Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

januzi

Szpilki obciążenia w "losowych" momentach

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak: co jakiś czas na serwerze pokazuje się większe obciążenie, jak na obrazku post-2692-15453994802446_thumb.jpg

Nie przejmowałbym się, gdyby nie tendencja wzrostowa. Kiedyś było maks 2, teraz potrafi podskoczyć do 5. Część szpilek jest faktycznie losowa (najczęściej boty próbujące wbić do phpmyadmina, wp-admina/dziurawych wtyczek/szablonów, yandex czy inne indeksatory itp.), ale reszta układa się w dość regularny wzór. Ani atop ani skrypt zrzucający zapytania do bazy + listę procesów nie pozwalają określić powodu (sieć zajęta w 1%, dysk 1%, cpu 20%, żadnych procesów w trybie oczekiwania, nic). Slow logi z mysql pokazują najwolniejsze zapytania na poziomie 0.2s, a najgorzej zindeksowane zapytania jadą po 30-40k rekordów.

 

Brakuje mi już pomysłów co jeszcze sprawdzić. Na guglu jeszcze była sugestia, że może to być spowodowane przez file_get_contents idące na zewnątrz, ale nic takiego nie ma w skryptach (jest curl, ale odpalany co 30 minut i działa na tabeli, którą tylko ten jeden skrypt obsługuje, więc nie ma możliwości, żeby spowodowane to było blokowaniem przez mysqla).

 

Edit: Według spreadsheeta szpilki występują co 1h 45m - 1h 50m.

W cronie wyłączyłem potencjalnych sprawców, szpilka (przewidziana na godzinę ~19:10) pojawiła się mimo to.

 

Edit2: Takie coś znalazłem https://github.com/influxdata/telegraf/issues/3465

Czyżby atop, top, /proc/loadavg podawały po prostu nieprawidłową wartość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...