Skocz do zawartości
tocus

[3800] Dell Inspiron 5482 vs MSI PS42 - wybór

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Poszukuje 14 calowego laptopa głównie do internetu - prace biurowe.

 

Zależy mi na świetnym wyświetlaczu np takim jak jest w HP ENVY 13 - bo akurat widziałem na żywo - to IPS

 

 

Mam dwa typy

 

 

1. Dell Inspiron 5482 i5-8265U/8GB/256/Win10 FHD IPS lub na procku 8250U - tutaj grafiki do wyboru albo Intel UHD Graphics 620 albo MX150

 

 

2. MSI PS42 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 IPS - tak samo albo MX150 albo 620.

 

 

Podobają mi się jeszcze Asus Vivobook i Zenbook ale chyba nie mają IPS.

 

 

Przedział cenowy do 3800zł.

 

 

Co polecacie z tych dwóch? może ktoś miał doświadczenie z w/w lapkami.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS VivoBook S14 S410 i5-8250U/16GB/256SSD/Win10 3599 złotych

Nie tak solidny jak ZenBooki, ale i tak nie jest źle. Ma matryce FHD IPS, w miarę wygodną klawiaturę i dobrą kulturę pracy. Dodatkowe GPU podniesie tylko temperatury, więc nie jeśli nie potrzebujesz, wybierz laptop z integrą.

Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD 2619 złotych

Dużo tańszy, ale świetnie wykonany i dość wydajny. Ma matową matrycę FHD IPS, dobrą jak na ten budżet. Przebiegi na baterii mogłyby być lepsze.

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Envy ma chyba błyszczący ekran.

PS42 ma dobry wyświetlacz. Jeżeli nie zamierzasz grać, to w zupełności wystarczy Ci zintegrowana karta. Ewentualnie za 100zł więcej masz wersje tego MSI z procesorem i7:

MSI PS42 i7-8550U/8GB/256/Win10X IPS za 3899zł

 

Zenbooki mają zazwyczaj dobre matryce, w przypadku S14 nie jest już tak różowo i są one tylko średnie.

Z dobrą błyszczącą matrycą jest jeszcze:

HP ENVY 13 x360 Ryzen 5-2500U/8GB/256/Win10 za 3599zł

To 13-sto calowy laptop konwertowalny z 4-ro rdzeniowym procesorem AMD. Ogólnie to dobry sprzęt, ale czasy pracy na akumulatorze mogłyby być dłuższe.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS VivoBook S14 S410 i5-8250U/16GB/256SSD/Win10 3599 złotych

Nie tak solidny jak ZenBooki, ale i tak nie jest źle. Ma matryce FHD IPS, w miarę wygodną klawiaturę i dobrą kulturę pracy. Dodatkowe GPU podniesie tylko temperatury, więc nie jeśli nie potrzebujesz, wybierz laptop z integrą.

Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD 2619 złotych

Dużo tańszy, ale świetnie wykonany i dość wydajny. Ma matową matrycę FHD IPS, dobrą jak na ten budżet. Przebiegi na baterii mogłyby być lepsze.

 

AMD Ryzen 5 2500U - jak z tym prockiem? jakoś nigdy nie przemawiały do mnie AMD - ale wygląda ciekawe

 

HP Envy ma chyba błyszczący ekran.

PS42 ma dobry wyświetlacz. Jeżeli nie zamierzasz grać, to w zupełności wystarczy Ci zintegrowana karta. Ewentualnie za 100zł więcej masz wersje tego MSI z procesorem i7:

MSI PS42 i7-8550U/8GB/256/Win10X IPS za 3899zł

 

Zenbooki mają zazwyczaj dobre matryce, w przypadku S14 nie jest już tak różowo i są one tylko średnie.

Z dobrą błyszczącą matrycą jest jeszcze:

HP ENVY 13 x360 Ryzen 5-2500U/8GB/256/Win10 za 3599zł

To 13-sto calowy laptop konwertowalny z 4-ro rdzeniowym procesorem AMD. Ogólnie to dobry sprzęt, ale czasy pracy na akumulatorze mogłyby być dłuższe.

 

 

Envy 13 bardzo mi się podoba lecz jest trochę mały...

Czy grafika zintegrowana nie wpływa na jakość obrazu?

 

znalazłem jeszcze 2 fajne sprzęty - 1/ https://www.x-kom.pl...in10-szary.html lecz tutaj brak ips - nie wiem jak tu z matrycą

2. tutaj ips i wygląda super - lecz trochę cena wysoka - https://www.x-kom.pl...pcie-win10.html

Edytowane przez tocus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki, zintegrowanej, to nie ma to znaczenia, a bardziej chodzi o wydajność. Jeżeli jednak nie grasz w gry, to integra do zastosowań biurowo-domowych spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dopłacić z 8gb do 16GB ramu ? Będzie różnica w wydajności? 

Edytowane przez tocus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię że odczujesz różnice w pracy biurowej.

Dell Vostro 5370 i5-8250U/8GB/256/10Pro FHD 3 749 zł

Jeżeli nie przeszkadza Ci mniejszy model. Matryca FULL HD IPS, solidne wykonanie aluminiowa obudowa, wygodna podświetlana klawiatura, sporo wydajniejszy procesor 4 rdzeniowy 8 generacji, łatwy dostęp do układu chłodzenia, dobra kultura pracy, 3 letnia gwarancja biznesowa Dell (bardzo dobry poziom) onsite. Dysk SSD oraz system w wersji PRO w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zastosowań domowo-biurowych 8GB w zupełności wystarczy.Jeżeli chcesz spać spokojnie, to kup model który obsługuje 16/20/32GB pamięci, wtedy w razie czego po prostu wymienisz/dołożysz (w zależności od konfiguracji slotów) pamięć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem oglądać Dell 5482 i Asus prawdopodobnie był to model ux430 albo ux410 - zdecydowanie Dell ma jaśniejszą matryce co dla mnie na plus.

Czekam jeszcze na okazję aby zobaczyć gdzieś MSI PS42 oraz ASUS ZenBook Flip UX461.

Czy przewidywalne są w najbliższym czasie jakieś obniżki? Obiło mi się o uszy, że koniec lutego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Envy ma chyba błyszczący ekran.

PS42 ma dobry wyświetlacz. Jeżeli nie zamierzasz grać, to w zupełności wystarczy Ci zintegrowana karta. Ewentualnie za 100zł więcej masz wersje tego MSI z procesorem i7:

MSI PS42 i7-8550U/8GB/256/Win10X IPS za 3899zł

 

Zenbooki mają zazwyczaj dobre matryce, w przypadku S14 nie jest już tak różowo i są one tylko średnie.

Z dobrą błyszczącą matrycą jest jeszcze:

HP ENVY 13 x360 Ryzen 5-2500U/8GB/256/Win10 za 3599zł

To 13-sto calowy laptop konwertowalny z 4-ro rdzeniowym procesorem AMD. Ogólnie to dobry sprzęt, ale czasy pracy na akumulatorze mogłyby być dłuższe.

 

 

W przypadku S14 nie jest już tak różowo - mógłbyś to sprecyzować ? właśnie dzisiaj oglądałem ux461 wyglądał bardzo solidnie i matryca dla mnie Ok ale wydaje mi się ze Dell 5482 miał jaśniejszą.... Podoba mi sie wykonanie Asus UX461.

Niestety nie mogę nigdzie natrafić na model MSI PS42

Edytowane przez tocus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że w porównaniu do PS42, HP Envy, czy Zenbooków matryca w S14 jest przeciętna- czyli ciemniejsza i/lub o gorszym pokryciu kolorów.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że w porównaniu do PS42, HP Envy, czy Zenbooków matryca w S14 jest przeciętna- czyli ciemniejsza i/lub o gorszym pokryciu kolorów.

 

a czy widziałeś na żywo wszystkie podane modele ? czyli Zenbook UX461 ma podobną matryce do PS42 czy Envy ?

i jak możesz porównać PS42, Dell 5482 do Envy ? envy ma świetną matryce ale jest za mały ;/

 

a i jeszcze znalazłem model: 

ASUS TP410UA 

 

PS. co oznacza 

Wyświetlacz (AUO B140HAN04.5) nie ma połowy kolorów sRGB ? - taki minus w recenzjach Dell 5482

Edytowane przez tocus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że Envy ma matrycę błyszczącą. Część osób preferuje tego typu wyświetlacze, gdyż kolory wyglądają na bardziej "jaskrawe/żywsze". UX461 i Dell- podobnie jak Envy, mają matrycę błyszczącą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie było dawne przekonanie. Wszystko zależy od matrycy nie jej typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie było dawne przekonanie. Wszystko zależy od matrycy nie jej typu.

 

zrozumiałem to tak, że każda matryca tego samego typu/modelu może się różnić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że matryca jest IPS to tylko określenie ogólnie, mogą być tam zamontowanie różne matryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dopłacać do MX150 lub MX130 skoro będzie komputer używany głównie do internetu, office i oglądania filmów? (filmy dużej rozdzielczości)

Czy wybór MX150/130 wpłynie na czas i temperatury baterii?

Edytowane przez tocus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego użytkowania to grafika nic nie zmieni, więc nie warto dopłacać. Chyba że planujesz w coś grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego użytkowania to grafika nic nie zmieni, więc nie warto dopłacać. Chyba że planujesz w coś grać.

 

grać nie, bardziej myślałem o oglądaniu filmów czy toś zmienia ale jeśli nie to ok. Czy miałeś styczność z którymś z w/w laptopów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukuje 14 calowego laptopa głównie do internetu - prace biurowe.

1. Bierzesz na firmę?

2. Kiedy planujesz kupić?

 

Dell Vostro 5481 i5-8265U/8GB/1000GB/Win10Pro - 3799 zł

Dell Vostro 5481 i5-8265U/8GB/256SSD/Win10Pro - 4099 zł

Niebawem trafią do sklepów biznesowe Vostro z 3 letnią gwarancją typu On Site, następca 5471 z wąskimi ramkami i matryca IPS, już z nowymi procesorami i5-8265U (Whiskey Lake-U), bateria 42 Wh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być 2in1 (składany) czy moze byc zwykly 14 calowy laptop?

Dobre recenzje sa na notebookcheck.net, na przykladzie laptopow wymienionych w temacie, najlepsza matryce ma Asus:

(zjedz do dzialu Display)

https://www.notebookcheck.net/Asus-VivoBook-Flip-14-TP410UA-i5-7200U-FHD-Convertible-Review.264344.0.html

Drugi ten MSI, ale szczerze powiedziawszy szalu ona nie robi.

https://www.notebookcheck.net/MSI-PS42-8RB-Prestige-i7-8550U-GeForce-MX150-Laptop-Review.328830.0.html

Dell charakteryzuje sie kiepskim panelem, ktory bazujac na receznji byl montowany w wszystkich odmianach tego laptopa wiec odrzucil bym go z miejsca.

https://www.notebookcheck.net/Dell-Inspiron-14-5000-5482-2-in-1-i7-8565U-Convertible-Review.374211.0.html

Generalnie osobiscie nie polcam serii Inspiron od Della, najlepiej od nich brac Latitude, XPS, bądź tanszy Vostro.

 

Jezeli nie musi byc skladany to sklanialbym sie ku czemus takiemu:

https://allegro.pl/oferta/dell-latitude-7480-i5-8gb-256ssd-qhd-10pro-36nbd-7515106853

Bardzo dobra gwarancja NBD do NBD trwa do 29.07.2021 wiec nie kupujesz kota w worku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grać nie, bardziej myślałem o oglądaniu filmów czy toś zmienia ale jeśli nie to ok. Czy miałeś styczność z którymś z w/w laptopów?

 

To dalej grafika zintegrowana wystarczy z dużym zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bierzesz na firmę?

2. Kiedy planujesz kupić?

 

Dell Vostro 5481 i5-8265U/8GB/1000GB/Win10Pro - 3799 zł

Dell Vostro 5481 i5-8265U/8GB/256SSD/Win10Pro - 4099 zł

Niebawem trafią do sklepów biznesowe Vostro z 3 letnią gwarancją typu On Site, następca 5471 z wąskimi ramkami i matryca IPS, już z nowymi procesorami i5-8265U (Whiskey Lake-U), bateria 42 Wh.

 

Na osobę prywatną. Koniec lutego. O 2w1 myślałem ale nie jest konieczność. Taki 5481 będzie lepszy od inspirona 5482?

 

Musi być 2in1 (składany) czy moze byc zwykly 14 calowy laptop?

Dobre recenzje sa na notebookcheck.net, na przykladzie laptopow wymienionych w temacie, najlepsza matryce ma Asus:

(zjedz do dzialu Display)

https://www.notebook...w.264344.0.html

Drugi ten MSI, ale szczerze powiedziawszy szalu ona nie robi.

https://www.notebook...w.328830.0.html

Dell charakteryzuje sie kiepskim panelem, ktory bazujac na receznji byl montowany w wszystkich odmianach tego laptopa wiec odrzucil bym go z miejsca.

https://www.notebook...w.374211.0.html

Generalnie osobiscie nie polcam serii Inspiron od Della, najlepiej od nich brac Latitude, XPS, bądź tanszy Vostro.

 

Jezeli nie musi byc skladany to sklanialbym sie ku czemus takiemu:

https://allegro.pl/o...6nbd-7515106853

Bardzo dobra gwarancja NBD do NBD trwa do 29.07.2021 wiec nie kupujesz kota w worku.

 

 

A dziwne TP410UA bo nie ma IPS myślałem już o UX461 ale już sam nie wiem.

Ktoś tu wypowiadał się ze Zenbook są lepsze od Vivo Book jeśli chodzi o matryce - wygląda fajnie ten TP410UA 

PS znalazłem jeszcze model ASUS VivoBook Flip 14 TP412UA - coś możecie się wypowiedzieć? to chyba starszy model

Edytowane przez tocus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mocno myślę nad MSI PS42. Ciekawy jest też Acer Spin

 

https://www.x-kom.pl/p/407006-notebook-laptop-141-acer-spin-3-i5-8250u-8gb-256-win10-fhd-dotyk-360.html

 

Szkoda tylko że nie ma podswietlanej klawiatury, gdyby miał to kto wie czy nie stał by teraz na biurku. Widziałem dotykałem oglądałem i byłem bardzo zaskoczony jakością, wykonaniem i działaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...