy przy oglądaniu filmów z wieloma ciemnymi scenami widać to bardzo dobrze. 32 cale to nie jest za dużo do sieciowych FPSów. W CSa i tak gram na rozdzielczości 1024x768 w 4:3 a w battlefieldzie jest mi się łatwiej "wstrzelić"

ze względu na wielkość ekranu. Myślałem że w grach typu cs będę odczuwał czasy reakcji, ale nie zauważyłem żadnej zmiany. Może gdybym grał zawodowo, to miałoby jakieś znaczenie, ale na poziomie LEMa - Suprema nie ma to moim zdaniem znaczenia. Jeśli jesteś zadowolony ze swojego AOCa i nie widzisz potrzeby posiadania 32 to znaczy, że wybrałeś dobrze i trzeba się cieszyć z monitora. Ja ze swojego jestem bardzo zadowolony :) Pozdro.

 

Prosem nie jesteś ale grasz w mydlanym 1024x768 4:3 na monitorze 32 cale QHD no podziwiam samozaparcie :E Wstrzelić się może i jest łatwiej bo masz większy cel ale wielkość monitora po bokach sprawia, że to Cie rozprasza i musisz ogarniać to co wyświetla Ci się po bokach przez co tracisz skupienie dlatego napisałem, że taki rozmiar do sieciowych fps-ów jest kiepski, zresztą Twoja rozdziałka w cs-ie znikąd się chyba właśnie nie wzięła? Zręsztą w większości recenzji mówią, że do gier single player ten monitor jest świetny ale do fps-ów już gorzej.

I oczywiście, AOC ma glow jak każdy ips ale nie jest on na tyle zauważąlny żeby był to jakis wielki minus, odpalam filmy z pasami w ciemnym pokoju (mimo, że nigdy i tak po ciemku nie oglądam) to mi to nie przeszkadza. Ten LG był moim faworytem ale jednak jego rozmiar był za duży i opinie o mułowatości tej matrycy VA i smużeniu spowodowały, że zaryzykowałem z ips-em i nie pożałowałem. No ale jak jesteś też zadowolony ze swojego no to gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze 1024x768 4:3 z czarnymi pasami po boku na monitorze 1440 jest ostre jak żyleta, a gram na 4:3 bo zawsze tak grałem, a pamięć mięśniowa ma znaczenie w CS. Po drugie, tak jak pisałem nie mam już ambicji na zdobywanie wysokich rang, a priorytetem była ogólna jakość obrazu. Na LG grało mi się lepiej niż na ASUSIE z tematu, a filmy oglądało jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...