Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eNdriU312

Płyta główna pod OC R5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam jakiejś płyty do 450zł pod Ryzena 5 2600. Chciałbym ją podkręcać w przyszłości, żeby miała 4 sloty na pamięć RAM o taktowaniu 3200mhz. Czekam na propozycje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czekaj na propozycje tylko się wysil, kliknij kilka razy i poczytaj - było kilka tematów pt. płyta pod R5 2600 ... szanujmy się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym Ci MSI B450A-RPO, odnośnie " 4 sloty na pamięć RAM o taktowaniu 3200mhz"- to nie ta platforma, na Ryzenie wchodzi w grę w praktyce tylko 2x8gb 3200mhz, 4x4/8gb to 2666mhz. 3200mhz przy obsadzonych 4 slotach to: 1 Bardzo dobra płyta główna, RAM i dobra sztuka procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam B450 Tomahawk i podkręcanie na tej płycie jest bajecznie proste. RAM z profilu XMP od razu na 3200 MHz a sam procek na 1.290V 4.0 GHz śmiga pięknie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematów o płycie pod Ryśka 2600, tyle samo co o problemach z czterema modułami pamięci na AM4, a w tym konkretnie temacie brak najważniejszej informacji -Budżet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" 4 sloty na pamięć RAM o taktowaniu 3200mhz"- to nie ta platforma, na Ryzenie wchodzi w grę w praktyce tylko 2x8gb 3200mhz, 4x4/8gb to 2666mhz.

 

Nie pójdą pamięci na 3200 Mhz 4x8 GB na Ryzenie kolego? Jesteś pewien bo ja właśnie przymierzałem się dokupić 2x8 GB Corsaira jak z podpisu.

 

Kości z podpisu 2x4 GB 2666 oraz 2x8 GB 3200 razem działały na 2800, i postanowiłem wymienić te wolniejsze na szybsze, ale jeżeli jesteś pewien że w 4 bankach kości nie pójdą więcej niż 3000 to szkoda dokupywać nowe pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pójdą pamięci na 3200 Mhz 4x8 GB na Ryzenie kolego? Jesteś pewien bo ja właśnie przymierzałem się dokupić 2x8 GB Corsaira jak z podpisu.

 

Kości z podpisu 2x4 GB 2666 oraz 2x8 GB 3200 razem działały na 2800, i postanowiłem wymienić te wolniejsze na szybsze, ale jeżeli jesteś pewien że w 4 bankach kości nie pójdą więcej niż 3000 to szkoda dokupywać nowe pamięci

W konfiguracji 4x8gb 3200mhz cl16 na Corsairach nie ma szans, raz że Corsair LPX z którym są często są problemy na Ryzenie (jak aktualnie działają na 3200mhz to jest i tak świetnie), dwa są to pamięci na zwykłych hynixach. Do konfigu 4 kości i wysokich taktowań potrzeba pamięci na samsungach b-die i tak bez gwarancji, że pójdzie więcej jak 3000mhz, czyli nie nadają się żadne moduły ala 3200mhz cl16...

 

Jeśli zależy Ci na 32GB pamięci RAM na Ryzenie z jak najwyższym taktowaniem, to najlepszym rozwiązaniem jest zakup 2 modułów po 16gb (samsungi b-die dual rank), czyli coś ala 2x16gb 3200mhz cl14 /3600mhz cl16, cena znakomita...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak kolego tylko teraz ceny pamięci to kosmos.

W tamtym roku kupowałem corsairy 2x8 GB 3200 Mhz za niecałe 500 zł, a teraz ceny za to samo 700 zł, jakaś paranoja.

Te też są dual rank, chodzą stabilnie na 3200 Mhz, spróbuję je jeszcze podkręcić, zobaczę na ile pójdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te LPX są dual rank i robią 3200mhz, jesteś pewien, że nie chodziło Ci o dual channel?

Jeśli rzeczywiście są dual rank i chodzą stabilnie na 3200mhz, to jestem zdumiony :o , być może trafiły Ci się akurat kości na modułach samsung e-die lub d-die dual rank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, ale wychodzi na to że są to dual Ranki, przynajmniej te Corsairy, jeżeli chodzi o te drugie pamięci co mam, czyli g.skill to one są single rank. Poniżej screeny z corsairów. Próbowałem je podkręcać i zmieniać timingi ale wyżej nawet 100 mhz nie sa stabilne. Przypuszczam że jeszcze nie opanowałem podkręcania na płytach amd.

 

Screny z cpu-z

78548723375783378365.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, ale wychodzi na to że są to dual Ranki, przynajmniej te Corsairy, jeżeli chodzi o te drugie pamięci co mam, czyli g.skill to one są single rank. Poniżej screeny z corsairów. Próbowałem je podkręcać i zmieniać timingi ale wyżej nawet 100 mhz nie sa stabilne. Przypuszczam że jeszcze nie opanowałem podkręcania na płytach amd.

 

Kolego, to co pokazujesz to faktycznie jest dual, ale chanel, a dual chanel, to nie to samo co dual rank :E Ściągnij program thaipoon burner i w nim sprawdź czy masz 1R czy 2R :)

3cff4db24d2ef.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile na ryzenach są szybsze pamięci dual rank od single rank?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile na ryzenach są szybsze pamięci dual rank od single rank?

Proszę:

https://community.amd.com/community/gaming/blog/2017/07/14/memory-oc-showdown-frequency-vs-memory-timings

Przy czym pamięci dual rank to jest zdecydowanie rzecz której należy unikać na Ryzenie, ponieważ na nich jest znacznie ciężej/niemożliwym jest ustawienie wysokich taktowań, często max to 2666/2800mhz, chyba że jest się w posiadaniu samsungów b-die (moduły 16gb dual rank).

Bardziej opłacalnie jest kupić pamięć single rank i ustawić na niej jak najwyższe takty, względem korzyści płynącej z RAMu dual rank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduły dual rank są gorsze do OC, ale trafiły Ci się akurat kości na samsungach e-die, które są całkiem dobre, dzięki czemu RAM chodzi Ci na 3200mhz ;) Przy czym nie u każdego musi działać to tak dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta nie różni się niczym praktycznie od innych tańszych płyt gigabyte (to jest ta sama konstrukcja, ta sama sekcja zasilania, a cena wywindowana, innymi słowy ździerstwo :E)

https://www.hardwareluxx.de/community/f12/pga-am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html

to samo:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450M-DS3H-rev-10#kf

https://www.x-kom.pl/p/448022-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b450-aorus-elite.html

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-b450-aorus-m-4141611/

Z Gigabytów coś lepszego to dopiero:

B450I Aorus Pro WiFi

X470 Aorus Gaming 5 (WiFi)

X470 Aorus Ultra Gaming

X470 Aorus Gaming 7 (WiFi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tu mogę spytać. Mam ramy jak z podpisu. One są na Hynixach. Wykręciłem je do 3200Mhz,cl16, 1,360V. Czy to w miarę dobry wynik czy prubować dalej? Testu pamięci nie robiłem tylko po prostu gram i nie ma żadnych kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tu mogę spytać. Mam ramy jak z podpisu. One są na Hynixach. Wykręciłem je do 3200Mhz,cl16, 1,360V. Czy to w miarę dobry wynik czy prubować dalej? Testu pamięci nie robiłem tylko po prostu gram i nie ma żadnych kłopotów.

Przetestuj w takim razie koniecznie RAM , np. AIDA64, gry nie służą do testowania stabilności, inaczej możesz za jakiś czas zaliczyć BSOD. Jeśli OC jest stabilne to git, możesz oczywiście próbować dalej podnosić taktowanie, ale raczej dużo więcej nie wyciśniesz/lub wcale (wtedy możesz obniżać timingi główne, subtimingi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj w takim razie koniecznie RAM , np. AIDA64, gry nie służą do testowania stabilności, inaczej możesz za jakiś czas zaliczyć BSOD. Jeśli OC jest stabilne to git, możesz oczywiście próbować dalej podnosić taktowanie, ale raczej dużo więcej nie wyciśniesz/lub wcale (wtedy możesz obniżać timingi główne, subtimingi).

A czy aida64 można także testować Podkręconego proca ,czy jakiś inny program? Np. OCCT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj w takim razie koniecznie RAM , np. AIDA64, gry nie służą do testowania stabilności, inaczej możesz za jakiś czas zaliczyć BSOD. Jeśli OC jest stabilne to git, możesz oczywiście próbować dalej podnosić taktowanie, ale raczej dużo więcej nie wyciśniesz/lub wcale (wtedy możesz obniżać timingi główne, subtimingi).

 

Ja swoje Hynixy wykręciłem na 3466MHZ i CL15. To jakiś ewenement? Nie to, że się chwalę, pytam z ciekawości.

 

A co do testowania procka to polecam Cinebench, u mnie od razu wyłapuje jeśli procek nie wyrabia, w Aidzie czy Prime trwa to zazwyczaj znaczniej dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...