Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość etet100

zimna (przynajmniej w idle) karta zamiast GTX 950?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość etet100

Witam. Chciałbym zmienić GTX 950 na coś szybszego a zarazem równie chłodnego (w idle) i w miarę cichego

przy obciążeniu. Gram mało, ale kiedy już coś włączę to chciałbym żeby działało płynnie. A ten 950 na

przykład na Rise Of The Tomb Raider już miał miejscami troszkę ciężko. Natomiast kiedy nie gram (czyli

prawie zawsze) to karta ma być zimna i praktycznie niesłyszalna). Czy to jest możliwe np za max 1000 zł ?

 

Mój sprzęt to :

 

i7 4770

8GB DDR3

Samsung EVO 970 500MB

Jakiś BeQuiet 350W.

 

Kto mi coś doradzi? Z góry dziękuje.

 

PS. Ten 950 z 2GB, kupiony od jednego z szacownych forumowiczów, będzie pewnie na sprzedaż za

jakieś 300 zł. Wydaje mi się, że jest jeszcze na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz bardzo cicho to poszukaj MSI gaming 1060 6gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość etet100

No ale za 1000 to chyba używane. A troszkę się ich boję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma gwarancję w "normalnym sklepie"to nie ma się czego bać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość etet100

Jeżeli ma tej gwarancji minimum rok to może. Chociaż i tak wolałbym coś bardziej pewnego niż coś podejrzanego, nawet jeśli z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz bardzo cicho i dużo nie grasz to polecam kartę z mojej sygnaturki ,cisza kompletna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość etet100

Tylko ona jakoś niesamowicie szybsza od mojej nie jest. Przynajmniej wg jakiejś internetowej porównywarki. Ja może i nie gram dużo ale jak już gram to nie chcę się denerwować. A nic mnie tak nie denerwuje jak FPS na poziomie 15. Teraz nawet myślę żeby pójść nawet w sporo droższe 1080 bo wersja MSI Gaming X ma opinie cichej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość etet100

A ile? 600? 800? Moim zdaniem prawdziwe 350 powinno wystarczyć. W tej chwili na pewno mam duży zapas. Chociaż bardziej mnie martwi, że dużo energii to dużo chłodzenia. Poza tym podają max zużycie ale nie podają jak to wygląda przy braku obciążenia. Albo ja po prostu nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile? 600? 800? Moim zdaniem prawdziwe 350 powinno wystarczyć. W tej chwili na pewno mam duży zapas. Chociaż bardziej mnie martwi, że dużo energii to dużo chłodzenia. Poza tym podają max zużycie ale nie podają jak to wygląda przy braku obciążenia. Albo ja po prostu nie widzę.

 

:E :E :E

 

1080 - 150-180W a wersje podkrecone - wiecej. Zapomnij o OC, bedziesz musial zapewne pobawic sie w UV

4770 - 80W

 

Zalozmy, ze w trakcie gry - niech z samych dwoch komponentow poleci 220-250W. A gdzie reszta ? Plyta, dyski, naped ? Ponadto praca zasilacza na jego granicach mozliwosci dobrze wróży dla niego ;)

Juz nie wspomne o tym, ze linia 12V pewnie slaba a i samego wtyku PCIe moze nie miec. Wtedy zabawa z przejsciowkami

 

Robisz podstawowy blad. Masz komputer (niewazne czy stary, czy nowy), i kupujesz "jakiś" zasilacz (gdzie to jest najwazniejszy komponent w komputerze

 

A pozniej "Help, pomocy - gralem, wylaczyl sie komputer, zasmierdzialo, wymienilem zasilacz, czarny ekran ..." :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile? 600? 800? Moim zdaniem prawdziwe 350 powinno wystarczyć. W tej chwili na pewno mam duży zapas. Chociaż bardziej mnie martwi, że dużo energii to dużo chłodzenia. Poza tym podają max zużycie ale nie podają jak to wygląda przy braku obciążenia. Albo ja po prostu nie widzę.

Nie żartuj sobie, ze 1080 będzie prawidłowo działać na zasilaczu 350w :) bez 500w nawet nie warto ryzykować, a producenci zalecają min 550w i to dobrych firm, czyli ja bym brał 600w. Przecież jak zestaw nie będzie tyle potrzebował to nie będzie tyle pobierał. Jak się martwisz hałasem w pulpicie to kup kartę z trybem pasywnym. Jak przeciążysz zasilacz to wnajlepszym przypadku padnie tylko on, ewentualnie zabierze ze sobą plyte główna, GPU lub inne elementy twojego kompa. Ryzyko jest tylko twoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie, ale praktycznie bez zapasu mocy.

 

W IDLE praktycznie każda karta pomijająć najtańsze wersje jest bardzo cicha lub bezgłośna. Np Radeony 570/580/590 też choć nie uchodzą za turbo oszczędne karty w stresie. Patrz byle miała tryb półpasywny. W stresie to już różnie, gorsze wersje też się trafiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile? 600? 800? Moim zdaniem prawdziwe 350 powinno wystarczyć. W tej chwili na pewno mam duży zapas. Chociaż bardziej mnie martwi, że dużo energii to dużo chłodzenia. Poza tym podają max zużycie ale nie podają jak to wygląda przy braku obciążenia. Albo ja po prostu nie widzę.

No bez jaj...zdajesz sobie z max.obciążenia PSU a co za tym idzie z hałasem? :E

 

No tak mówi to osoba co na sygnie zestaw który nie pobiera nawet 300W a ma PSU 650W ale za to mam ciszę bo wentylator w zasilaczu odpala się od 300W czy jakoś tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość etet100

Wydawało mi się, że "jakiś" a "jakiś BeQuiet" to jednak różnica. Max moc linii +12V = 324W. Złącze PCI-E 8-pin (6+2). Innych faktycznie

nie ma. Ostatni raz coś podkręcałem 15 lat temu więc akurat to mnie zupełnie nie martwi.

 

No bez jaj...zdajesz sobie z max.obciążenia PSU a co za tym idzie z hałasem? :E

 

Trzeba będzie to kupię inny zasilacz. Na razie uważam, że mam wystarczający. Nie wiem tylko

czy w ogóle myśleć o czymś szybszym niż 1060. Z drugiej strony nie chce znowu kupić

jakiejś karty tak na styk a za kilka miesięcy szukać kolejny raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że "jakiś" a "jakiś BeQuiet" to jednak różnica. Max moc linii +12V = 324W. Złącze PCI-E 8-pin (6+2). Innych faktycznie

nie ma. Ostatni raz coś podkręcałem 15 lat temu więc akurat to mnie zupełnie nie martwi.

 

 

 

Trzeba będzie to kupię inny zasilacz. Na razie uważam, że mam wystarczający. Nie wiem tylko

czy w ogóle myśleć o czymś szybszym niż 1060. Z drugiej strony nie chce znowu kupić

jakiejś karty tak na styk a za kilka miesięcy szukać kolejny raz.

Do jakich gier i w jakich ustawieniach potrzebujesz karty?

Konkretnie tytuły, rozdzielczość monitora, ustawienia graficzne jakie preferujesz i ilość fps w jakich lubisz grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Trzeba będzie to kupię inny zasilacz. Na razie uważam, że mam wystarczający. Nie wiem tylko

czy w ogóle myśleć o czymś szybszym niż 1060. Z drugiej strony nie chce znowu kupić

jakiejś karty tak na styk a za kilka miesięcy szukać kolejny raz.

Zrobisz jak uważasz ale nie ma co oszczędzać na PSU

 

Od 260W startuje wentyl w moim PSU...nigdy go nie słyszałem

 

3a5aacf937051b3840b8b4dcdba33854_orig.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość etet100

Do jakich gier i w jakich ustawieniach potrzebujesz karty?

Konkretnie tytuły, rozdzielczość monitora, ustawienia graficzne jakie preferujesz i ilość fps w jakich lubisz grać.

 

FPS w jakich lubie grać? Lubie w takich żeby było płynnie. Max pewnie 60 bo i tak monitor więcej nie pokaże.

Rozdzielczość 1920x1050. Nie nastawiam się na żadną konkretną grę bo często sobie coś wybieram praktycznie

losowo. Jedyne co znam i zamierzam sprawdzić (jeśli promocja na steamie mi nie ucieknie) to najnowszy

Tomb Raider. I tyle. Poza tym dosyć szybka karta potrzebna jest w Autodesk Fusion 360. Ale nie wiem czy szybsza

niż 950 coś mi da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy tomb raider ma bardzo duże wymagania 1060 nie utrzyma Ci stałych 60fps. Wiec jak chcesz mieć konkretnie to GTX 1080 plus firmowy zasilacz 600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość etet100

A ja myślałem że na tym 950 też może jakoś dam rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy tomb raider ma bardzo duże wymagania 1060 nie utrzyma Ci stałych 60fps. Wiec jak chcesz mieć konkretnie to GTX 1080 plus firmowy zasilacz 600W

Odrazu 1080TI albo 2080TI i to w SLI...

Autorze 1060/70/Ti

wszystkie spoko jeśli nie zależy ci na ultra kwestia ile chcesz wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na ustawieniach wysokich mam dropy do 48fps na ultra do 44fps spada

 

1080 polecam jestem głupi Ty polecasz 1070ti i jesteś spoko a między tymi karami jest 10% różnicy wydajności :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął 1070 z koparki za 1k. I jakby się okazało że trzeba to zasilacz wymienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zasilacza do 1080 - to ile ma odpowiednią liczbę wtyczek PCI-E, to 350W spokojnie starczy. Bo razem z 6700K @ 4,7 i z podkręconą kartą, pobór w Wieśku 3 wygląda jak niżej. A ponieważ to pobór na ścianie, to trzeba odliczyć jakieś 8% i mamy faktyczne obciążenie zasilacza.

 

power_load_oc.png

 

 

Jak nie ma OC, to pobór zestawy spada o 30-50W, zależnie od scenariusza itd.

 

Dyski, wentylatory i RAM biorą łącznie tak mało, że w ogóle nie ma co sobie nimi głowy zawracać.

 

Więc jak OP chce, to spoko może sobie i 1080 odpalić (o ile kabli starczy, bo jak trzeba przelotki robić to lepiej faktycznie nowa zasiłka jest znacznie lepszym rozwiązaniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OP ma niekręcalnego 4770. Więc spokojnie można z 30W tylko dlatego odliczyć. Przy obciążeniach rzędu 250W-300W to coolerek na CPU i VGA i tak i tak hałasują. Poza tym to, czy wyje bardziej zależy od modelu, a nie mocy. Są silne zasilacze, które przy 100W już hałasują, i są małe / średnie, które mają wentylatory z max RPM na poziomie 1200-1400 RPM i nawet jak do tego poziomu dojdą, to wyciem tego nazwać raczej nie należy.

 

Żeby było jasne - ja piszę, że na takim zasilaczu spokojnie można używać kart typu 1070 / 1070Ti / 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...