Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Smokofenek

Macro w klawiaturze - otwórz program jako admin

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak...

 

Kupiłem sobie klawiaturę mechaniczną Della z różnymi bajerami. Nie kupiłbym jej nigdy, gdyby nie makra. Używałem wcześniej (i dalej używam AutoHotkeya) w starej klawce za 2 dyszki, ale ona miała przyciski multimedialne w stylu domek jako Mój Komptuer itp i je sobie zmieniłem na własne. Dell natomiast ma wbudowane makra w 5 przycisków po 3 sety. Chciałem więc sobie przenieść większość tych z AHK na makra Della. Ładnie mam już regedita czy kalkulator i inne bzdury. Ale problemem jest tutaj CMD jako admin.

 

W większości przypadków nie potrzebuję używać CMD jako admin, ale zdarzają się sytuacje, gdy jednak muszę. AHK ma opcję Run *RunAs %compsec% /k i to działa wyśmienicie. Niestety próbowałem różnych rzeczy i nic. Niestety na komendach nie znam się w ogóle, więc nawet nie wiem od czego zacząć. Chcę po prostu aby makro pozwoliło na uruchomienie CMD'ka jako admin.

 

Czy da się coś takiego zrobić?

 

Klawiatura o której mówię to Dell Alienware Pro. Pisze mi się na niej świetnie, kolorki ładne i fajne jest grupowanie przycisków kolorami. Ale brakuje mi tego "run CMD as admin".

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...