Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

EMIL_R8

Jaki procesor pod RTX 2070?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój obecny procesor to i5 7500. Niestety nie daje rady. Wszystkie nowe tytuły chodzą mi niestabilnie 35-60fps na ultra w rozdzielczosci 1920x1080 60hz. Zmiana grafiki na low robi różnice 20fps+, nadal niestabilnie. Są też zauważalne ścinki podczas grania, które nie obniżają liczby klatek na sekunde.

 

 

GPU: RTX 2070

RAM: 8GB

ZASILACZ: 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny procesor to i5 7500.

 

Maksymalnie do twojej płyty głównej możesz włożyć i7-7700k.

 

Jeśli byś chciał procesor z 8 gen. Intela, musiałbyś zmienić płytę główną, uprzedzając pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to dokładnie ram i jaka szybkość ? Intela teraz nie za bardzo się opłaca kupować. Jak masz szybki ram to dokupić drugi taki sam, i do tego Ryzena 2600 wraz z mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej szczegółowo:

 

MoBo: ASROCK H110M-HDV

RAM: HyperX 8GB DDR4 2400MHz CL15 Fury

Black Series

GPU: GIGABYTE GeForce RTX 2070

WINDFORCE 8G

 

Kupując płytę sugerowałem się socketem A zapomniałem o chipsecie... Mój budżet wynosi 2000zł. Co polecacie? Mogę zmienić deskę i proca. RAM i tak miałem dokupić ale też się nad tym zastanawiam bo pamięć 16gb niedługo nie będzie wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 1700 kupiłem ram procesor i płytę które mam w sygnaturce uznałem to za najlepszy wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram masz w dual channel? Scinki mogą być też przez 8gb ramu, niektóre gry wymagają więcej. No i RTX 2070 to overkill do 1080p 60hz. Żeby wykorzystać moc tej grafiki w 1080p to dobrze by było wziąć 8700 albo 8700k, ale że intele teraz totalnie nie opłacalne to możesz wziąć np ryzena 2600 i też będziesz miał stabilne 60 fpsów w full hd.

 

Duzo ludzi pewnie by poleciło 8600k ale sam widzisz po swoim i5 jak się może skończyć kupowanie mało wątkowych CPU (nie musi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, że Ci ścina w grach przy FHD 60 FPS wink.gif procek leci w turbo 3.8GHz + 4 core dalej RAM 2400Mhz 8GB SS (gdzie u mnie np BF V wbija ponad 8GB) w tej sytuacji grafika została mocno ograniczona i nie może w pełni rozwinąć skrzydeł kwasny.gif

Jedyne sensowne rozwiązanie to wysoko taktowany procek i RAM 3000MHz 16GB w górę smile.gif ażeby zmieścić się w podanym budżecie 2k zeta to pozostaje CPU z drugiej ręki i tak samo pamięci scratchhead.gif co do płyty to najlepiej wziąć nówkę sztukę thumbup.gif

Oczywiście dysk SSD to podstawa i nie podlega dyskusji - w dobrej cenie, można wyrwać 500GB SATA III np Samsung 860 EVO (kupiłem za 330zł)

Dobra płyta Z390 + 8700k +  16GB RAM 3200 CL14, czy 3600 CL15-16 wyjdzie prawie 4k złocisza shocked.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ram jest singlem. Lepiej będzie kupić 2 ósemki w dualu czy jedna kostkę 16? By ewentualnie dokupic później druga taka kość. Ssd i ramy wezmę jako osobny koszt. Wystarczy mi wiedzieć ile kości kupić. A dysk ssd mam wymienić za jeden z dysków czy mogę go dodać jako 3? Aktualnie mam 2 hdd, 1tb i 2tb. Te 2000 zł mogę przeznaczyć na procesor i płytę. Wracając do pierwszej odpowiedzi odnosnie procesora, na moją płytę główną mogę dac max i7 7700k, który wg porównywarki jest lepszy o 25% od mojego i5. Tylko też z drugiej strony nie będę mógł wykorzystać "k" bo mam zbyt słabe chłodzenie na podkręcanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa moduły ram.

SSD na system/pierdoły/gry + bez wymiany HDD.

 

Ps. Ale nie czytałem od początku tematu :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej po taniosci kupić i6 6700 albo 7700 i dołożyć 2 kość ramu, żeby działał w dualu? do 60 fps i tak więcej nie potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Też tak myślę i7 6700 (750zł) https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-i7-6700-sr2l2-4x-3-40-1151-7743834544 i 8gb ddr4 2400 (274zł) https://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/pamieci/pamieci-do-komputerow-pc/hyperx-ddr4-fury-black-8gb-2400-cl15-1?utm_source=ceneo_spo&utm_medium=referral do 60fps pewnie z v-sync no problem, a w kieszeni tysiak.

 

Jeśli koniecznie zmieniać platformę i wykorzystać całą kasę to imho ryzen 7 2700 (1250zł) + 8gb ddr4 (274zł) + płyta b450 do OC ok 500zł i wtedy jest procek na dłużej z zapasem rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy i7-6700 pamięci na płycie H110 będą chodziły max. na 2133MHz.

Już lepiej polować na i7-7700 w dobrej cenie (tak- zdaję sobie sprawę że obecnie ciężko o takie w przypadku procesorów Intela).

All-core 4.0GHz vs 3.7GHz oraz obsługa pamięci 2400MHz vs 2133MHz.

Łącznie daje to prawie +600MHz w stosunku do zestawu z i7-6700, czyli nie mało.

 

Jeśli koniecznie zmieniać platformę i wykorzystać całą kasę to imho ryzen 7 2700 (1250zł) + 8gb ddr4 (274zł) + płyta b450 do OC ok 500zł i wtedy jest procek na dłużej z zapasem rdzeni.

Do gier nie ma sensu dopłacać do R7 2700.

Wystarczy R5 2600 który jest niemal dwukrotnie tańszy, a przy tym niewiele słabszy:

Zaoszczędzone pieniądze lepiej przeznaczyć na lepsze pamięci i płytę, a później na ew. przesiadkę na nadchodzącego Ryzena drugiej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także po analizie waszych odpowiedzi złożyłem sobie to tak:

 

- WD Blue 3D NAND SSD 500GB 2.5"

- AMD RYZEN 5 2600

- Patriot Viper4 Series 2x8GB KIT DDR4 3000Mhz CL16

 

Wyjdzie mi okolo 1500zł za ten zestaw (w czechach). Zawsze byłem przy intelu ale po tym co teraz widzę chyba czas na zmianę.

Zmieszcze się w 2k ze wszystkim w takim razie. Jeśli wg was jest to juz dobra konfiguracja to jaką płytę do tego do 500zł? MSI? Pod uwagę wzialem też wersję x. 200zł więcej nie stanowi dużego problemu. Nie licząc rdzeni i wątków to sięga już do ryzena 7 2700x. Doplacajac do literki mam 0.2-0.3 GHz+ no i lepsze chłodzenie, które nie wiem czy mogę dać jako plus bo pewnie się to wyrównuje przy większym taktowaniu i większym poborze energii. 30W więcej też nie jest przeszkodą przy moim psu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się już nie raz przekonałem że AMD czy to proc czy karta dobre jest tylko w testach. W grach będziesz żałował wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedasz stare sprzety i dorzucisz 2k to kupisz 9600k, plyte i 16gb ramu bez problemu. w takim bf5 7700k bije ryzena 2700x wiec jesli chcesz pakowac sie w amd to musisz byc swiadomy ze to mocno ograniczona platforma do gier. Tym bardziej jesli grasz w FHD.

 

9600k 1200zl

ramy 16gb 3000mhz 700zl

plyta glowna 700zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedasz stare sprzety i dorzucisz 2k to kupisz 9600k, plyte i 16gb ramu bez problemu. w takim bf5 7700k bije ryzena 2700x wiec jesli chcesz pakowac sie w amd to musisz byc swiadomy ze to mocno ograniczona platforma do gier. Tym bardziej jesli grasz w FHD.

 

9600k 1200zl

ramy 16gb 3000mhz 700zl

plyta glowna 700zl

 

Nie, nie jest. To co napisałeś w cenie -800zł i ma dobrą platforme do gier na ryzenie z 12 wątkami (1600/2600(x)) a za 800zł może kupic sobie porządne dyski SSD/Zasilacz etc.

Polecanie Intela z obecnymi cenami jest czystą głupotą albo bycie ślepym fanatykiem jednej marki. Lepiej brać to co się opłaca w danej chwili a Ryzen jest właśnie takim wyborem.

@Autor Ja mam Ryzena +obecnie tymczasowo 1070 i spokojnie sobie gram na monitorze 2560x1080@75 albo TV 4k i jest dobrze z twoją kartą spokojnie będziesz mógł grać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hary76

Sry ale musze.Jak czytam te pierdy i9 i inne pierdoły to mnie dupa zaczyna boleć i oczy krwawią .Sry ale muszę. W dupach się na tym portalu nie którym po przewracało od dobrobytu.Do pentiuma kupiłem w promocyjnej cenie gtx 1070.I jakoś w najnowszych grach nie mam ścinek i mocne gry AAA minimum 40(topowe).Jak kolega ma burdel w systemie nie ma czy ma ssd i ma jedną kostke ddr zamiast duala, to ma to co ma.Ja pierdziele i5-7500 zasłabe.Zapomniałem że teraz bez i9 nie pograsz.Jak ta karta ,plus i5 7500 nie daje rady ,to przyczyny należy szukać gdzie indziej.Pamiec ,dysk ,użytkownik,ustawienia hiper extreme,czy koleś grający na extreme np w total wara i nie mający na zoomie 60FPS.i5 7500 zasłabe co za czasy.Kolego jak masz to za słabe ,z chęcią takie szroty kupuje na użytek własny.Jeśli on ma 7500 za słaby to nie wiem w co ja gram na tym pentiumie.Jak gra jest gówniano zoptymalizowana ala np.total war ,to mu nawet 2x i9 nie pomoże ...

 

Ps.Z tego co za obserwowałem a czego kolega nie ma.Dual chanel ddr i nowe gry mają na czystym systemie być ssd.Do kupić kostke ddr ,bo 8gb na topowe gry to zamało i zobaczyć co się będzie działo. I wtedy jak będą takie cyrki udać się po ta I9 ;):D W ogóle to bym zapytał co to za gry!? ,bo niektóre są tak zarąbiście zrobione,zresztą szkoda strzepić..........Swego czasu pamiętam ptysiów od Atilli którzy tłumaczyli że w total wara grasz spokojnie w 60fpsach na następna generacje kart i procesorów od gry.Kto ma i gra to wie jak to wygląda.A takich bubli jest coraz więcej.Nowa gra = nowy sprzet = i9 =rtx 2080ti ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry ale musze.Jak czytam te pierdy i9 i inne pierdoły to mnie dupa zaczyna boleć i oczy krwawią .Sry ale muszę. W dupach się na tym portalu nie którym po przewracało od dobrobytu.Do pentiuma kupiłem w promocyjnej cenie gtx 1070.I jakoś w najnowszych grach nie mam ścinek i mocne gry AAA minimum 40(topowe).Jak kolega ma burdel w systemie nie ma czy ma ssd i ma jedną kostke ddr zamiast duala, to ma to co ma.Ja pierdziele i5-7500 zasłabe.Zapomniałem że teraz bez i9 nie pograsz.Jak ta karta ,plus i5 7500 nie daje rady ,to przyczyny należy szukać gdzie indziej.Pamiec ,dysk ,użytkownik,ustawienia hiper extreme,czy koleś grający na extreme np w total wara i nie mający na zoomie 60FPS.i5 7500 zasłabe co za czasy.Kolego jak masz to za słabe ,z chęcią takie szroty kupuje na użytek własny.Jeśli on ma 7500 za słaby to nie wiem w co ja gram na tym pentiumie.Jak gra jest gówniano zoptymalizowana ala np.total war ,to mu nawet 2x i9 nie pomoże ...

 

Ps.Z tego co za obserwowałem a czego kolega nie ma.Dual chanel ddr i nowe gry mają na czystym systemie być ssd.Do kupić kostke ddr ,bo 8gb na topowe gry to zamało i zobaczyć co się będzie działo. I wtedy jak będą takie cyrki udać się po ta I9 ;):D W ogóle to bym zapytał co to za gry!? ,bo niektóre są tak zarąbiście zrobione,zresztą szkoda strzepić..........Swego czasu pamiętam ptysiów od Atilli którzy tłumaczyli że w total wara grasz spokojnie w 60fpsach na następna generacje kart i procesorów od gry.Kto ma i gra to wie jak to wygląda.A takich bubli jest coraz więcej.Nowa gra = nowy sprzet = i9 =rtx 2080ti ;)

 

Mam czysto na dysku. Zadnych zbednych procesow w tle. Pc odkurzony, pasta dobra. Wszytko chodzi pięknie oprócz wymagajacych gier. Dysk ssd i ramy 2x8gb3000hz w drodze. To mi nie pomoże za wiele jak procesor chodzi na 100%. Chyba, że nie zrozumiałem ironii w twojej wypowiedzi, bo większość zdań jest pozbawiona sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady. Pozostaje mi tylko wybór procesora.

 

- I7 7700

- R5 2600 + mobo

- Intel 8gen + mobo

 

I7 7700 wydajniejszy w grach niż r5 ale czy karta będzie w pełni wykorzystywała swoją moc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci musisz zmienić, niezależnie czy to będzie i7 czy ryzen to na pamięciach ddr4 2400 cl15 będzie lipa.

 

Ogólnie cała platforma do zmiany, bo za słabe pamięci i płyta też mizerna. Na co zmienić to tylko zależy od budżetu po kosztach to ryzen 1600/2600 + ramy minimum 3200 CL14. Jak więcej masz kasiory i chcesz więcej fps to trzeba dopłacić do intela np. 8700k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić AMD, czekać na Zen2, wymienić na Zen2. Kupowanie Intela obecnie mija się z celem, Intel dopiero w połowie stycznia, bądź w lutym ogranie ceny swoich procków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez ryzena 2600 dobre mobo i ram cl14 bdie, pozniej tylko zmiana proca na nowa generacje i masz super zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optymalym prockiem do RTX 2070 bedzie 8600k/9600k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podyskutuje z wami, bo mam podobny problem.

Specyfikacja: i5 6600, 2x4GB HyperX 2400 podkręcone na 2800, SSD M2 1800/900MB jak dobrze pamiętam i MSI Z270A Pro

Ulep, który z używanych części przeistoczył się w fajną maszynkę dzięki hojności żony (RTX2070OC + Volcano 750 Gold)

A teraz mam większy problem, bo nawet nie kręcąc pamięci nie miałem takich problemów jak autor. Mianowicie taki Dziki Gon nigdy nie spadał poniżej 60 klatek. Gram w FHD na telewizorze. Ogrywałem jeszcze: WRC7, NFS Payback, Black Mesa, Fallout 4 i Skyrim + setki modów na grafikę. Zawsze maksymalne ustawienie i nigdy nie spadło poniżej 60 (mam włączony licznik z GeForce Experience) i zawsze, jeżeli to możliwe włączone ograniczenie na 60 klatek i vsync.

Pomimo, że wszystko działa zastanawiałem się nad 7700k lub zmianą płyty na coś nowszego. Tu mam ten plus, że w moim przypadku 7700k będę mógł jeszcze podkręcić.

Może autor powinien zacząć przede wszystkim od SSD na system i gry. I może zasilacz? Ja miałem wcześniej używanego OCZ 550 i miałem pewne obawy dlatego żona kupiła mi stabilniejszy:)

Dodam, że ze względu na brak miejsca w salonie, wszystko mam upchane w SilentiumPC Brutus M10:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może autor wymienić jakie gry uruchamiał?

Z ciekawości wyłączyłem vsync i ograniczenie klatek w Wiedźminie i wyszło tak:

-Rynek w deszczu 75-85 klatek, a minimalne jakie zauważyłem to 69 klatek

-Okolice Drzewa Wisielców 110-120 klatek i wszystko w ostrym deszczu

Do tego mam wgrane lepsze tekstury i parę innych modów na grafikę itp.

Da się podkręcić ram na ASROCK H110M-HDV?

Różnica między naszymi komputerami to:

1. Single vs Dual Chanel 2x4 GB HyperX 2400

2. HDD vs SSD, a dokładnie Adata XPG Gammix S11 240GB PCIe x4 NVMe 3000/1300MB wcześniej źle pamiętałem:)

3. PSU 550W vs 750W Może to mieć znaczenie? Te 550 to niby minimalne do RTX 2070

4. i5 7500 3.4GHz vs i5 6600 (bez K) 3.3GHz

Mam słabszy procesor, a nie mam żadnych problemów z wydajnością. Logiczne jest, że zmiana procesora na 7700k czy 8/9 generację dała by jeszcze większego kopa ale jednak te 60 w FHD jest.

Ja bym dokupił kość pamięci, SSD 480-512GB na system i gry i zasilacz 650 Gold i 1200zł zostaje w kieszeni:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...