Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Trrigon

i5 2400 --> i7 3770

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam wymienić procesor, czy warto się przygotować w jakies aktualizacje płyty głównej? aktualnie mam i5 2400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Witam,

zamierzam wymienić procesor, czy warto się przygotować w jakies aktualizacje płyty głównej? aktualnie mam i5 2400.

 

A jaką masz kartę graficzną i do czego ci lepszy procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 960, po prostu chcę wymienić żeby gry lepiej chodziły, karte też zamierzam wymienić ale w późniejszym czasie

 

tej płyty nie aktualizowałem jak coś, od razu jak ją wsadziłem to odpaliła.

 

i jak będzie coś potrzebne do tej wymiany, czy odpali bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B75 powinna odpalić procesory IvyB bez aktualizacji biosu, seria chipsetów 7x była dedykowana dla tych procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup wersję bez k, bo jest tańsza a nic Ci nie da że kupisz z k przy tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta to MSI a nie Medion. Rozumiem, że masz kompa Miediona z płytą MSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 3770 oc 3.2 3.3 możesz wyżyłować nawet powyżej przez blck też posiadam b75 tam nie zrobisz oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta to MSI a nie Medion. Rozumiem, że masz kompa Miediona z płytą MSI?

nie pisz bzdur bo płyta to medion, dla którego została przez MSI z robiona z ograniczeniami (wszystkie Mediony posiadają płyty produkowane przez MSI, a niektóre ich nazwy pokrywają się z nazwami płyt od MSI, ale już biosu od MSI nie wgrasz, chyba że jakoś go zmodyfikujesz)

co do procka, zyskasz dużo po zmianie na i7 3770, szczególnie w nowych grach takich jak bf-y, assasiny czy tr-y, tu już 8 wątków pokazuje swoje i nawet na tj gtx960 zobaczysz dużą poprawę wydajności i stabilności fpsów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pytanie czy ona obsługuje 3770. Najlepiej gdyby wychodziły pc z tą płytą i 3770, ew ktoś w necie robił taką przesiadke i potwierdził że działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna MSI B75MA-P45 Intel B75 LGA 1155 1155 tak że na 100% 3770 będzie działało tyle że max rdzeni bedzie 3.9 jak bys miał lepszą płytę zrobisz oc do 4.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisz bzdur bo płyta to medion, dla którego została przez MSI z robiona z ograniczeniami (wszystkie Mediony posiadają płyty produkowane przez MSI, a niektóre ich nazwy pokrywają się z nazwami płyt od MSI, ale już biosu od MSI nie wgrasz, chyba że jakoś go zmodyfikujesz)

co do procka, zyskasz dużo po zmianie na i7 3770, szczególnie w nowych grach takich jak bf-y, assasiny czy tr-y, tu już 8 wątków pokazuje swoje i nawet na tj gtx960 zobaczysz dużą poprawę wydajności i stabilności fpsów

Zaraz tam bzdury. Skąd taki jad od razu?

b75ma-p45 o dokładnym symbolu "ms-7798" to 100% płyta firmy MSI. Płyty produkowane dla innych vendorów dostają inny nadruk i przede wszystkim inny PN. Przy okazji Medion nie przyznaje się do tego modelu. Dalej uważasz,że jest to płyta Mediona? Bios o niczym nie świadczy. Zawodowo czasami wgrywamy niedostępne oficjalnie modyfikowane biosy celowo pozbawione pewnych funkcji (najczęściej dla jednostek policji) co nie zmienia faktu, że płyta dalej jest tego samego producenta co była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...