Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tupac-Shakur

Wymiana i7 930

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica w mnożnikach. W Chinach(na ali) za ~17$ chodzą, więc 74zł, ale tutaj masz na miejscu(czyli nie ma ryzyka VATu) + rękojmia 1 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Xeon X5670 https://allegro.pl/oferta/intel-xeon-x5670-s-1366-7758606291 z dostawą wyniesie cię praktycznie tyle samo co ten co podlinkowałeś. Na szynie 200 [ taka jest bezpieczna ] wyjdzie ci po oc CPU 4,4GHz po wyłączeniu trybu turbo jak coś to na pw. podam ci linka do oc tych CPU opartych na platformie FCLGA1366.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki. Będę miał na pewno prośbę , żebyś mi pomógł ogarnac to w biosie. Ostatnie OC robiłem zaraz po zakupie, więc jestem zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A GTX 1070 zakupujesz, czy zostajesz na GTX 1050Ti ? No i ile tego ramu masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym to od razu gdyby było 1070 z pasywnym a tak muszę to przetrawic. Ramu mam gskill 6x2gb 1600.

 

Zrobiłbym to od razu gdyby było 1070 z pasywnym a tak muszę to przetrawic. Ramu mam gskill 6x2gb 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze konieczna sprawa: OC RAM-u!!

Sam miałem tak że jechałem na niskim takcie (na X58) i po zmianie ustawień na 2000+ czuję wyraźną różnicę in plus :thumbup:

 

Inna sprawa że musiałem zostawić 3x4GB zamiast 6x4GB, bo zbyt mocno obiciążały kontroler i nie dało rady za dużo pociągnąć RAM do góry.

Próbowałem z kostkami 8GB ale jakoś nie chciało trybić na tych, które tam widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz zaraz. Płyta obsluzy +1600mhz, bo chyba do 2100 ale czy Xeon czasem maksymalnie 1333? Czy ja juz głupoty gadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 1333 to nominalne takty. Na odblokowanej platformie, jaką jest X58, możesz kręcić zarówno CPU jak RAM. Inna sprawa że o ile OC proca jest banalne, to już OC pamięci robi się naprawdę fascynująco skomplikowane :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm człowiek się uczy całe życie. Teraz zacząłem sprawdzać parametry i trochę zacząłem się martwić bo system widzi 12gb ale dostępne są już tylko 8gb. Wyłączyłem, wyjalem, przełożyłem. Włączam , to samo. Wszedłem w bios, włączyłem domyślne ustawienia. To samo. Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cyrki to niestety norma na X58. Ale do ogarnięcia.

 

Poszukaj lepiej kostek po 4GB - najlepiej 1866+ i idz drogą 3x4=12GB. Uwierz mi, to dobry kierunek :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC pamięci trudne nie jest. Wystarczy zwiększyć papu w odpowiednich rekordach i idzie jak trzeba. Na ten moment mam 1600 mhz 6-8-6-24 wykręcone na jakieś 1844 9-9-9-24 na napięciu 1.68v. Szkoda tylko że 3x2gb i nie mam kasy, a na allegro gościu sprzedaje te same OCZ reaper tylko 2000 mhz cl9 i miałbym full wypas na przyszłość. Straszny ból dupy mam, że nie mogę ich nabyć, bo później znowu albo ktoś będzie takie sprzedawał albo nie.

 

Wracając do tematu, także brałbym 5670, bo ma wyższy mnożnik, co potem daje więcej pola do manewru przy podkręcaniu. Zainteresowałbym się tylko jaka to rewizja, żeby była lepsza niż gorsza (jak mój wcześniejszy 920 C0), ale to musi się wypowiedzieć ktoś kto zna ten temat.

 

Jeżeli chcesz, to będąc później u siebie napiszę ci, które ustawienia w biosie zmieniłem przy podkręcaniu pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6x2GB bardzo mocno ograniczy OC pamięci.

1600MHz na niskich timingach powinno być osiągalne.

Jak masz fart, 1700-1800MHz MOŻE uda się wykręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cyrki to niestety norma na X58. Ale do ogarnięcia.

 

Poszukaj lepiej kostek po 4GB - najlepiej 1866+ i idz drogą 3x4=12GB. Uwierz mi, to dobry kierunek :thumbup:

 

ale ta norma polega na tym, że jest to jakiś błąd, nie mający nic wspólnego z rzeczywistością? Wyświetla 8 dostępne ale tak naprawdę jest 12? Jak można to naprawić?poniżej zrzuty, pomóżcie :) żeby z tego miłego tematu nie zrobił się wątek rozpaczy :)

 

 

https://i.postimg.cc...0104-200143.jpg

https://i.postimg.cc...0104-200419.jpg

https://i.postimg.cc...04-200719-0.jpg

 

OC pamięci trudne nie jest. Wystarczy zwiększyć papu w odpowiednich rekordach i idzie jak trzeba. Na ten moment mam 1600 mhz 6-8-6-24 wykręcone na jakieś 1844 9-9-9-24 na napięciu 1.68v. Szkoda tylko że 3x2gb i nie mam kasy, a na allegro gościu sprzedaje te same OCZ reaper tylko 2000 mhz cl9 i miałbym full wypas na przyszłość. Straszny ból dupy mam, że nie mogę ich nabyć, bo później znowu albo ktoś będzie takie sprzedawał albo nie.

 

Wracając do tematu, także brałbym 5670, bo ma wyższy mnożnik, co potem daje więcej pola do manewru przy podkręcaniu. Zainteresowałbym się tylko jaka to rewizja, żeby była lepsza niż gorsza (jak mój wcześniejszy 920 C0), ale to musi się wypowiedzieć ktoś kto zna ten temat.

 

Jeżeli chcesz, to będąc później u siebie napiszę ci, które ustawienia w biosie zmieniłem przy podkręcaniu pamięci.

 

wybrałem i zakupiłem 5670

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od aktualizacji biosu, bo masz najstarszą możliwą wersję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie zabawy z pokręcaniem RAM przy mocno OC-niętym CPU to była jakaś katorga.

Jednak dzięki bardzo szczegółowej i konkretnej pomocy kolegi tomcug (jeszcze raz wielkie podziękowania) udało się ustawić RAMy bez problemu na 2133 MHz (a i wyżej można było, ale subiektywnie "gorzej" platforma chodziła).

CPU ustawiony na 4.4. Całość przy BCLK na 133. Jednak przy obsadzonych wszystkich 6 slotach nie było szansy na więcej jak 1866 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ale jak nie spróbuję to nie będę wiedział. 1800 też jest spoko wartością.

 

Tupac mam nadzieję że rewizję SLBV3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od aktualizacji biosu, bo masz najstarszą możliwą wersję

 

Zrobiłem aktualizacje biosu do FH....pierwszy objaw po restarcie, pokazuje mi 8mb (tak mb) na ekranie powitalnym, zaraz później komunikat dosowski detecting ram size.....i samoistny restart. Po trzecim razie odpalił i w windows nadal pokazyje 12GB (dostępne 8GB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz pobawić się żonglując kostkami na płycie. Jak raz ruszysz RAM to takie cyrki mogą się pojawić. Jest to częsta przypadłość platformy X58.

Zacznij od ustawienia 3 kostek które masz i zobacz czy normalnie pokaże 6GB. Możesz zacząć od wstawienia 1, potem druga i na koniec 3. Wartość RAM powinna wzrastać o 2GB (bo takie kości rozumiem masz).

Jak ogarniesz 3 gniazda, możesz spróbować dodawać po kolejnym.

 

Niemniej jak naprawdę chcesz wycisnąć z tej platformy max co się da, to RAM koniecznie do OC = wymiana modułów na 4GB i obsada tylko 3 slotów.

Z tego będziesz miał najwięcej korzyści.

 

Sam sprawdzałem u siebie przy ustawieniach 6x4GB i 3x4GB. 12GB dobrze wykręcone daje znacznie większego kopa niż 24GB niżej latające. Do tego cała platforma wydaje się bardziej żwawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz pobawić się żonglując kostkami na płycie. Jak raz ruszysz RAM to takie cyrki mogą się pojawić. Jest to częsta przypadłość platformy X58.

Zacznij od ustawienia 3 kostek które masz i zobacz czy normalnie pokaże 6GB. Możesz zacząć od wstawienia 1, potem druga i na koniec 3. Wartość RAM powinna wzrastać o 2GB (bo takie kości rozumiem masz).

Jak ogarniesz 3 gniazda, możesz spróbować dodawać po kolejnym.

 

Niemniej jak naprawdę chcesz wycisnąć z tej platformy max co się da, to RAM koniecznie do OC = wymiana modułów na 4GB i obsada tylko 3 slotów.

Z tego będziesz miał najwięcej korzyści.

 

Sam sprawdzałem u siebie przy ustawieniach 6x4GB i 3x4GB. 12GB dobrze wykręcone daje znacznie większego kopa niż 24GB niżej latające. Do tego cała platforma wydaje się bardziej żwawa.

Ok, pełen nadziei przystąpiłem do wyjmowania i pojedynczego umieszczania kostek, włączanie - wyłączanie i następna kostka. Wszystko szło bez zarzutu do 4 kostki. Przy 5 kostce znów w windowsie 10GB (dostępne 8GB)......ja pierd nigdy na to nie zwracałem uwagi, płyta walnięta? co to może być ?

Powinienem nadmienić, że jeden zestaw ma inne timingi niż drugi? ale mi głupio :)Ale kurcze 1 kostka z drugiego zestawu zawsze się pokazuje, więc to nie powinno mieć znaczenia.

20190104-220215.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X58 potrafią takie cyrki z RAM robić. Taka ich przypadłość. Jak w końcu udaje się aby wszystko chodziło, najlepiej niczego nie dotykać, nie dociskać, nie ingerować fizycznie w płytę.

 

Jeśli oprócz tego że pokazuje mniej pamięci nie spowalnia to systemu, olałbym. No i generalnie przejście z 6 na 3 sloty z jednoczesnym OC to druga rzecz, którą warto oprócz upgradu CPU zrobić.

 

Oczywiście takie sprawy jak solidny SSD jako C to oczywista oczywistość, rozumiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X58 potrafią takie cyrki z RAM robić. Taka ich przypadłość. Jak w końcu udaje się aby wszystko chodziło, najlepiej niczego nie dotykać, nie dociskać, nie ingerować fizycznie w płytę.

 

Jeśli oprócz tego że pokazuje mniej pamięci nie spowalnia to systemu, olałbym. No i generalnie przejście z 6 na 3 sloty z jednoczesnym OC to druga rzecz, którą warto oprócz upgradu CPU zrobić.

 

Oczywiście takie sprawy jak solidny SSD jako C to oczywista oczywistość, rozumiem ;)

Nie no ja mógłbym to olać ale nie wiem jak mam rozumieć komunikat windows, że dostępne 8gb z 12gb. Oznacza to, że 4gb nigdy nie zostaną wykorzystane? Kupie 3x4 i będę miał podobną sytuacje i co wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauważyłeś problem pojawił się przy obsadzaniu 5 i 6 slotu pamięci.

Ze znacznie większym prawdopodobieństwem można obstawiać, że przy obsadzonych 3 slotach ten problem nie wystąpi i będziesz miał do dyspozycji 12GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauważyłeś problem pojawił się przy obsadzaniu 5 i 6 slotu pamięci.

Ze znacznie większym prawdopodobieństwem można obstawiać, że przy obsadzonych 3 slotach ten problem nie wystąpi i będziesz miał do dyspozycji 12GB.

 

Mam wrażenie, że to nie chodzi o ilość slotów tylko o ilość pamięci, która będzie dokładnie taka sama jak w przypadku 6x2gb. Wniosek ten nasuwa się gdy poczyta się inne takie historie, które są w necie. Podmieniane na jedną większą kość nic nie zmieniało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak szukałeś w necie, ale wszystkie historie które ja widzę na goglach (a jest tego naprawdę sporo), dotyczą "znikającego RAMu" na X58. Nie widziałem aby ktoś pisał że komp widzi 8GB i nic więcej :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak szukałeś w necie, ale wszystkie historie które ja widzę na goglach (a jest tego naprawdę sporo), dotyczą "znikającego RAMu" na X58. Nie widziałem aby ktoś pisał że komp widzi 8GB i nic więcej :hmm:

 

http://forum.pclab.p...i-niecałe-8-GB/

Chodzi o ten komunikat, nieważne ile jakich włożysz kości komunikat windows jest taki jak u niego. Widzi 12GB (czyli tak jak podczas odpalenia) ale dostępne już w systemie jest tylko 8GB. Włożę 3x4GB będę miał dokładnie to samo. Czytałem o gościu, który miał 3x2 ( w windows komunikat, że dostępne 4gb), zmienił na jedną 8gb i nadal miał dostępne 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...