Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ationx

Używana kamera za około 500 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wstępie napiszę, że nie wiem czy dobry dział wybrałem, jeśli nie to proszę o przeniesienie, bo żadnego od kamer nie znalazłem.

Sprawa ma się następująco:

Potrzebuję kamerę cyfrową, na początek używaną. Budżet nie jest jakiś sztywny, ale nie chciałbym rażąco przekraczać granicy 500 złotych. Potrzebuje nagrywać w miarę dobry obraz zarówno przy świetle dziennym jak i sztucznym. Praca raczej na statywie. Poza tym wymagana obsługa "normalnych" kart pamięci, a nie jakichś dziwnych, trudno dostępnych modeli no i wejście na mikrofon byłoby mile widziane gdyby wbudowany mnie nie zadowolił.

Przeglądając na szybko internet w oczy wpadł mi model Panasonic HDC-SD90. Tylko tutaj pojawia się problem, że jest to sprzęt sprzed jakichś 10 lat. Czy obecnie jest to nadal dobry wybór za te pieniądze czy zdecydowanie lepiej szukać czegoś świeższego? Jeśli tak to czego konkretnie?

Ewentualnie jeszcze przeglądając internet w oczy wpadł mi Sony HDR-CX405. Model zdecydowanie nowszy, łatwiej dostępny dzięki czemu nie ma problemu z trafieniem czegoś na gwarancji. Tylko niestety brak wejścia na mikrofon. Ktoś coś w temacie jak sprawuje się ten wbudowany? Bez problemu ogarnie czysty dźwięk z powiedzmy 5-10 metrów? Jak z jakością obrazu? Bo w sumie patrząc na testowe nagrania z Youtube to ten Sony jest chyba całkiem spoko? I najwyżej jak dźwięk będzie kicha to nagrywać osobno i sklejać? Bo to chyba nie jest nic trudnego :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...