Skocz do zawartości
SaxMan96

Dell Inspiron G5 vs G3 vs Lenovo Legion Y530

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam laptopa, który będzie w stanie poradzić sobie z obliczeniami na GPU - stawiam na NVidia 1050Ti

Jednocześnie jako programista mam otwarte dużo programów: IDE, Chrome, oprogramowanie do produkcji muzyki - 16GB RAM

Procesor Intel i7 8-generacji (Intel Core i7-8750H), matryca matowa, raczej bez systemu

 

W oko wapdły mi 3 komputery:

 

Lenovo Legion Y530 5100zł SSD 480GB --

Dell Inspiron G5 5250zł SSD 512GB Win10

Dell Inspiron G3 5400zł SSD 240GB Win10

 

Cenowo najlepiej wypada Lenovo, ale to pewnie dlatego, że nie posiada systemu, a G5 mimo wyższej ceny posiada dysk SSD jedynie 240GB

 

Jak oceniacie jakość tych laptopów (temeratury, bezawaryjność, wykonanie, ogólne wrażenia)?

Czy macie może lepsze propozycje. Punkty manipulacji to:

  • SSD(240GB - 512GB)
  • Cena (4500zł - 5200zł)
  • Procesor (na pewno i7)

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie spokojnie dostaniesz też GTX'a 1060 np.:

MSI GV62 i7-8750H/16GB/1TB GTX1060 IPS za 4799zł i dokupić do niego pojemny i szybki dysk SSD na PCIe: Plextor 512GB M.2 PCIe M8PeGN za 479zł .

MSI ma matową matrycę FHD IPS i dobre chłodzenie, którym można sterować za pomocą programu DragonCenter. Poza tym (po dołożeniu SSD) to kompletnie wyposażony laptop z całkiem rozsądną wagą.Z tych co podąłeś moim zdaniem najlepiej wypada Y530- ma nowoczesny design i nie jest za drogi przy takim wyposażeniu.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI to największa wydajność lecz kultura pracy na tym cierpi. Skoro uważasz że GTX1050ti Ci wystarczy lepiej zostać przy tej grafice.

 

Z wybranych modeli wybrałbym Lenovo tylko w innej konfiguracji

Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/16GB/1TB GTX1050Ti

Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, ciekawy design stonowany i elegancki, wygodna podświetlana klawiatura, dobra kultura pracy stabilna praca procesora i procesora graficznego pod obciążeniem, umiarkowane temperatury i hałas. Do tego oddzielnie dysk SSD Samsung 500GB 970 EVO M.2 2280 NVMe Tym bardziej w Lenovo możesz rozbudować ram do 32GB.

 

Alternatywa Acer Aspire 7 i7-8750H/16G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD 4 649 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji, dwa dyski wewnątrz laptopa niestety nie PCIe, aluminiowa obudowa stonowany design, podświetlana klawiatura, niezłe audio. Dobry stosunek ceny do wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Legiona Y530 i gorąco go mogę polecić jeden z niewielu laptopów gdzie jest podniesione TDP procesora do 60w kiedy jest używany tylko CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mogę z czystym sumieniem polecić Y530. Mam najsłabszą wersję na zwykłej 1050 i i5-8300H z dołożonymi dwoma ssd i rozbudowanym ramem do 16Gb. Szybka i niezawodna maszyna. Kupiony z myślą o okazjonalnym graniu - na razie nie trafiłem na grę w którą bym płynnie nie zagrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Legiona Y530 i gorąco go mogę polecić jeden z niewielu laptopów gdzie jest podniesione TDP procesora do 60w kiedy jest używany tylko CPU

 

Jak matryca w Twoim modelu, słyszałem że występuje w lepszych wariantach niż te w testach w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą samą z testu na PClab i jest duża róznica ,w porównaniu do y520 ktorego posiadałem ,ale jak chcesz grać w gry to nie polecam na nim grać w FPS ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na polskim rynku występują w przeważającej większości matryce BOE czyli te ze środkowej półki lenovo - 300 nitów/60Hz i lepszym pokryciu RGB na korzyść słabych matryc LG które występują jako opcja na rynku poza europą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrycie palety barwnej:

sRGB

Adobe RGB

80,3%

58,6%

 

Zdecydowanie lepiej to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, jeżeli niczego nie uszkodzisz. Chcesz mieć pewność to napisz na support Lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

Czy posiadacze Legiona Y530 dalej go polecają ? Czy mogę skontaktować się z którymś userem tego kompa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam wszystkim Dell Inspiron G5 - od miesiąca sam jestem posiadaczem. Jako laptop gamingowy spełnia swoja funkcje w 100%. Wiedźmin 3 buja wyśmienicie ;> - inne gierki zresztą też. Jedyny minus to matryca. Naczytałem się o niej, że posiada powłokę antyodblaskową, która ma rzekomo zmniejszać ilość odbić wywołanych przez promienie słoneczne, ale według mnie efekt ten nie jest jakoś specjalnie odczuwalny.

 

Nie nabierać się na "promocje" w Media Expert - w podnoszą ceny przed wyprzedażami i spamują potem "obniżkami"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...