Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

iziDeV

Streamlabs -> Twitch - spadające klatki na streamie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam taki problem, od pewnego czasu streamuje na Twitchu, używam StreamlabsOBS.

Ogólnie problem jest taki ze na streamie bez znanego mi powodu zacznaja spadac klatki i wideo klatkuje (z bazowych 60 do 12-20) czesto jest to chwilowe.

 

Dziwne o tyle ze streamuje glownie esportowe gierki, i moj cpu oraz gpu nie dochodzi nawet do 80% z odpalonym afterburnerem.

Net też raczej jest stabilny (15mbit upload).

 

PC w sygnaturze 1050ti/i5-6500 4.3ghz

Ustawienia: bitrate 5000, kodek NVENC, 1080p@60fps

Priorytet streamlabs above normal, tryb wysokiej wydajnosci.

 

Gra podczas streamowania nigdy mi nie przycina ani nic, tylko sam stream.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo kodowanie odbywa sie na GPU i jesli nie cisniesz po niej w 100% to karta wyrabia z kodowaniem

Problemem moze byc tez, ze gry jada 100% po CPU i pomimo iz kodowanie odbywa sie na GPU to pewna czesc zasobow aby "przygotowac dane do kodowania" ida po CPU. Mozesz jeszcze pobawic sie z koligacjami itd. ale ogolnie na 4r/4 CPU moze z tym byc slabo.

 

Jakie to gry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani procek, ani karta nie leca nawet na 70% podczas grania w lige legend a nawet tam sa te spadki.

 

<-- przykladowy moment spadku

 

<-- a tu kolejny moment z wlczonym afterburnerem

 

Zawsze to tak wyglada, jest sobie stream 60fps, a nagle spadaja na twitchu klatki na jakis czas do 15-20 i pozniej wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...