Forum PCLab.pl: Monitor do gier za 1500zł +/- - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Monitor do gier za 1500zł +/-

#1 Użytkownik jest niedostępny   dpetrecki 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 25 Grudzień 2018 - 21:31

Cześć, potrzebuje pomocy w dobrze monitora do gier za 1500zł +/-. Obecnie korzystam z LG 24MP59G ale odczuwam wrażenie że mocno ogranicza on mój sprzęt a do tego obecny w nim free-sync i 1ms mode w żaden sposób nie pozbywają się tearingu.
Karta którą posiadam do Gefroce GTX 1060 6GB dlatego przyjemnie by było gdyby monitor który byście mi polecili miał w sobie g-synca aby ładnie współgrał z ową kartą.
Dużo gram w fps-y ale i też inne gatunki więc 144hz myślę że jest absolutnie konieczne ale oczywiście wyższe hz też mile widziane.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

#2 Użytkownik jest niedostępny   dpetrecki 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 27 Grudzień 2018 - 19:10

Jest w stanie ktoś pomóc? Dodam jeszcze że na jakiś ogromnych calach mi nie zależy. Może być podobny do mojego, ewentualnie trochę mniejszy lub większy.

Ten post był edytowany przez dpetrecki dnia: 27 Grudzień 2018 - 19:12

#3 Użytkownik jest niedostępny   Raidenorius 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 29 Grudzień 2018 - 09:48

Nikt nie lubi wyręczać google (wystarczy wyfiltrować w dowolnym sklepie monitory z g-sync, a potem o nich poczytać), a tym bardziej reklamować jakieś marki.
Przy twoich filtrach jest tylko... Acer XB241Hbmipr, a w pewnym sklepie akurat na promocji.
Lepszy pewnie byłby Dell S2417DG, ale to już wyższa rozdziałka i twoja karta mogła by mieć kłopoty.

#4 Użytkownik jest niedostępny   dpetrecki 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 29 Grudzień 2018 - 13:29

Dzięki za pomoc chyba się skuszę na tego Dell S2417DG a raczej na pewno. Przepraszam za niekorzystanie z google ale jestem dość zielony jeśli chodzi o monitory a o wysokich częstotliwościach odświeżania i g-syncu przeczytałem dość niedawno temu więc wolałem skorzystać z opini jakiegoś zawodowca niż na własnych umiejętnościach googlowania :D. Dzięki raz jeszcze serdecznie za pomoc w dobrze a jeśli za klika dni, jak ów monitor już kupię a temat nie będzie jeszcze zamknięty, dam znać jak się spisuję i polecę go innym. Pozdrawiam

#5 Użytkownik jest niedostępny   Krisol 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Grudzień 2018 - 16:01

Za 1700 zł jest 27" 144 Hz IPS, tyle że bez G-Sync. https://www.x-kom.pl...rny-gaming.html

Ten post był edytowany przez Krisol dnia: 29 Grudzień 2018 - 16:03

#6 Użytkownik jest niedostępny   Raidenorius 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 29 Grudzień 2018 - 22:48

Jesteś pewny, że 1440p + 165hz to dobry pomysł przy twojej karcie?
Nie wiem, w co grasz, ale to dość wymagające połączenie.

#7 Użytkownik jest niedostępny   HiCZoK 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 29 Grudzień 2018 - 22:57

Ten nowy ASUS VG279Q ciekawy. Nie ma jeszcze żadnych recenzji i nie wiadomo jak się spisuje ips 1080p 144hz

#8 Użytkownik jest niedostępny   dpetrecki 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 30 Grudzień 2018 - 00:39

Jeśli chodzi o gry to gram w różne tytuły dla przykładu nowy Far Cry 5 z tego roku na moim sprzęcie chodzi w stałych 75 na max ustawieniach w full hd tak samo zresztą wiedźmin 3 czy GTA 5 więc raczej lekkie zwiększenie rozdziałki chyba aż tak drastycznie nie wpłynie na gry? nowości boję się próbować wolę sprawdzone modele z dobrą opinią (zbieranie pieniędzy na ten monitor trochę mi zajęło i raczej wolał bym uniknąć niezadowolenia) a jeśli chodzi o ten monitor bez g-synca, to tyle się dobrego o tym naczytałem jak podobno bardzo ładnie współgra z kartami nvidi zwłaszcza tymi powyżej 1000pln że chciałbym to sam wypróbować. Dodam jeszcze że jestem też dużym fanem lekko starszych gierek i granie w nie na takiej dużej ale prawdziwej rozdzielczości (nie żadne skalowanie 4k jak w moim obecnym monitorze a raczej karci graficznej) wydaję się naprawdę przyjemne.

Ten post był edytowany przez dpetrecki dnia: 30 Grudzień 2018 - 00:42

#9 Użytkownik jest niedostępny   HiCZoK 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 30 Grudzień 2018 - 01:18

1440p jest o 1.78 bardziej wymagające niż 1080p (różnica ilości pikseli).
1920x1080=2,073,600 pixels
2560x1440=3,686,400 pixels
W praktyce fps spada o 30-50%. Aczkolwiek nic Cię nie powstrzymuje aby w wymagających grach obniżyć detale albo grac w 1080p.
Mówię tutaj trochę wewnętrznym rozsądkiem ale sam mam ten kłopot :P Trudno mi się zdecydować ASUS vg279q czy Acer vg270up. Monitory praktycznie identyczne, Asus 100zł tańszy i 1080p. Przez chwile nawet rozważałem głupie 4k... Aktualnie myślę, że 27 cali, IPS i 144hz to filtry. Ale jaka rozdzielczość i model nie wiem

Ten post był edytowany przez HiCZoK dnia: 30 Grudzień 2018 - 01:21

#10 Użytkownik jest niedostępny   dpetrecki 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 03 Styczeń 2019 - 16:38

Witam, mam do was jeszcze jedno pytanie. Posiadam kable HDMI HQCABLE AURUM 18 oraz unitek displayport 2m. Który z nich podłączyć do monitora aby w pełni obsługiwał 144hz i 1440p roździelczość? Czy może żaden z nich nie jest dobry i będę musiał dokupić inny i jeśli tak to jaki? Chodzi mi o najlepszy kabel pod ten Dell S2417DG.

Ten post był edytowany przez dpetrecki dnia: 03 Styczeń 2019 - 16:40

#11 Użytkownik jest niedostępny   Raidenorius 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 03 Styczeń 2019 - 23:49

W przypadku kabla, to żaden z tych kabli nie będzie ograniczeniem.
Każdy kable HDMI o standardzie High-speed da radę przesłać dostateczną ilość danych, natomiast ograniczeniem może być złącze (czyli karta lub monitor). Dopiero HDMI 2.0 da radę 1440p i 144hz, i o ile twoja karta posiada HDMI 2.0, to monitor już tylko HDMI 1.4

Zostaje więc DP. W teorii każdy kable sobie poradzi (karta i monitor mają odpowiednie złącza), jednak w praktyce tu ma nieco większe znaczenie jakość. I ważne, by kabel miał odłączony 20 pin.

#12 Użytkownik jest niedostępny   kater 

• kosmiczna karawana
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Styczeń 2019 - 23:51

Jeśli jeszcze nie kupiłeś tego S2417DG to lepiej przemyśl sprawę - ten model słynie z okropnego bandingu. Tak to wygląda:

Dodaj obrazek

#13 Użytkownik jest niedostępny   dpetrecki 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 11 Styczeń 2019 - 22:20

Złożyłem zamówienie na monitor i prawdopodobnie dojdzie on we wtorek i wtedy postaram się zdać pełną recenzję.
Co do kolegi powyżej oraz color bandingu, to post ten trochę mnie zaniepokoił dlatego poczytałem o tym dość dużo, popytałem trochę osób który ów monitor kupiły a nawet miałem okazje pogadać z działem od Dell na ich stronie gdzie planowałem monitor kupić i dowiedziałem się że problem ten występował głownie w starszych modelach w pierwszych miesiącach od produkcji i obecne modele przy odpowiedniej regulacji kontrastu w ustawieniach (monitora oraz karty graficznej) praktycznie w 100% niweluje efekt bandingu. Do tego jeśli komuś zdarzy się dostać starszy model z widocznym bandingiem Dell bez problemu wymieni go na nowy.

#14 Użytkownik jest niedostępny   kater 

• kosmiczna karawana
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Styczeń 2019 - 00:42

Ja miałem go (przez 1 dzień, bo zaraz odesłałem jak zobaczyłem jak to w realu wygląda - myślałem że jest w sumie zepsuty) w najnowszej rewizji, A05, produkcja sierpień 2018. Ten większy model, S2716DG, ma już rewizję A09 i tam chyba faktycznie udało się sporo poprawić bo mniej ludzi na niego narzeka. Ale ten 24" to kaszanka aż wstyd. I kosztuje 1800 zł. Najlepiej oczywiście sam sprawdź i jak Tobie to nie będzie przeszkadzać to spoko, bo w końcu tylko to się liczy żeby użytkownikowi pasowało. Ale pamiętaj, że 15.01 wyjdą nowe sterowniki do Nvidii dzięki którym będzie można odpalić adaptive sync (czyli po prostu FreeSync) na monitorach bez G-Sync ale z FreeSync.

Strona 1 z 1