Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Under555

Zgranie z sensem kaset vhs na dysk/płyty DVD - jak domowo to zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam szybkie pytanie… mam gdzieś na strychu ok. 30 kaset VHS

Mam też jakiś stary magnetowid 6 głowicowy firmy Sony(chyba Sony) sprawny

Mam PC (16 GB RAM, 1080Ti, i5 8600K 4.8Ghz)

Poprosili mnie rodzice ,żebym jakoś te 30 kaset im zgrał na płyty DVD + na dysk zewnętrzny 2.5 cala im to wrzucił.

 

Czego w praktyce potrzebuje, żeby to zrobić?

Chodzi o zgranie wideo + może jakiś filtr/upscaling jakby się dało,żeby maxymalnie fajna jakość wyszła.

PC mam pod gry ale jest wydajny wiec i jakieś obróbki zniesie w fajny sposób.

 

Wiem,żę są takie złącza po 30zł chińskie ale to do mnie nie przemawia.

Wiem,żę są dobre boxy firmy Pinnacle ale one kosztuje po kilkaset złotych.

Oprogramowanie jeszcze mi jakieś polećcie i na tą jednorazową akcję sobie jakieś demo/triala ogarnę

 

Jak można to tanio i z sensem zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można to tanio i z sensem zrobić?

Wpisując w google "przegrywanie kaset vhs" i znajdując taką usługę w swojej okolicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25zł za kasetę to mi wyjdzie 800zł :D

za taką kasę do kupię sobie wypasiony sprzęt pinnacle :)

 

tylko,ze szukam innej opcji bo nie potrzebuje czegoś takiego w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile sprzęt za 800zł będzie wypasiony, ale w każdym razie chcesz jednocześnie tanio, dużo i dobrze. Chyba się nie da.

Mamy na forum użytkownika o nicku TG, który może poradzić co z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz kartę telewizyjną (może być używana, patrz tylko, by były sterowniki do Twojego systemu). Ja podłączałem przez antenę i zgrywałem tak kasety. Można też po złączu kompozytowym lub S-Video (teoretycznie lepsza jakość), pod warunkiem że karta i magnetowid obsługują te interfejsy.

 

Oprogramowanie do nagrywania masz dołączone do karty telewizyjnej. Tyle że później trzeba skompresować, bo z reguły nagrania zajmują dużo miejsca.

 

W necie możesz kupić grabbery na USB, nie wiem, jak one działają w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprostsze rozwiązanie oferujące materiał łatwy do obróbki... kameraka z analog in i dv out (około 300pln allegro) + kontroler firewire - od 25pln w górę

podłączasz magnetowid do kamery analogiem, kamerkę po firewire do kompa i wciągasz materiał do avi DV, do takiego avi nawet do virtualduba są korektory vhs i możesz robić dvd czy co tam potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze rozwiązanie to nagrywarka DVD, stacjonarna. Wkładasz czystą płytkę, podłączasz kamerę czy magnetowid, w jednym urządzeniu PLAY, w nagrywarce REC i się nagrywa. Potem tylko finalizacja płyty w nagrywarce i DVD masz gotowe. Bez kombinowania, sterowników które zazwyczaj działają ale bywają problemy z kartami TV Capture...

 

A potem takie DVD wkładasz do komputera i robisz z niego AVI czy innego DIVXa jakimś darmowym softem.

 

 

Ja mam dwie nagrywarki Panasonicka, obsługa łatwa a działanie niezawodne od 10 czy więcej lat. Używkę sprawną kup na allegro czy innym OLX, potarguj się, kup tanio. Potem wystaw za podobną kwotę i nie stracisz na interesie nic albo prawie nic.

 

https://allegro.pl/kategoria/tv-i-video-nagrywarki-dvd-hdd-259428?string=nagrywarka%20dvd&order=m&bmatch=baseline-n-dict-ele-1-3-1130&stan=u%C5%BCywane

 

 

https://allegro.pl/oferta/panasonic-dmr-eh-575-nagrywarka-dvd-hdd-hdmi-7750310011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Najprostsze rozwiązanie to nagrywarka DVD, stacjonarna. Wkładasz czystą płytkę, podłączasz kamerę czy magnetowid, w jednym urządzeniu PLAY, w nagrywarce REC i się nagrywa. Potem tylko finalizacja płyty w nagrywarce i DVD masz gotowe. Bez kombinowania, sterowników które zazwyczaj działają ale bywają problemy z kartami TV Capture..."

 

najgorszy jakościowo kibel jaki możńa wymyślić z kiepskim bitratem, bez możliwości zrobienia swojego menu, bez żadnej korekty... ot chociażby wyeliminowania pasków i kaszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdmK

Ja bym nic nie kombinował z korektą, VHS i tak ma mało detali i po korekcie zwykle robi się mydło.

upscaling ... zależy czym będą te pliki odtwarzane, często lepiej zostawić oryginalną rozdziałkę a sprzęt zrobi swoje.

 

Kup jakiś lepszy graber, lub taką nagrywarkę z allegro jak proponowano wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...