Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość etet100

zimna (przynajmniej w idle) karta zamiast GTX 950?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie w nowyszych komentarzach nie ma już infa o głośności, są z w tych z 2016 roku. Poza tym można zawsze zrobić uv i ustawić krzywa wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość etet100

Opcja z "zawsze można ustawić" raczej odpada. Potrzebuje czegoś co po prostu będzie ciche (na ile się da), bez żadnych specjalnych zabiegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz zapłacić sporo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość etet100

To za ile można by tą kartę kupić? Bo tak w sumie to ona jest coraz bliżej tego zaproponowanego tysiąca.

 

I w jakim sklepie ta gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość etet100

Rozmawiałem z gościem od "Karta graficzna EVGA GTX 1070 SC 2 lata gwarancji" za 1300 zł. Gość nie krył, że karta chodziła w koparce a sprzedaje bo przestało się to opłacać. Mi akurat ta karta dosyć pasuje bo blisko zarówno do niego jak i do sklepu gdzie była kupiona.

 

Czy naprawdę jest się czego bać jeśli karta ma tyle gwarancji?

 

Cena jest dla mnie w miarę akceptowalna. Nie chce mi się polować miesiącami na

coś troszkę tańszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o konsolowych ustawieniach graficznych, to 1060 wystarczy i jeszcze przez jakiś czas będzie spokojnie wystarczyć do 60 fps w 1080p

 

Natomiast jeśli zależy Ci na ciszy, to rzeczywiście zasilacz do wymiany. Dać radę da, ale będzie chodził na najwyższych obrotach. Akurat sekcja zasilania to ta w komputerze, gdzie wskazane jest posiadanie dużego zapasu, choćby tylko dla kultury pracy i komfortu psychicznego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W tej cenie widziałem nie raz wersje amp edition, która kulturą pracy bije te mikrusy na łeb. Ciężko je potem będzie sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie widziałem nie raz wersje amp edition, która kulturą pracy bije te mikrusy na łeb. Ciężko je potem będzie sprzedać.

Czytałem że głośne

 

Prawda to?

 

Zadowolony może i z 1070 jesteś, ale wierz mi, że przy monitorze 1920x1080 60hz z 1060 zadowolony byś był dokładnie tak samo.

 

Musiał Byś mieć monitor co najmniej fhd 144hz, lub 2560x1440, żeby w większości gier poczuć jakąkolwiek różnicę.

 

Innymi słowy Twój obecny monitor nie wykorzystuje w pełni potencjału generowania przez 1070 fps w grach.

 

Sprawdź też temperaturę karty przy obciążeniu(w grach), bo moim zdaniem Masz trochę za małą obudowę pod takie GPU.

 

Reszta Twojej sygnaturki ok jak dla mnie. :)

 

Tyle że to temat z przez 2,5 roku

 

http://forum.pclab.pl/topic/1160602-Granie-w-FHD-gtx-1060-vs-1070-cenawydajnosc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 1300 trochę dużo za 1070 z koparki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego co naprawiali...

O ile naprawiali. Kiedyś im wysłałem zapytanie odnośnie innej karty graficznej: https://allegro.pl/outlet-karta-graficzna-msi-gtx1070-aero-itx-oc-8gb-i7444946531.html, to odpisali że sprzęt został wysłany do autoryzowanego serwisu producenta, który nie stwierdził żadnych usterek, jest w pełni zgodny ze specyfikacją, a co za tym idzie, naprawa nie została dokonana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość etet100

Jak dla mnie 1300 trochę dużo za 1070 z koparki.

 

Nawet jeśli to karta z tych troszkę lepszych (albo po prostu droższych) i mająca niecały rok? To

lepiej kupić najtańszą jaką jest byle nowa?

 

Jak dla mnie 1300 trochę dużo za 1070 z koparki.

 

Nawet jeśli to karta z tych troszkę lepszych (albo po prostu droższych) i mająca niecały rok? To

lepiej kupić najtańszą jaką jest byle nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że głośne

 

Prawda to?

 

Moim zdaniem nie. Mam ustawiony UV na 0,96V i wentylatory na 47% od temperatury 50st. Minimalny pomruk jest słyszalny przy wyłączonych głośnikach. W typowym użytkowaniu jest OK. Przy tych kartach bardziej bym się martwił czy nie trafi się sztuka z piszczącymi cewkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli to karta z tych troszkę lepszych (albo po prostu droższych) i mająca niecały rok? To

lepiej kupić najtańszą jaką jest byle nowa?

 

 

 

Nawet jeśli to karta z tych troszkę lepszych (albo po prostu droższych) i mająca niecały rok? To

lepiej kupić najtańszą jaką jest byle nowa?

Moim zdaniem nowa i ustawienia uv oraz krzywej wentylatorów. Najważniejsze żeby karta w spoczynku była pasywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mowa o 1070

 

Na pewno lepsza będzie wersja Amp niż mikrus choćby dla samej szansy odsprzedaży w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...