Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Prezes1985

Głośniki do komputera stacjonarnego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakie polecacie głośniki do kompa stacjonarnego 2+1 w cenie do 250 zł?

 

W jednym z artykułów polecano coś takiego

 

ttps://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/glosniki-microlab-fc-330?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

Z góry dzięki za porady

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Do 250zł 2.1 to pozostaje fc330 jw.

 

Ale można się zastanowić nad dopłatą do podobno trochę lepszych Modecom MC-MHF60U Mój link

 

Fc 330 nie posiadają tweeterów/gwizdków (odpowiedzialnych za wysokie tony) mają atrapę- jak dla mnie dyskwalifikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fc 330 nie posiadają tweeterów/gwizdków (odpowiedzialnych za wysokie tony) mają atrapę- jak dla mnie dyskwalifikacja.

Dlaczego to jest atrapa? Prawdę mówiąc pierwszy raz widzę taką opinię o tych głośnikach. Swego czasu miałem je u siebie na krótkich testach i brzmiały całkiem znośnie jak na sprzęt w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego to jest atrapa?

Żeby kolumienka ładniej wyglądała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie powiedzieć, że tam zamiast tweeterów są jakieś plastikowe atrapy głośników? Aż nie chce mi się wierzyć. Miałem kiedyś przez chwilę te głośniki u siebie i nawet mi przez myśl nie przeszło, że to może być atrapa. Ciekawe, że w recenzjach też o tym nie wspominają, np. tutaj wyraźnie jest napisane "W FC330 zastosowano także głośniki wysokotonowe i rzeczywiście można liczyć na lepiej zrównoważone brzmienie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie powiedzieć, że tam zamiast tweeterów są jakieś plastikowe atrapy głośników? Aż nie chce mi się wierzyć.

IMG_6303.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest żadkość w budzetowych sprzetach, keidys w creativach tez takie cudo miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się z czymś takim nie spotkałem, nawet w budżetowych zestawach 2.1. Przeważnie w takich kolumienkach jest montowany po prostu jeden głośnik i sprawa jest jasna. A tutaj to wygląda tak jakby producent celowo wprowadzał błąd klientów. Nawet recenzenci tych głośników dają się nabrać. Przykład podałem wcześniej. Microlab ma u mnie teraz ogromnego minusa, a zawsze chętnie polecałem sprzęt tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja nie działająca atrapa :E:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem po co robić takie atrapy, skoro duża część osób poszukujących takie kolumny i tak szuka tylko mocnego głębokiego "bassu"

Przynajmniej nie ma nic wspominanego o średnich czy wysokich tonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie opinie:

 

No ja jestem osobiście zawiedziony głośnikami. Moje dekadowe Creativ'y i Trique dają sobie lepiej radę.

https://www.mediaexpert.pl/glosniki-komputerowe/glosniki-trust-vigor-2-1-brazowy,id-426887

 

O ile bluetooth łączy się bez problemu, to dźwięk z głośników nie jest zadowalający. Tubę basową w ogóle nie słychać. Mam porównanie kilku zestawów 2+0 i tam basy na tym samym sprzęcie są lepiej słyszalne, dają pozytywną barwę dżwięku i po prostu "dają". Tutaj pomimo ustawienia pokrętła basu na głośniku basowym na max - bas jest ledwo słyszalny. Wręcz jest porównywalny do głośniczka basowego, który mam dodany w zestawie z laptopem ASUS n551JM (czteroletni już laptop).

https://www.oleole.pl/glosniki-komputerowe/trust-vigor-wireless-2-1-bluetooth.bhtml#opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KLIK wszystko z przedziału cenowego do 300 zł prócz geniusa. Jeśli nie microlab fc-330 to też skłaniałbym się spróbować Modecom MC-MHF60U tak jak poleca kubinek83bb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...