Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

leonidas232

Rx590 vs 1070/1070Ti co wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że postanowiłem zostać przy obecnym kompie szukam grafiki do niego.Zmieniłem monitor na LG 27UD59-W trafił się nówka jak za darmo także szkoda było nie wziąć :) 4k 60hz.

Mój obecny komp to:

2600k 4,6Ghz

Asus Sabertooth

2x8Gb 2133 CL9

7970 Platinium Matrix

SSD 240Irdum+500gb hdd

Zasilacz Cm G550m

Obudowa Cm6902+ jakieś tam lepsze wentylatory

 

Teraz pytanie co będzie lepsze Rx 590 Fatboy za ok 1k z 24mc gw czy 1070Ti z ok 17mc gw za 1200zł ??Proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez patrzenia na cokolwiek innego, to 1070Ti, bo 590 to jednak inna półka zupełnie.

 

Twój monitor ma FreeSync (40-60 Hz) więc może jednak warto się zastanowić nad Vegą 56? Owszem, za 1200 zł raczej ciężko będzie urwać, ale < 1400 zł z GW na pewno dostaniesz, i to wersję nie-blower. Pokoparkowa będzie raczej na pewno, ale 1070Ti też na 99% ma taką historię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 56 nie będę dokładał.W grę wchodzą tylko te które wymieniłem,lub coś innego w tej cenie.Obie moje karty pochodzą od prywatnych ludzi nie z żadnych koparek,także o to nie muszę się martwić.Chcę się upewnić co będzie najlepsze,nie jestem jakimś zapalonym graczem,ale od czasu do czasu w zagram w jakieś nowe gierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 1070Ti oczywiście. Konieczne będzie zjechanie z detalami, ale też tak mam i przecież to nie problem, grunt żeby ok 60 fps trzymać i tyle.

 

Tak tylko nawiasem dodam, że to prywatni kopią, nie firmy. Najważniejsze, że ma GW i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dogrzebuje temat.

 

Trochę się pozmieniało i priorytety się zmieniły.Obecnie mam monitor 1080p i 75hz a kwota jaką chcę przeznaczyć to ok 1500zł.

 

Co w tej kwocie szukać ?Vega 56 ?1070Ti ? Rtx 2060 ?Słucham propozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może poczekaj na 1660Ti

I co mi to da ??Kolejny miesiąc czekania ?A napewno nie będzie ona kosztować 1500zł.Także czekać nie zamierzam,karta będzie zamówiona najpóźniej dziś wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj 1070Ti nic innego w tej kwocie nie jest warte uwagi, nawet ten RTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie szukaj tylko Vegi 56 albo GTX'a 1070Ti, RTX'a 2060 odradzam ze względu na ilość posiadanego vramu tak samo jak w przypadku GTX'a 1660Ti który tez ma posiadać 6GB v-ramu z tym że GDDR6. Podobno ma mieć wydajność GTX'a 1070, ale pies wie nie ma jeszcze testów. Moim zdaniem najbezpieczniej kupić te karty które Ci wyżej podałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie używanej karty na szybko to nie jest rozsądny zakup za używką trzeba sie rozglądać dłuższy czas i polować na dobrą okazję.

Z racji że siedzisz na FHD i nie chcesz czekać na 1660ti to brałbym 2060 bo nowsza architektura niż 1070ti a i te 6gb vram do fhd to wystarczająca ilość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że używka 1070Ti za 1500zł,ten Gigabyte to nówka.Używkę mogę mieć w kwocie 1100-1200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz kupić używaną za 1500pln 1070ti jak za 1559pln jest nowy, prosto spod igły palit o wydajności gtx1080 z całkiem dobrym chłodzieniem? to decyzja-porażka :)

 

nie pakuj się w pascala, tym bardziej do 1080p

 

2e63d69e2e92.png

 

Nic dopowiadać chyba nie trzeba.

 

A może trzeba 1s = 1000ms 1000 ms/40 = spadki do 25fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070 ti za 1100-1200zl z długą gwara to spoko opcja. Ewentualnie za 1300zl można już znaleźć 1080. Rtx możesz kupować jak lubisz dropy spowodowane 6gb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1070 Ti nie jest starą architekturą, starą są karty z serii 7xx

Ja bym szukał karty od gracza, nie z koparki jak podałeś z linka wyżej.

Mamy dział sprzedaży na forum, poszukaj, może ktoś taką sprzedaje.

A argumenty za RTX 2060, że jest nowy można sobie w zad wsadzić, cóż z tego jak jest okrojony i nawet w FHD zabraknie tego ramu.

Przykład Rise of Tomb Raider lub nowy Resident Evil 2.

Dla niedowiarków, mam 8GB na grafie i widze ile potrafią zjeść ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy karta jest z koparki czy coś zupełnie mi nie przeszkadza.Co z tego jak ma gwarę np 2letnią ??A jest tańsza od innych o 100-200zł ? Dla mnie to bez różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak już szukaszz koparki, to żeby była kupiona w jakimś większym sklepie, a nie firmie krzak. thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że szukam koparki tylko że nie przeszkadza mi to że grafika może być z koparki.I doskonale o tych wspomnianych faktach wiem :) W takim razie szukam 1070TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widzę wujowie dobra rada dopiero co zapakowani w pascale dalej ładują innych na miny że hej. rtx ma 6GB ram ale o wyższej przepustowości, dodatkowo ma lepszą kompresję koloru. z miesiąca na miesiąc będzie rosła przewaga rtx nad gtx1080 a wujowie argumentują za pascalem i to jeszcze 1070/ti :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ghs

Z całym szacunkiem ale zanim zaczniesz wybijać rtx2060 nad gtx1080 zwróć uwagę na taktowanie tych kart w testach bo w 95% przypadków rtx2060 ma prawię 150-200mhz wyższe taktowanie i wtedy dobija do wydajności 1080 ale jak ustawisz zblizone taktowanie to czar pryska i 2060 osiąga wydajność 1070ti a 1080 jest po za zasięgiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ghs

Z całym szacunkiem ale zanim zaczniesz wybijać rtx2060 nad gtx1080 zwróć uwagę na taktowanie tych kart w testach bo w 95% przypadków rtx2060 ma prawię 150-200mhz wyższe taktowanie i wtedy dobija do wydajności 1080 ale jak ustawisz zblizone taktowanie to czar pryska i 2060 osiąga wydajność 1070ti a 1080 jest po za zasięgiem.

 

Do tego można jeszcze dodać RTX'y mają nikły potencjał w OC zaś GTX'a 1080 można mocno podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, podkręcają się identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Osiągają zbliżone zegary ale 2060 ma na starcie już wyższe taktowanie więc procentowe oc wypada lepiej po stronie 1080. Oczywiście to wszystko zależne jest od konkretnego modelu bo można kupić 1080 która na starcie będzie miała 1930mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...