Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ebony & Ivory

Karta graficzna do 200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić sobie do komputera kartę graficzną. Nie potrzebuję nic strasznie wydajnego, z bardziej wymagających gier gram tylko wiedźmina 3 obecnie, reszta to mało wymagające gry typu LOL. Myślałem nad GTXem 650 albo GTX745, aczkolwiek nie wiem czy to jest najbardziej opłacalny wybór. Za kartę mogę dać z wysyłką 200zł, max 210. Jeśli chodzi o moje wymagania, to mój zasilacz ma tylko jedną wtyczkę 1x6+2, dlatego karty z 2x6pin nie wchodzą w grę. Tak samo zresztą jak karty od AMD. Akceptuję jedynie GeForce'y od Nvidii. Oczywiście najbardziej zależy mi na wydajności. Głośność czy pobór prądu nie mają tak dużego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny fanboy? W tej cenie jest 7850 dużo lepsza karta. Do wiedźmina idealna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moja wina, że AMD robi ścierwo a nie karty. Procesory dobre zrobić potrafią, ale kart za cholerę. Zawsze byli gorsi od Nvidii. Dlatego właśnie chcę GeForce'a, a nie Radeona. Nawet jeśli Radeon jest na papierze dużo wydajniejszy, to w praktyce okazuje sie sporo wolniejszy. Jeśli chodzi o dokładanie kasy to nie ma to sensu, bo sprzęt do którego będę zamawiał kartę i tak wszystko powyżej takiego GTX750Ti będzie mocno ograniczał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli tylko nvidia to w tej cenie można znaleźć max 750 lub 650ti 1G. Autor zapewne ma mało wydajny CPU od AMD (skoro pisał że wszystko powyżej 750ti będzie mocno ograniczane) przez to tak złorzeczy na karty AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mam w komputerze procesor FX6300. I jeszcze gdybym mógł go podkręcić to by było ok, ale ze względu na posiadaną płytę (asrock 960gc gs fx) nie mam możliwości nawet minimalnego podkrecenia go. Ba, nawet na domyślnych ustawieniach throttlowała sekcja, musiałem mu zrobić spory undervolt żeby przy domyślnym taktowaniu wszystko działało stabilnie i nie smażyła sie sekcja zasilania. Ale jeśli chodzi o karty AMD to nie ma co tu mówić, oni mają tak zrąbany software, ze bardziej sie chyba nie dało. Mam wrażenie, ze oni robią to specjalnie. Przecież ich sterowniki zajezdzaja wszystkie ryzeny i wszystkie intele słabsze niż i7 coffee lake i nie da sie normalnie z komputera korzystać, a co dopiero na takim FXie jak mój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież ich sterowniki zajezdzaja wszystkie ryzeny i wszystkie intele słabsze niż i7 coffee lake i nie da sie normalnie z komputera korzystać, a co dopiero na takim FXie jak mój...

 

bez i9-9900X @ 4.5 ghz nie podchodź.

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

nigdy mi się to onie znudzi. może dlatego oże jestem praktykiem i miałem w swoich komputerach ciut więcej kart niż ludzie którzy całą swoją wiedzę opierają na zasłyszanych bredniach :E

 

Ale jeśli chodzi o karty AMD to nie ma co tu mówić, oni mają tak zrąbany software, ze bardziej sie chyba nie dało. Mam wrażenie, ze oni robią to specjalnie.

widać tutaj baniak sprany bredniami które były rozsiewane przez lata. oczywiście nawet nie będę z tym handlować bo jak ktoóś ma tak agresywne nastawienie to żaden dowód nie zmieni jego myślenia

 

o ile w przypadku fxów czy inteli starszych niż Haswell moożna jeszcze było pisać o narzucie to dziś ten argument jest zupełnie bezsensowny. przecież ten temat brzmi jak jakiś kiepski bait.

 

Zawsze byli gorsi od Nvidii. Dlatego właśnie chcę GeForce'a, a nie Radeona. Nawet jeśli Radeon jest na papierze dużo wydajniejszy, to w praktyce okazuje sie sporo wolniejszy.

 

10*xD^xD

 

w przypadku FX 6300 faktycznie Nvidia będzie lepszym rozwiązaniem. najrozsądniej byłoby polować na 750 ti. zamiast 750 lepiej wziąć z allegro nową 1030 o podobnej wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w komputerze teraz Radeona, zużycie CPU w grach jest zazwyczaj 30-40% wyższe niż na takim samym cpu ale z kartą od nvidii. Dodatkowo pare dni temu lipton robił test zestawu RX590+Ryzen 5 2600 i jak się okazało, sterowniki zarzynają okropnie wydajność tego Ryzena. Dużo korzystniej wypada duet GTX1060+Ryzen. Dużo korzystniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2015, w grach z kiepską wielowątkowością dopiero na wykręconym i5 4690K w 100% narzut znikał.

 

Mimo wszystko wolałbym szybszego Radeona z 2GB, niż wolniejszą Nvidię 1GB.

 

W nowszych grach z reguły GPU śmiga nawet na Radeonie i słabszym CPU na 100%, a CPU już niekoniecznie.

Wiesiek np. nie siedzi za mocno na CPU.

Przynajmniej dopóki nie wjedziesz do Novingradu, to nie potrzeba podkręconego 2500K, czy nawet i5 6400, bo to w zupełności do tanga z 1080 wystarczyło by jej nie ograniczać nawet tam.

Na Radeonach będzie gorzej, ale o tym się nie mówi.

Ale w czasach jak zablokowane i5 weszło w segment i7, a coraz częściej majaczą tytuły z DX12 na horyzoncie, gdzie AMD działa lepiej, to problem coraz bardziej niszowy.

W dodatku niektóre tytuły współcześnie na prawdę nie potrzebują jakiś mocnych CPU do szczęścia. Prędzej karty.

Przynajmniej do momentu jak nie odpalimy multiplayera.

 

Generalnie dzisiaj 7850, również z reguły na OC, jest lepszym wyborem niż GTX 750 Ti, bo obie na stocku już nie są równe, a nawet AMD odjeżdża i to bardzo zauwalnie. Raz nawet w testach widzialem jak 750 Ti zostało daleko w tyle wraz z 20 FPS w miejscu GPU.

 

Miejsca procesorowe mają to do siebie, że ich częstotliwość, a także intensywność zależy od gry.

 

Znajdziesz tytuł który zadziała u Ciebie lepiej na GTX, ale znajdziesz też inny który zadziała lepiej na AMD, i sądzę że będzie to już większość nowszych.

 

Jeśli wspominasz już o sterownikach, to wiedz że Maxwelle od dawna nie mają już wsparcia w grach, zaś GCNy generalnie tak.

Porzucone są tylko 6XXX i 5XXX Terascale.

7XXX z wersji na wersję mają prawo piąć się w górę.

Niemniej jednak z uwagi na architekturę GCN, problem narzutu w DX11 nie będzie mógł być nigdy całkowicie zniwelowany.

Ale umówmy się, te Twoje sześć wątków w grach z dobrą utylizacją multicore wcale nie są współcześnie takie złe. Bo trochę się na rynku jednak pozmieniało, i więcej wątków się przydaje.

 

GT 1030 to ścierwo. W dodatku należy uważać by nie trafić wersji DDR4.

DDR5 ma wydajność bliżej zwykłej 750 1GB (cenowo jak będzie to samo, to pewnie że lepsza 1030).

No i zadna się nie kręci.

 

Polecam dołożyć te 50 zł do któregoś z tych dwóch modeli (750/Ti [AliExpress]/7850) w wersji 2GB.

W zasadzie obie nieźle się kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co wy mu to tłumaczycie. Chłop jest sfrustrowany, dużo u tube, niech bierze nvidie i temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki takim ludziom udział NV i intela w rynku jest taki a nie inny :E

 

GT1030 zamiast 7850 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zacpac

Tematy są indeksowane przez wyszukiwarki.

Dlatego jest sens tłumaczenia pewnych rzeczy ludziom którzy nawet tego nie chcą.

Po prostu dla innych czytających.

xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w komputerze teraz Radeona, zużycie CPU w grach jest zazwyczaj 30-40% wyższe niż na takim samym cpu ale z kartą od nvidii. Dodatkowo pare dni temu lipton robił test zestawu RX590+Ryzen 5 2600 i jak się okazało, sterowniki zarzynają okropnie wydajność tego Ryzena. Dużo korzystniej wypada duet GTX1060+Ryzen. Dużo korzystniej.

Poczekaj, poczekaj. Mówiłem to w kontekście gier Ubisoftu i RX 580, a nie RX 590. Dla mnie połączenie Ryzen 5 2600 + RX 590 poza grami Ubi wypada lepiej od Ryzen 5 2600 + GTX 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w komputerze teraz Radeona, zużycie CPU w grach jest zazwyczaj 30-40% wyższe niż na takim samym cpu ale z kartą od nvidii. Dodatkowo pare dni temu lipton robił test zestawu RX590+Ryzen 5 2600 i jak się okazało, sterowniki zarzynają okropnie wydajność tego Ryzena. Dużo korzystniej wypada duet GTX1060+Ryzen. Dużo korzystniej.

Piszesz głupoty, zużycie CPU jest wyższe przy GTXach, akurat na początku generacji 28 nm było odwrotnie, AMD robiło słabe CPU(FX, takie jak Twój) ale dobre karty(HD 7970, R9 290X).

 

@deton24

Ty też piszesz głupoty, NVIDIA nie wspiera już Maxwella? W takim razie czemu im nowsze sterowniki tym wyższa wydajność?

Póki co NVIDIA wspiera Maxwella, Pascala i Turinga, AMD już tylko Polarisa i Vege, wystarczy zobaczyć jak radzi sobie Fury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega, o jakim ty intelu gadasz teraz? Mówiłem, że mam FXa 6300. Mało tego, obecnie mam kartę HD5770 po OC i w zasadzie od zawsze miałem Radeony. Ale niestety, nie stać mnie teraz na nową platformę, ewentualnie mógłbym wsadzić do swojego PC FXa 8300, ale musiałbym dorobić sobie chłodzenie sekcji zasilania na płycie żeby mi nie wybuchła. Nie moja wina, że AMD nie potrafi zrobić porządnie sterowników do swoich kart tak, żeby działały też dobrze na procesorach o słabszym wątku. W wiedźminie 3 na obecnym PC ten radeon nie chodzi nawet na 100%, a przypominam, ze to ledwo 5770 po oc, bo procesor na pierwszych 4 wątkach ma użycie 100% non stop. Dlatego kupię jakiegoś GeForce'a. No chyba, ze ktoś mi zagwarantuje, udowodni, poprze jakimiś dowodami, że Radeony na GCN nie będą zarzynać mojego procesora tak bardzo, żeby bardziej mi się opłacało kupić kartę od Nvidii. Wtedy może sie skuszę na jakiegoś HD7850 czy tam 7870. Ale tylko wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do wymiany masz procesor w pierwszej kolejności.najpiere kup płytę + proca nawet i5 2500 I wtedy kup grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/nvidia-gtx-650-ti-1gb-boost-gwarancja-7704702327

 

Bierz tego ti boosta, wydajniejszy od zwykłej 650 ti i to sporo, 1GB vram do wiedźmina i lola styknie. Napisz do ziomka może Ci obniży cene jeśli mówisz ze max 210 możesz dać.

 

Możesz sobie obczaić jak to będzie działać https://www.youtube.com/watch?v=PBeMbNTUbsY , w opisie widnieje że wyciąga bez nagrywania 30-35 fps na mixie medium-high

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie będę wpadał z deszczu pod rynnę, wymiana na Sandy Bridge nie ma totalnie żadnego sensu, tym bardziej, że mam ram 2133MHz, a SB obsługuje max 1600. Jak już mam coś wymieniać to co najwyżej procka na FX8300, nic innego mi się nie opłaca, bo już lepiej by było zainwestować po prostu w nową platformę z Ryzenem albo Coffee lake i DDR4. A nie mam takiej potrzeby obecnie, platformę planuje zmieniać dopiero, gdy na rynek wejdzie już PCI-E 4.0 i pamięci DDR5. I tak teraz delikatnie zejdę z tematu, bo przeglądając forum zauważyłem, że wszyscy tutaj mają karty od NV, a mimo to bardzo często wciskają ludziom Radeony i krzyczą, że są dobre. Taką hipokryzją troszkę wali :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo malo kto na forum ma taki antyk komputerowy jak ty. w tamtychb czasach mialem 7850 i byla to super karta, caly wiedzmin zostal na niej ukonczony. Obecnie niestety w segmen cie od 1800zł w zwyz RAdeon nie ma udanej konstrukcji, stad kazdy ma Nvidie. Gdybys mial 2000zł na karte zamiast 200 to bys widzial inne odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie każdy ma GTXy 1080 czy RTXy, dużo ludzi tu na forum ma karty typu GTX950/960/970/1030/1050/1050Ti/1060 czy nawet jakieś 750,a z tego co wiem te karty mają od AMD konkurentów wydajnościowych, a przynajmniej teoretycznie. Bo te GeForce'y są powszechne, a konkurentów od AMD nie ma nikt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co kurna, zatkao kakao co nie? Odkryłem ten wasz niecny AMD'owski spisek. Może mi jeszcze powiecie, ile wam placa za promowanie ich kart? Pewnie dużo, bo tak ich zażarcie bronicie, ze az glowa boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie Radeon płaciłbys 2x za kazda karte..... Nvidia jeb** ludzi jak sie da na kase i tylko to sie dla niej liczy. Premiere przedłuza jak sie tylko da, duzego skoku wydajnosci brak a kasy wołaja z kazdym rokiem podwójnie.... Amd może jest słabszy w grafice ale gdyby nie on to Monopol by Cie zniszczył do 0 dla kasy:)

 

Dobrze, ze Amd jeb** Intela jak sie da na dziurawe jak ser grzałki z glutem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty też piszesz głupoty, NVIDIA nie wspiera już Maxwella? W takim razie czemu im nowsze sterowniki tym wyższa wydajność?

Póki co NVIDIA wspiera Maxwella, Pascala i Turinga, AMD już tylko Polarisa i Vege, wystarczy zobaczyć jak radzi sobie Fury.

Ja tylko powtarzam głupoty po Oktabie, który kiedy jak jeszcze były, zamiast GTX 970, wciskał ludziom do zestawów 1060 3GB, w ten sposób się tłumacząc.

 

A w rzeczywistości tylko w wybranych tytułach są jakieś zyski wydajności na nowszych sterach

https://ithardware.pl/testyirecenzje/czy_nvidia_obniza_wydajnosc_starszych_kart_graficznych_odc_2_maxwell_v2-7927-2.html

 

I dla zasady tekst Liptona o czym pierwotnie mówiłem:

https://techlipton.pl/geforce-z-serii-maxwell-zostalo-przeniesione-przez-nvidie-do-produktow-przestarzalych-legacy/

Więc to addendum z mojej strony jest też jak najbardziej na miejscu, bo rzeczywiscie napisałem wcześniej to trochę źle.

 

@Ebony & Ivory

Jeżeli interesuje Cię Wiedźmin, to wpisz sobie na YT:

Witcher 3 FX 6300 (lub podobny) HD 7850

I w drugim zapytaniu GTX 750 Ti, to zobaczysz nawet na takich filmikach pośrednio różnicę, choć przy Wieśku na korzyść 750 Ti raczej, zwłaszcza w jakimś miejscu CPU.

Za to jak porównasz to 7850 2GB i 650 Ti Boost 1GB, to tu już może nie być tak kolorowo, zwłaszcza na wyższych detalach.

 

Ciekaw jestem jaki masz model 5770, bo ona kręci się słabo, w dodatku tylko wybrane modele mają możliwość regulacji napięcia programowo, czyli bez modów na PCB, by to poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...