Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

seba183

Ciche wentyle do obudowy Phanteks P300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję porady odnośnie wentylatorów do obudowy Phanteks P300. Ostatnio wymieniłem standardowy na Sigme pro 120 pwm na tył i na górę obudowy niestety nie doczytałem i w poziomie sigma lubi pohalasować. Na froncie mam AIO Navis Pro 240 wentyle na chłodnicy oczywiście od nich co były w zestawie. Zależy mi najbardziej na niskim hałasie generowanym przez komputer. Zasilacz będzie RM550X czyli polpasywny. Jakie wentyle polecacie? Z tego co wyczytałem najlepszym wyborem będzie SilentWings 3?

 

Przy okazji jakie macie wentylatory w obudowie i na jakie RPM macie ustawione w trybie pulplitu jak i w grach/pod obciążeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepszym wyborem będzie SilentWings 3?

Ale nie najtańszym ;)

SW3 to jedne z najlepszych i najcichszych wentyli.

Możesz też zerknąć na Noctua

 

Z tańszych całkiem niezłe są Fractal Design GP-14

Tu masz np. po taniości z demontażu

https://allegro.pl/wentylatory-fractal-gp-14-140mm-bialy-nowe-ciche-i7734427720.html

 

Przy okazji jakie macie wentylatory w obudowie

Buda Dark Base 700

Z przodu 2x140mm + 120mm na piwnicę, z tyłu 140mm wylotowy. Na lato pewnie sobie sprawię jeszcze 140 mm na górę. Wszystkie Silent Wings 3.

Odnośnie RPM to Ci nie powiem, bo nie sprawdzałem korzystam z kontrolera wbudowanego w obudowę, ale większość obecnie skręcona w dół na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cenę swoją mają :) Ale jakościowo przynajmniej na forach dobrze wypadają. Noctua nie widzi mi się z koloru, średnio będzie pasował. Chyba, ze model NF-P14s chociaż ciekawe jak one się spisują. Ktoś jeszcze coś poleci od siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywalne jeszcze Noiseblocker eLoop

Noctua ma też serię Chromax która jest czarna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromaxy cenowo w sumie podobny przedział jak silentwings 3 ale jakieś podkładki antywibracyjne już też oddzielnie za dodatkową kasę. Jak na razie najbardziej jestem za silentwings 3. Chyba, ze jakieś używki Noctua w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zależy Ci na mega wydajności to GP-14 są dobre, jak dla mnie niesłyszalne, ale mało wydajne. eLoop (wersja PS) jest b. ciche na niskich obrotach i przy tym wydajne, a na wysokich masz tornado, ale już wyraźnie słychać szum powietrza. Nie polecam eLoop na 3 PIN, są wyraźnie głośniejsze od wersji PWM, niewspółmiernie (według mnie, nie mierzyłem żadnymi przyrządami) do wzrostu wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najcichszymi wentylatorami Ever są Be Quiet silent wings 2, trójki są głośniejsze od dwójek w obudowie śmiało można je montować na radiatory oczywiście lepsze SW3. Co do sigmy to ona nawet w pionie jest slyszalna (łożysko) SW3 są głośniejsze od 2 i to jest potwierdzone nie wiem dlaczego każdy poleca do obudowy 3 i zapomniał o 2 :D przepływ powietrza mają taki sam a w obudowie tylko to się liczy. Kiedy jeszcze nie miałem w rękach i w obudowie SW3 , oglądałem ten film posiadajac jedynie 5 sztuk SW2 teraz posiadam także SW3 i faktycznie jest tak jak na filmie

"Na SW3 słychać mimo wszystko pracę łożyska, na SW2 sam szum powietrza łożysko jest zupełnie niesłyszalne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, SW3 na powyżej 50% ma zauważalny dźwięk łożysk. Mam takie 3 w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, SW3 na powyżej 50% ma zauważalny dźwięk łożysk. Mam takie 3 w obudowie.

i tu pojawia się pytanie: dlaczego sławni testerzy np blackwhite po teście SW3 twierdzi że jest on znacznie cichszy od SW2, ba nawet twierdzi że wymienia w obudowie swoje SW2 na 3 :E takie cos to robienie w chu.. ludzi albo po prostu reklama że jak wyższy numerek to musi być jeszcze lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze kwestia różnic w egzemplarzach - wystarczy, że w transporcie któryś dostanie mocne wstrząsy i już łożyska nie będą takie jak w innym egzemplarzu

 

na 3 śmigła SPC z obudowy 2 mam ok, a 1 ma wyraźne terkotanie

 

kupowałem potem 4 bodajże Fractale żeby właśnie te SPC zmienić - 2 były ok, 2 miały zauważalnie inną charakterystykę

 

z 4 sztuk BQ PW2 które teraz mam akurat wszystkie są b podobne - no może 1 jest leciuteńko, ledwo zauważalnie bardziej terkotający, ale to trzeba się wsłuchać

 

miałem 1 sztukę BQ SW3 kupioną do porównania z PW2, i owszem, na wyższych RPM była cichsza, ale nie na tyle by cena to usprawiedliwiała więc zostałem przy PW2, z których jestem b zadowolony, a ciszę mocno cenię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się, tyle że ja potrzebuje 7 sztuk a więc stosunek cena/jakość ma znaczenie, wydajność już mniejsze. ;)

Niestety ale ani Phanteksy które miałem w zestawie, ani też Corsairy które dokupiłem mnie nie satysfakcjonują, są po prostu głośne.

 

I wolałbym jednak nowe bo sprzęt z demontażu może mieć różny przebieg i być w różnym stanie, dodatkowo nie każdy oferuje większą ilość.

i tu pojawia się pytanie: dlaczego sławni testerzy np blackwhite po teście SW3 twierdzi że jest on znacznie cichszy od SW2, ba nawet twierdzi że wymienia w obudowie swoje SW2 na 3 :E takie cos to robienie w chu.. ludzi albo po prostu reklama że jak wyższy numerek to musi być jeszcze lepsze.

Weź przestań, co z niego za tester? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu pojawia się pytanie: dlaczego sławni testerzy np blackwhite

 

I tu sie usmiechnalem :-)

Jezeli chodzi o testy sprzetu to polecam raczej angielsko jezyczne kanaly. Oczywiscie jezeli znajomosc jezyka jest wystarczajaca.

GamersNexus, Hardware Unboxed, jeszcze kilka by sie znalazlo.

 

Co do wentylatorow - Fractale sa OK, mam kilka bo dostalem z R6, ale jednak moim niezmiennym faworytem nadal jest Noctua. W koncu zaczeli robic czarne :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podmianka zasilacza na RM550x i raczej będę celował w silent wings 3 120 na tył i 140 na górę, opcje PWM. Jak będę miał komplet wrócę z opinią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • @kadajoCzy ja wiem? Dla mnie największy minus ogrywania gier na konsoli, to właśnie dynamiczna rozdzielczość. Jak ja tego nienawidzę jak grasz sobie grasz a tu nagle sraczka na ekranie  
    • Nie chce mi się szukać reportaży z ludźmi z zarządu miasta. Wyraźnie podali przyczynę. Podatek od wartości nieruchomości jest procentowy. Przez gwałtowne wzrosty cen mieszkań podatek jest jak sky rocket. Jeśli ktoś mieszka sam, nie ma dobrze płatnej pracy, ma emeryturę czy cokolwiek w ten deseń to ma pozamiatane. Idzie na bruk. A tam dobre towarzystwo z dobrym przykładem wciąga jeszcze głębiej. W nałogi. Czy są tam ludzie z wyboru? Pewnie tak. Ale weź nie gadaj, że te tłumy marzyły o bezdomności.  A jezeli to rzeczywiście bezdomni z wyboru, to macie problem bardzo poważny. Cos w waszym społeczeństwie się zesralo. Siada tam ludziom na mózg. Bo trzeba mieć nieźle nasrane aby za cel życia przyjąć bruk. A tam takich osób jest w opór.  Widziałem, że coś u was dzieje się jeszcze dziwnego ze sklepami. Zamykają się ostatnio masowo? Gdzie znikają sklepiki w NYC ?  Co tam słychać w Fulton Center? SWAT i wojsko z karabinami maszynowymi na bramach sklepu to normalny widok? Ważne jest wytłumaczenie, że problemem centrum handlowego jest za dużo wyjść a nawet metro.  Dom, bezpieczeństwo, jedzenie, zajęcie. Dużo nie trzeba ale w USA coś się kaszani. 
    • Zapewne tak ale filtrowanie textur to jest pierwsze co mi  sie rzuca w oczy zawsze w wersji na PC, jest po prostu ostro co chyba kazdy zapaleniec PC lubi Faktem jest ze przepasci w grafice nie ma.Ale samo granie w prawie 200fps w ta gre jest to po prostu cudowne odczucie.
    • Wina rodzicow ze sie pocili i mogli komus lepszy start zapewnic. 
    • Dobrze i w miare "tanio" https://www.amazon.de/gp/product/B0C2C9693V/?smid=A3JWKAKR8XB7XF&tag=geizhals04-21&ie=UTF8&language=pl_PL&currency=PLN
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...