Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Haskell

nagłe skoki poziomu głośności niezależnie od źródła dźwięku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z głośnikami Edifier M3600D. Problem występuje niezależnie od podpiętego komputera - pojawia się zarówno na kompie z Linuxem, jak i Windowsem (inny komputer) oraz na konsoli.

 

Objawy są następujące: w losowych momentach głośność albo przechodzi na 0%, albo na 100%. Trwa to poniżej sekundy, po czym wszystko wraca do normy. Początkowo głośność przechodziła wyłącznie na 0, ale od jakiegoś tygodnia przechodzi na maxa, co jest znacznie bardziej uciążliwe. Myślałem, że winny jest monitor (głośniki podpięte są do niego przez gniazdo słuchawkowe, a on dźwięk dostaje po hdmi), ale okazuje się, że nawet przy bezpośrednim podpięciu do kompa problem nie ustępuje.

 

Nie umiem tego zreprodukować - przy kilkugodzinnej sesji problem pojawia się kilkukrotnie, ale nie jestem w stanie wymusić jego wystąpienia np. ruszając kablami czy głośnikami.

 

Miał ktoś może podobny problem? Oddałbym to na gwarancję, ale boję się, że nic nie zrobią (problem jest niedeterministyczny). Wolałbym w miarę możliwości zdiagnozować to u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Czy rozwiazales jakos problem? Mam identyczne glosniki, problem prawie ten sam.. co jakis czas, losowo na sekunde glosnosc skacze do 100% co niezle drazni.. gdy nie wydobywa sie dzwiek i komputer jest wylaczony ale glosniki sa wlaczone, co jakis czas slychac tak jakby przebicie. Nie mam pomyslu jak to rozwiazac, chyba zostaje tylko gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze podłączanie głośników do monitora może dawać znacznie gorszą jakość dźwięku, po drugie przy korzystaniu z głośników głośność na komputerze powinna być ustawiona na 100% aby nie było utraty jakości. Jeśli nie korzystacie ze słuchawek to po prostu trzymajcie głośność w systemie na 100%, bo tak jest przede wszystkim poprawniej.

 

Jeśli chodzi o skoki, może jakiś program ma dostęp do automatycznej głośności? Komunikator, gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie uzywam komunikatorow..glosnosc dzwieku skacze w samych glosnikach, nie systemowo w windowsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemu nie udało mi się rozwiązać. Oddałem na gwarancję. Dam znać, jeśli czegoś się dowiem. Nie zaobserwowałem jednak objawów przebicia, ale przy braku źródła dźwięku głośniki dość głośno szumią (mają to od nowości). Uznałem, że taka ich uroda.

 

I tak, jak pisałem - nie odpowiada za to software, bo objawy pojawiają się na dwóch różnych komputerach z dwoma różnymi systemami operacyjnymi oraz na konsoli (Switch).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, źle zrozumiałem, myślałem że chodzi o system. Szumieć trochę będą, ale tak bez przesady, natomiast pewnie uszkodzeniu uległy elementy od regulacji głośności. Nie wiem czy tam jest zwykły potencjometr czy kontrola cyfrowa, ale skoro są dwie osoby z tym problemem to możliwe że te elementy są wadliwe. W tym przypadku zostaje gwarancja lub naprawa we własnym zakresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj znać co wyjdzie z gwarancją :) pisałem do edifier polska, opisałem objawy, aczkolwiek stwierdzili że może być problem z wyłapaniem usterki bo oni tylko chwile testują sprzęt( jak im napisałem że może to być raz na 2-3h) aczkolwiek nie widzą problemu by go sprawdzić.

Potencjonometru prawie nie używam, mam zew karte dzwiekowa, aczkolwiek na integrze bylo to samo. Bardziej obstawiam wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update z mojej strony:

 

Głośniki wróciły z serwisu po około 3 tygodniach. Gwarancja została uznana i sprzęt poddano naprawie. Póki co działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś jakieś info co było przyczyną tego problemu?

U mnie na tą chwile wszystko zaczeło dzialać bez problemu po podpięciu pod inne gniazdko.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy to najczęściej problemy z zasilaniem (z sieci, przebicia, skoki napięcia itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...