Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Elektryzujący

Jak przygotować rower do jazdy?

Rekomendowane odpowiedzi

Często gdy jadę rowerem to w tylnym kole coś przyhamowuje. Czy da się tak ustawić rower żeby jak najlżej pedałować. Do dalszych podróży muszę mieć w bagażniku kilka butelek wody i skafander i jedzenie że wszystko waży około 10 kilo. Czy by lepiej zrobić też z przodu bagażnik żeby na połowę ciężar podzielić. Wydaje mi się że w tylko koło za dużo smaru jest napakowane i dlatego trze. Jakie są najbardziej śliskie smary. Kiedyś regulowałem w kole przerzutki i rozkręciłem koło i trochę z niego czarnego smaru wypadło i miałem jakiś inny żółty smar i go trochę tam dałem ale przez rozkręceniem tak samo przyhamowywał. Czy gdy się jeździ w upale można się przegrzać w sensie groźnym dla zdrowia. Gdy się osiągnie temperaturę 42 stopni to można wtedy umrzeć. Z jednej strony mocno przegrzewa słońce i z drugiej trzeba kręcić nogami co też sprzyja przegrzewaniu

 

Czy możliwe jest jeszcze w tym roku pojechanie rowerem do oddalonej miejscowości o 18 kilometrów plus drugie 18 na powrót?

Zawsze gdy jadę rowerem to po 2 kilometrach jestem spocony i czy tak powinno być czy źle się ubieram i wtedy przez skafander przenika lodowaty wiatr i jest bardzo nieprzyjemne uczucie 

Czy to jest dobry pomysł żeby wziąć ze sobą suchą koszule i sweter żeby się przebrać w trasie?

Gdy jest wichura i jak się ma zaplanowaną gdzieś podróż rowerem to lepiej zrezygnować czy można jechać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź:

- czy klocki nie ocierają o tarcze

- ciśnienie w oponach (wbij max dopuszczalne i przejedź się)

- piasty (jeśli się nie znasz, to idź do mechanika)

- czy nie masz centry w kołach

 

Nie ubieraj się za ciepło. Każdy inaczej się poci, więc musisz sam sprawdzić, jak się ubrać na daną temperaturę. Dziś +5*C. Ubrałem bieliznę rowerową z długim rękawem, długie spodnie ocieplane z szelkami, bluzę rowerową, kominiarkę i kask. Zacząłem się pocić już po kilku kilometrach, ale z czasem to przeszło. Jeśli chodzi o wiatr, to są kurtki przeciwwiatrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiadaj człowiekowi, który wygląda na trolla, tym bardziej że dostał bana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...