Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wertyh

Problem z microsoftem visual C++ 2017

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z instalacją microsoft visual C++ 2017 Redistributable, jest on potrzebny do działnia OBS. Gdy próbują go zainstalować wyskakuje mi nieokreślony błąd - 0x80240017. Dodam, że kilka godzin wcześniej normalnie udało się to zainstalować, lecz zrobiłem formata laptopa, a teraz wyskakuje ten bląd.

 

 

edit; C++ został już zainstalowany, ale OBS go nie wykrywa i przekierowuj na stronę do pobrania.

edit; myślicie ze problem może być przez uszkodzone pozycje rejestru?

post-603895-1546165134959_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaktualizuj system.

Zrobiłem aktualizację i normalnie udało się zainstalować, ale po próbuje intalacji OBS dalej wyskakuje komunikat, o braku instalacji visual C++ :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego konkretnego c++ czy innego bo kilka ich jest w tym 32 i 64 bit...ja mam 18 zainstalowanych prze lata :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System masz 64-bit?...spróbuj też c++ 32 bit zainstalować i koniecznie uruchomić kompa ponownie nawet jak nie podaje takiej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System masz 64-bit?...spróbuj też c++ 32 bit zainstalować i koniecznie uruchomić kompa ponownie nawet jak nie podaje takiej informacji.

Chodzi o to, ze wczesniej normalnie pobrałem obs, zainstalowałem visual C++ ze strony na którą przekierowuje mnie OBS i normalnie śmigało. Ale problem pojawił się po odświeżeniu laptopa z opcji aktualizacja i odzyskiwanie. Po tej czynności już nie mogę zainstalować obs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli obs-a nie możesz zainstalować a nie c++?Zainstaluj najpierw c++ oba a później z oficjalnej strony pobierz obs-a i instaluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli obs-a nie możesz zainstalować a nie c++?Zainstaluj najpierw c++ a później z oficjalnej strony pobierz obs-a

Wcześniej nie mogłem zainstalować visala, ale pomogło uruchomienie ponownie z aktualizacją. Visual został już zainstalowany, teraz po próbuje instalacji OBS wyskakuje komunikat o braku instalacji tego wlasnie visuala. Spróbuję na nowo pobrać OBS.

 

Czyli obs-a nie możesz zainstalować a nie c++?Zainstaluj najpierw c++ oba a później z oficjalnej strony pobierz obs-a i instaluj.

/

a może trzeba pobrać Universal C Runtime?

https://obsproject.com/visual-studio-2017-runtimes-64-bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie wersje 32 i 64 zainstalowałeś?...oczywiście możesz spróbować...kolejność instalacji trzeba zachować...c++,uruchomienie ponowne i obs...tym przywracaniem czy nie wiem co tam robiłes namieszałeś pewnie z programem,trzeba by użyć uninstallera do jego odinstalowania i pozostałości a później ccleanera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie wersje 32 i 64 zainstalowałeś?...oczywiście możesz spróbować...kolejność instalacji trzeba zachować...c++,uruchomienie ponowne i obs

Wcześniej działało na jednej wersji, mówisz zeby spróbować 32 pobrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...cuda się zdarzają...ja nie wiem po co u mnie są wersje 32 bit zainstalowane jak używam 64 bit systemu,widocznie potrzebne czemuś :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...cuda się zdarzają...ja nie wiem po co u mnie są wersje 32 bit zainstalowane jak używam 64 bit systemu,widocznie potrzebne czemuś :lol2:

spróbuję też starszą wersję pobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń wszystkie Visual C++ i spróbuj ponownie wgrać na nowo.

Jak nic nie da, to możesz spróbować sprawdzić rejestr/pliki systemowe za pomocą komendy /sfc scannow (okno cmd tryb admina)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń wszystkie Visual C++ i spróbuj ponownie wgrać na nowo.

Jak nic nie da, to możesz spróbować sprawdzić rejestr/pliki systemowe za pomocą komendy /sfc scannow (okno cmd tryb admina)...

W jakim celu sprawdzić rejestr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń wszystkie Visual C++ i spróbuj ponownie wgrać na nowo.

Jak nic nie da, to możesz spróbować sprawdzić rejestr/pliki systemowe za pomocą komendy /sfc scannow (okno cmd tryb admina)...

Avg wykrył 89 uszkodzonych pozycji rejestu, czy to moze mic jakis powiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...