Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc nie byłem pewien gdzie to wrzucić stąd finalnie zakładam temat w najmniej restrykcyjnym dziale. Często w porównaniach serwisów streamingowych widzę zarzut w postaci braku dźwięku przestrzennego w HBO Go, jest tylko Stereo 2.0 i osobiście też nie jestem w stanie z aplikacji Samsunga i zestawu Ssmsunga 5.1.4 HW-K950 uzyskać DD 5.1, wszystko idzie płasko na 2 kanały. Oczywiście zarówno Amazon jak i Netflix bez problemu DD+ 5.1 mi odtwarzają. Zero kombinacji dziwnych.

 

Równie często jednak widzę wpisy o tym, że x osoba gada głupoty i jak najbardziej jest DD 5.1 na materiałach HBO Go. Nie wiem czy ludzie tak trollują czy faktycznie wina leży po stronie mojego zestawu oraz u innych osób, które również nie są w stanie 5.1 na HBO Go uzyskać.

 

Przykładowo:

Osoba A: Mają już na HBO Go dźwięk 5.1?

Ja: Nie. :(

Osoba B: Bzdura. Jest DD 5.1

 

Na HDTV też jakiś stary wątek wisi 'HBO GO dźwięk 5.1' i wpisy są całkowicie różne. Jeden pisze, że HBO Go nie nadaje 5.1, inny pisze, że nadają, trzeci pisze, że polski lektor jest w 2.0, a ang wersja w 5.1 (odtwarzam oryginalną ścieżkę), czwarty pisze, że wybrane materiały są w 5.1. No jakaś parodia, każdy co innego wypisuje. Po czym przychodzi kolejna osoba wyzwać wszystkich od kretynów i lamerów bo jak najbardziej jest 5.1 na wszystkim z HBO Go. O_o

 

Widzę, że w tematach z serialami fraza z HBO Go często się przewija więc mam nadzieję, że tutaj ma ktoś faktycznie z tym doświadczenia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Hbo Go od dawna ma burdel jeśli chodzi o sprawy techniczne. Ja na szczęście mam tylko soundbar 2.1 więc nie mam problemów. Ale w drugim pokoju też nie mogę zlokalizować i ustawić hbo go większą ilosć głośników. Może to jest coś związanego z ustawieniami w TV lub urządzeniu gdzie się podlącza zewnętrzne głośniki 5.1.

 

Na netflixie czy Amazon nie ma problemów - wszędzie smiga 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączę coś na HBO Go to jak najbardziej mogę ustawić Dolby Digital, tylko to leci u mnie 2.0 DD nie wykorzystując nawet głośnika centralnego, o surround nie mówiąc.

 

Wydaje mi się, że po prostu jest Stereo, a ludzie trollują albo mają sztuczny surround (u siebie też mogę ustawić 'Movie' który w przypadku sygnału 2.0 zamienia go w 5.1 albo 'Surround' gdzie przechodzi to w 5.1.4), no ale to nie ma nic wspólnego z dźwiękiem 5.1 idącym faktycznie na urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też mnie to wkurza. Mam wszystko co trzeba do obsługi 5.1, netflix i wszystko inne śmiga a HBO muszę emulować bo nie dostaje naatywnego sygnału w DD+ :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też mnie to wkurza. Mam wszystko co trzeba do obsługi 5.1, netflix i wszystko inne śmiga a HBO muszę emulować bo nie dostaje naatywnego sygnału w DD+ :/

 

No właśnie, u mnie też emulacja pozostaje. Natomiast mi gość coś takiego odpisywał i że niby ma DD 5.1...

JObEUjt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W Google odnośnik do tego mi się wyświetlał też kiedyś, ale niestety zawsze komunikat:

"Not in service area.

HBO GO is only supported in the U.S. and certain U.S. territories."

 

VPNa niestety nie używam żeby wejść i sprawdzić co tam piszą. No i z tego co kojarzę, to na USA HBO Go usługa sporo się różni od tej naszej ale mogę się mylić.

 

Swoją drogą w temacie to jest też genialne:

 

Ktoś ogląsza, że HBO jest już 5.1 z apki PS4, po czym przychodzą osoby napisać, że wcale nie ma surround i konkluzja taka jak w pierwszym poście opisywałem:

"I wonder if people saying it works are using simulated surround sound, either without realizing it or without knowing there is a difference."

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wkleje

 

Does HBO GO support Dolby Digital surround sound?

You can watch HBO GO with Dolby Digital Plus audio on the following devices:

 

Amazon Fire TV

Android TV

Apple TV

Google Chromecast Ultra

Roku (with Roku software version 7.0 or later)

Samsung TV (models that support Dolby Digital Plus)

TiVo

Xbox One

In order to get Dolby Digital Plus audio, you need to have a receiver that supports Dolby Digital Plus. Dolby Digital Plus is an audio technology based on Dolby Digital 5.1, the established standard for home theater surround sound.

 

No sound or no Dolby Digital audio

If you're not getting Dolby Digital Plus audio in HBO GO, try the following:

 

Make sure your speakers are connected to your Dolby Digital Plus receiver.

Make sure your HDMI/Optical connectors are plugged in.

Make sure the audio setting on your device is set to Dolby Digital Plus.

Reverse the ends of the cable or trying using another cable.

Apple TV: See Dolby audio on Apple TV

 

Roku: See No sound or low audio on Roku

 

Xbox One: See Dolby audio on Xbox One

 

If you're still experiencing issues, try switching the audio setting on your device to stereo sound.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. :)

Czyli teoretycznie HBO Go daje dostęp do dźwięku przestrzennego. Trochę mnie ciekawi obecność na liście np. Xbox One, bo nie widzę w sklepie Microsoftu nawet aplikacji HBO do pobrania. Myślałem, że może w ten sposób bym spróbował.

 

Tutaj piszą, że podobnie właśnie tylko na rynek amerykański jest:

https://www.wykop.pl/wpis/32125775/mirki-da-rade-odpalic-jakos-hbo-go-na-xboxone-prob/

 

"mako37 8 mies. temu via Android 0

@dziki17 no właśnie nie ma, jest tylko na rynek amerykański u nas nie zadziała"

 

Może z dźwiękiem przestrzennym jest podobnie? Tylko na US? Ale to trochę bez sensu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj te fora :) każdy się mądruje zamiast po prostu zapytać u źródła - "obecnie dostępny jest wyłącznie dźwięk w Stereo aczkolwiek w przyszłości ble ble ble"post-591406-15530928901741_thumb.png

a tutaj dowód - załącznik

 

 

Dziękuję. :)

Czyli teoretycznie HBO Go daje dostęp do dźwięku przestrzennego. Trochę mnie ciekawi obecność na liście np. Xbox One, bo nie widzę w sklepie Microsoftu nawet aplikacji HBO do pobrania. Myślałem, że może w ten sposób bym spróbował.

 

Tutaj piszą, że podobnie właśnie tylko na rynek amerykański jest:

https://www.wykop.pl/wpis/32125775/mirki-da-rade-odpalic-jakos-hbo-go-na-xboxone-prob/

 

"mako37 8 mies. temu via Android 0

@dziki17 no właśnie nie ma, jest tylko na rynek amerykański u nas nie zadziała"

 

Może z dźwiękiem przestrzennym jest podobnie? Tylko na US? Ale to trochę bez sensu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość rzeczy to i tak stereo, a Netflix słabo koduje dźwięk. Więc w sumie HBO tu dużo nie traci. Ogólnie ze streamu dźwięk i tak często jest "płaski".

 

Najlepsze audio masz z Amazonu. Zresztą ogólnie oni są na tę chwilę najbardziej zaawansowani techniczne (normalne encody w CRF, wsparcie HEVC itepe).

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat, bo może coś tu się zmieniło.

 

Jak obecnie wygląda sytuacja z dźwiękiem 5.1 w HBO Go?

Czy są tu jakieś osoby, które odbierają 5.1 przy tej usłudze?

 

Zastanawiam się nad HBO Go tylko nie wiem jak będziez tym dźwiękiem.

Dodam tylko, ze mam zestaw kina domowego pod amplituner Denona - do tego ma podłączone głośniki 5.1 oraz Odtwarzać Blu-rau, komputer typu HTPC i PS4 (HBO Go chciałbym oglądać przez tego kompa - komp normalnie wysyła dźwięk 5.1 do amplitunera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło. Testowane na Denonie właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam HBO go i potwierdzam nadają tylko w stereo i jakość obrazu mocno odbiegu od tego netflixowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam HBO go i potwierdzam nadają tylko w stereo i jakość obrazu mocno odbiegu od tego netflixowego

A zastanawiałem się nad subskrypcją, wezmę okres próbny, odświeżę sobie kampanie braci, obejrzę czarnobyl i wracam do netflixa. No chyba że polecacie coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HBO GO nie do końca działa dobrze na Samsung Smart TV.

 

Gdy puszczam materiał 5.1 z HBO GO odtwarzany z PC z wyjściem na tuner audovideo ONKYO i następnie z tunera na Samsung TV to mam dźwięk 5.1 :-)

Gdy puszczam materiał 5.1 z HBO GO odtwarzany z aplikacji Samsung Smart TV na tuner audiovideo ONKYO to mam dźwięk tylko 2.0 - (połączenie optyczne + HDMI ACR) :-(

 

Co ciekawe w takiej samej konfiguracji Netflix działa w 5.1. zarówno z aplikacji TV jak i z PC.

 

 

Reasumując u mnie aplikacja wbudowana w Samsung Smart TV nie obsługuje poprawnie dźwięku 5.1 dla HBO GO. Ten sam materiał odtwarzany z innych urządzeń jest odtwarzany poprawnie w DD 5.1.

 

Wydaje się że to może być kwestia usprawnienia aplikacji na Samsung TV. Szkoda bo nie zawsze chce mi się odpalać PC żeby włączyć serial/film z HBO GO. Dlatego Netflix bierze górę.

Jeśli komuś udaje się odpalić HBO GO z 5.1 z aplikacji na Samsung Smart TV proszę o wskazówki (dźwięk na kablu optycznym, obraz poprzez HDMI ACR).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HBO GO nie do końca działa dobrze na Samsung Smart TV.

 

Gdy puszczam materiał 5.1 z HBO GO odtwarzany z PC z wyjściem na tuner audovideo ONKYO i następnie z tunera na Samsung TV to mam dźwięk 5.1 :-)

Gdy puszczam materiał 5.1 z HBO GO odtwarzany z aplikacji Samsung Smart TV na tuner audiovideo ONKYO to mam dźwięk tylko 2.0 - (połączenie optyczne + HDMI ACR) :-(

 

Co ciekawe w takiej samej konfiguracji Netflix działa w 5.1. zarówno z aplikacji TV jak i z PC.

 

 

Reasumując u mnie aplikacja wbudowana w Samsung Smart TV nie obsługuje poprawnie dźwięku 5.1 dla HBO GO. Ten sam materiał odtwarzany z innych urządzeń jest odtwarzany poprawnie w DD 5.1.

 

Wydaje się że to może być kwestia usprawnienia aplikacji na Samsung TV. Szkoda bo nie zawsze chce mi się odpalać PC żeby włączyć serial/film z HBO GO. Dlatego Netflix bierze górę.

Jeśli komuś udaje się odpalić HBO GO z 5.1 z aplikacji na Samsung Smart TV proszę o wskazówki (dźwięk na kablu optycznym, obraz poprzez HDMI ACR).

Na moim Samsungu UE40H6500SL HBO Go działa bez problemu z dźwiękiem 5.1 Mało tego jest to nawet DTS. Od 2 lat tak pracuje a w międzyczasie miałem dwie aktualizacje softu.

TV jest podłączone pod ampli Onkyo TX-SR876 za pomocą światłowodu. Co jest podłączone pod HDMI nie jest ważne jeżeli amplituner nie ma ACR. U mnie nie ma więc temat pomijam.

Całym kluczem do zabawy było przestawienie wyjścia audio z głośników wbudowanych na audio zewnętrzne. Nie ma wówczas możliwości regulacji dźwięku w TV. Nie pamiętam jakie tam były opcje ale chyba ustawiamy na DD a nie PCM.

Po tym zabiegu ampli nie przełącza się od razu w tryb DTS a czeka na uruchomienie jakiegoś filmu w HBO GO. Na ampli wyświetlony jest DTS i dostępne kanały. U mnie były zawsze wszystkie 6 ale również było to słychać. Nawet na filmach dokumentalnych. Nie jest to żadna kit. U mnie działało choć sama aplikacja HBO GO strasznie lagowałą, dlatego teraz szukam nowego TV.

Tak przy okazji jak wygląda HBO GO na Android TV? Czy tam jest dźwięk 5.1? Zastanawiam się nad zakupem i waham się między PHILIPS 43PUS7334 a TCL 43EP660. Niestety ograniczają mnie wymiary wnęki na TV do 46". 50" nie wchodzi.

 

A i jeszcze jedno. Jak udało się puścić HBO Go na PC z przeglądarki w 5.1? Na jakiej przeglądarce? Próbowałem swego czasu i zawsze był tylko zwykłe 2.0 PCM.

Edytowane przez Wacholek84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...