Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marki

Smartwatch z płatnościami zbliżeniowymi - Google Pay/Apple Pay/Garmin Pay

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sobie jako prezent noworoczny kupić smartwatcha. Na ten moment (po za oczywiście wyglądem, ale to już kwestia gustu) jedyne kryterium to możliwość płatności zbliżeniowych.

Czyli w grę wchodzą wszystkie zegarki wspierające Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay.

 

 

Co byście polecili? Budżet w sumie mam nie określony, ale fajnie by było zmieścić się w 1000 zł.

Zależy mi, żeby zegarek był zakupem na te 3-4 lata, więc miło by było mieć możliwość wymienić w nim akumulator (nawet serwisowo, byle za przystępną kwotę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię mały reaserach i niestety prosto nie jest.

Na ten moment mam na tapecie dwa modele:

 

- TicWatch Pro

- GARMIN VivoActive 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Samsungowy Gear S3 też ma możliwość płatności. Cenowo nawet się spina: https://www.x-kom.pl/p/323512-smartwatch-smartband-samsung-gear-s3-sm-r760-frontier.html

 

 

Niestety, wszystkie zegarki Samsunga korzystają z zamkniętego OSa "Tizen" i wspierają tylko płatności Samsung Pay - a one nie działają w Polsce (i wg Samsunga działać nie będą "bo polski rynek płatności jest zbyt zaawansowany technicznie").

 

Więc niestety wszystkie produkty Samsunga odpadają - a szkoda, bo to chyba najlepsze smartwatche - w Polsce niestety mocno ograniczone w funkcjonalnościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei watch 2 ma na pewno platnosci zblizeniowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podepnę się pod temat, stoję przed podobnym dylematem, kwota do ~1200zł i wearOS na pokładzie, który na pewno da większe możliwość niż tizen i cała reszta, IP68.

Ze swojego researchu dodam jeszcze poniższe (interesują mnie tylko z te wearOS):

- LG Watch Sport

- Tic Watch Pro

- Huawei Watch 2

- Moto 360 gen 2

- Fossil seria Q

- MisFit Vapor2

 

 

Generalnie łatwo nie jest, dostępność zegarków jest na tą chwilę ograniczona. Jeśli chodzi o Huawei watch 2 to wielka szkoda, że nie jest to kontynuacja pierwszej wersji GT. Tu wykonanie jest dużo gorsze, design również specjalnie się nie udał, wygląda dość plastikowo, wersja sport wygląda trochę lepiej.

LG Watch Sport prezentuje się świetnie, ma wszystko to co trzeba, ale na- grubość oraz brak możliwości zmiany paska ze względu na znajdującą się tam antenę.

Tic Watch Pro również prezentuje się bardzo dobrze, dodatkowo posiada 2 tarcze dzięki czemu bateria będzie z nami znacznie dłużej, niestety, jeśli dobrze pamiętam odblokowywanie jest uciążliwe.

Moto 360 gen 2, na - czujniki zamontowane na dole koperty, co ucina trochę wyświetlacz

 

Jak narazie tyle udało mi się wynaleźć ale poszukiwania nadal trwają.

@marki Tobie udało się już coś znaleźć?

 

Co do Samsunga to ich zegarki mega mi się podobają, a obrotowa tarcza to mistrzostwo świata. Chciałbym aby zegarek był w miarę możliwość jak najbardziej uniwersalny, mam w domu male IoT sterowane alexa, ale chciałbym mieć również opcję sterowania ze smartwacha, do tego płatności zbliżeniowe itp. Boję się, że Tizen będzie tu ograniczeniem, ilość aplikacji nie powala, wearOS wygląda to dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...