Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

natusiaa22

Zawieszający się system

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem po oddaniu laptopa acer extensa 5220 do serwisu gdzie wymienili mi procesor intel celeron 1,7 ghz na intel celeron 2,09ghz komputer włącza się ale system się jakby zawiesza i po załadowaniu pulpitu nic nie da się zrobić komputer można uruchomić na trybie awaryjnym klawiszem f8 i działa bez zawieszania się jaka może być przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po formacie będzie to samo, można próbować zmienić procesor na stary.

Wcześniej można zrobić memtest pamięci, może coś było podmienione.

Jak nic nie pomoże, to wątpię że coś z dyskiem, choć możesz log z HD Tune i health wkleić, ale raczej płyta do wymiany wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi jeszcze powiedział żeby spróbować bios:) zaktualizować ale dodam że nie mam możliwości wsadzenia starego procesora bo mi nie oddali czy można zaaktualizowac bios:) na nowym procesorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi jeszcze powiedział żeby spróbować bigos zaktualizować ale dodam że nie mam możliwości wsadzenia starego procesora bo mi nie oddali czy można zaaktualizowac bigos na nowym procesorze?

Bigos będe aktualizował na święta :E BIOS możesz zaktualizować na obecnym procesorze, na pendrive kopiujesz plik aktualizacyjny, ściągnięty ze strony producenta,(Mój link) wchodzisz do biosu przy starcie komputera (przeważnie ale nie zawsze), klawiszem DELete lub f12 szukasz opcji do aktualizacji BIOSu

 

Edit: Jeśli po aktualizacji BIOS nic się nie zmieni, na twoim miejscu wrócił bym do serwisu i domagał się darmowej naprawy za spieprzoną usługę, jeśli nie dadzą rady, zwrotu za uszkodzony sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...